26th، نوامبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 26th, نوامبر 2021 ساعت 5:17 ب.ظ | کد خبر: 89828

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور مردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

تقوا لباس خوبی برای پیکره روح انسان و توشه خوبی برای آخرت انسان است

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر آیت الله مشکینی(ره) تقوا لباس خوبی برای پیکره روح انسان و توشه خوبی برای آخرت انسان است.

عدالت اجتماعی از منظر اسلام

امام جمعه دزفول در ادامه بحث عدالت اجتماعی از منظر اسلام گفت: دو عامل مؤثر در تحقق عدالت اجتماعی وجود دارد یکی افراد صالح و عادل و دیگری حاکمیت عدل.

سومین عامل در تحقق عدالت اجتماعی پذیرش عمومی یا مقبولیت جامعه است

وی سومین عامل در تحقق عدالت اجتماعی را پذیرش عمومی یا مقبولیت جامعه دانست و افزود: یکی از ارکان پیشبرد هر برنامه‌ای در ثبت جامعه بشری، همراهی افراد آن جامعه با برنامه است.

حتی در دوران ائمه اطهار علیهم السلام بعضی از مردم برای اجرای عدالت همراهی و اقبالی نشان ندادند

وی بیان داشت: حتی در دوران ائمه اطهار علیهم السلام بعضی از مردم برای اجرای عدالت همراهی و اقبالی نشان ندادند و متأسفانه حوادث و وقایعی رخ داد که به نفع باطل منجر شد.

تبیین و مقایسه دیدگاه غرب و دیدگاه اسلام نسبت به مقوله عدالت اجتماعی

امام جمعه دزفول با مقایسه دیدگاه غرب و دیدگاه اسلام نسبت به مقوله عدالت اجتماعی گفت: در غرب عدالت با خیر و صلاح جامعه بشری سنجیده نمی‌شود اما از منظر اسلام حاکمیت مردم به معنای مردم سالاری دینی است.

غربیها به دروغ ادعای حقوق بشر می‌کنند در حالیکه مردم مسلمان و مظلوم یمن را روزانه به شهادت می‌رسانند

امام جمعه دزفول تأکید کرد: غربیها به دروغ ادعای حقوق بشر می‌کنند در حالیکه مردم مسلمان و مظلوم یمن بواسطه حمایت استکبار جهانی و آمریکا از سعودیها، روزانه کودکان و زنان و مردانشان را به شهادت می‌رسانند.

شنیدن صداها و رایحه‌های خوش از دولت سیزدهم برای مردم امیدوار کننده است

خطیب نماز جمعه دزفول شنیدن صداها و رایحه‌های خوش از دولت سیزدهم امیدوار کننده خواند و افزود: رئیس جمهور محترم پرداختهای نابرابر و غیر متعارف در مجموعه‌ای از دوائر و شرکتهای تابعه دولت قابل تحمل نمی‌دانند و بر ضرورت بودجه نویسی سال ۱۴۰۱ بر محور عدالت تأکید دارند.

یکی از موانع تحقق عدالت اجتماعی روحیه ظلم پذیری توده مردم است

امام جمعه دزفول یکی از موانع تحقق عدالت اجتماعی را روحیه ظلم پذیری توده مردم دانست و افزود: اگر مردم حق خود را مطالبه کنند و ظلم را نپذیرند هیچ وقت هیچ ستمگری نمی‌تواند به آنها ظلم بکند و نعمت عدالت را از آنها بگیرد.

کتاب “واکاوی نظریه عدالت در تفکر اسلامی نوشته حجه‌الاسلام رضا غلامی”

امام جمعه دزفول در پایان خطبه اول در خصوص عدالت کتابی را به نام واکاوی نظریه عدالت در تفکر اسلامی نوشته حجه‌الاسلام رضا غلامی به نمازگزاران توصیه کرد.

هفته بسیج مانور عظیمی است که بار دیگر قدرت بسیج و بسیجیان را نشان می‌دهد

حجه‌الاسلام والمسلین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه فرا رسیدن پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به فرمان امام خمینی(ره) را گرامی داشت و افزود: هفته بسیج مانور عظیمی است که بار دیگر قدرت بسیج و بسیجیان را نشان می‌دهد.

باید با الگوی بسیجی در پیشرفت کشور کمک کرد تانخبگان با نگاهی بسیجی و فرهنگ بسیجی خدمت کنند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه بسیجی آگاه، بصیر، شجاع و دلاور است که برای دفاع از اسلام و ولایت همیشه آماده است گفت: باید با الگوی بسیجی در پیشرفت کشور کمک کنیم و نگاهمان بسیجی باشد تا نخبگان با نگاهی بسیجی و فرهنگ بسیجی خدمت کنند.

تقدیر از اجرای برنامه‌های مؤثر هفته بسیج در شهرستان دزفول

خطیب نماز جمعه دزفول از اجرای برنامه‌های مؤثر هفته بسیج در شهرستان دزفول قدردانی کرد و ادامه داد: بسیجیان جبهه‌ای از وحدت و اقتدار را به نمایش گذاشتند.

امروز هم به برکت هفته بسیج، میز خدمت ادارات و دستگاه‌های دولتی و نهادها در مصلای دزفول راه اندازی شد

وی ادامه داد: امروز هم به برکت هفته بسیج، میز خدمت ادارات و دستگاه‌های دولتی و نهادها در مصلای دزفول راه اندازی شد و با حضور  فرماندار، شهردار، و مسئولان اداری، برخی گره‌های شخصی و عمومی مردم باز شد و برکات زیادی داشت که ضمن قدردانی از پیگیری فرماندار برای فراهم کردن مقدمات این امر و ایجاد رضایت مردم، خواستار تداوم این حرکت هستیم.

امام جمعه دزفول افزود: برگزاری میز خدمت همزمان با آیین نمازجمعه این هفته دزفول، پیام داشت چرا که دشمن از این وحدت و انسجام بین مردم و مسئولان می‌ترسد و برای تفرقه افکنی تلاش می‌کند.

نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران با حضور مقتدرانه خود در منطقه نقش خود را به عنوان نیروی راهبردی ایفا می‌کند

وی همچین هفتم آذر روز ملی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی را گرامی داشت و گفت: نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران با حضور مقتدرانه خود حافظ خلیج فارس است و با حضور خود در دریای عمان، اقیانوس هند و آب‌های بین‌المللی، نقش خود را به عنوان نیروی راهبردی ایفا می‌کند.

شهید مدرس نماینده‌ای بود که برای دشمن خط و نشان می‌کشید و نقش مهمی در سرنوشت مردم داشت

امام جمعه دزفول همچنین سالروز شهادت دکتر محسن فخری زاده، روز همبستگی بین المللی با ملت فلسطین، و سالروز شهادت سیدحسن مدرس را نیز گرامی داشت و افزود: شهید مدرس نماینده‌ای بود که برای دشمن خط و نشان می‌کشید و نقش مهمی در سرنوشت مردم داشت.

حل مشکل کم آبی نیازمند نگاهی علمی منطقی و جامع نگر است و با برگزاری تجمع حل نمی‌شود

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز مشکل کم آبی را یک مسأله ملی دانست و گفت: حل این مشکل نیازمند نگاهی علمی، منطقی و جامع نگر است و با برگزاری تجمع حل نمی‌شود.

وی بیان داشت: این روزها مشکل کم آبی در کشور مطرح است و اجتماعاتی نیز در این خصوص برگزار شده است؛ بخشی از این مشکل به نبود مدیریت صحیح آب و بخشی دیگر به روش‌های موجود آبیاری کشاورزی مرتبط است.

آبیاری کشاورزی در بیشتر موارد به صورت غرقابی و بدون توجه به الگوی کشت انجام می‌شود

امام جمعه دزفول گفت: آبیاری کشاورزی در بیشتر موارد به صورت غرقابی و بدون توجه به الگوی کشت انجام می‌شود این در حالی است که در برخی موارد به دلیل رعایت نکردن الگوی کشت، محصول دور ریخته می‌شود.

خطیب نماز جمعه دزفول افزود: حل این مشکل عزم ملی، تقسیم کار ملی، و نگاه علمی، منطقی و جامع نگر، و نه نگاه استانی و منطقه‌ای می‌خواهد.

وی بیان کرد: باید از موضع گرفتن هایی که فرصت‌های قومی و منطقه‌ای را تحت تأثیر قرار می‌دهد جلوگیری کرد و اجازه ندهیم دشمن از این موضوع سوء استفاده کند.

باید برای نزول رحمت الهی به درگاه خدا تضرع و توسل کرد

امام جمعه دزفول درباره مشکل خشکسالی و پایین بودن میزان بارندگی گفت: باید به درگاه خدا تضرع و توسل کرد، اگر افرادی که تجمع کردند به صورت دسته جمعی دعای توسل قرائت می‌کردند تأثیر بیشتری داشت.

وی اظهار امیدواری کرد با نزول بارش رحمت الهی مشکل کم آبی در کشور حل شود.

آمریکا که حاضر به کوتاه آمدن در مقابل حقوق مسلم ایران نیست شروع به توطئه چینی علیه ایران کرد

امام جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه‌های نماز درباره مذاکرات هسته‌ای گفت: آمریکا که حاضر به کوتاه آمدن در مقابل حقوق مسلم ایران نیست شروع به توطئه چینی علیه ایران کرد ولی نمی‌تواند به نقشه‌های شوم خود برسد.

تقدیر از پشتیبانی مردم و مسئولان، ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر و پلیس اماکن در برخورد با بدحجابی

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها از پشتیبانی مردم و مسئولان در حمایت از امام جمعه که در خصوص بدحجابی در دزفول موضع گرفتند تشکر کرد و از ستاد اجرایی امر به معروف و نهی از منکر و پلیس اماکن که به سرعت وارد عمل شده و اقدام کردند قدردانی کرد.

پلیس اماکن در صورت مشاهده بی حجابی در فروشگاه‌ها طبق قانون نسبت به پلمب فروشگاه‌ها اقدام کند

وی از مدیران فروشگاه‌ها و هایپرمارکت‌ها نیز خواست نسبت به حجاب کارکنان و فروشندگان و سپس سایر افراد حساس باشند و پلیس اماکن در صورت مشاهده بی حجابی در فروشگاه‌ها  طبق قانون نسبت به پلمب فروشگاه‌ها اقدام کند.

افراد باحجاب تشویق شوند تا تأثیر بیشتری داشته باشد

خطیب جمعه دزفول ادامه داد: حرکت خوبی در خصوص حجاب در دزفول شروع شده، مردم و مسئولان کوتاه نیایند و به وظیفه خود عمل کنیم؛ افراد باحجاب تشویق شوند تا تأثیر بیشتری داشته باشد.

مسئولان و مردم کرمان برای استقبال از خانواده شهید عبدالکریم عبدال زاده سنگ تمام گذاشتند

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز از مردم متدین و شریف و امام جمعه انقلابی رابر کرمان در استقبال از خانواده شهید عبدالکریم عبدال زاده قدردانی کرد و گفت: مسئولان و مردم کرمان برای استقبال از خانواده این شهید سنگ تمام گذاشتند و تقاضا کردند پیکر این شهید دوران دفاع مقدس که به عنوان شهید گمنام در رابر خاکسپاری شده بود در آن محل بماند که با رضایت پدر شهید، پیکر شهید در کرمان ماند و موجی از خوشحالی بین مردم این شهر ایجاد شد.

معرفی “کتاب تنها گریه کن” روایت زندگی مادر شهید محمد معماریان

خطیب نماز جمعه دزفول به رسم هر هفته  خواندن “کتاب تنها گریه کن”، روایت زندگی مادر شهید محمد معماریان که به زیبایی نگاشته شده است را به علاقمندان به فرهنگ کتابخوانی توصیه کرد.

گفتنی است در آئین با شکوه نماز جمعه دزفول اعضای کانون بسیج فرهنگیان ناحیه دزفول حضوری با شکوه داشتند.