21st، نوامبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در دیدار فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول بمناسبت هفته گرامیداشت بسیج

امام جمعه دزفول: در روحیه بسیجی که برای هدف مقدس تلاش می‌شود ترس و محاسبه دنیوی معنا ندارد.

زمان انتشار: 21st, نوامبر 2021 ساعت 9:04 ق.ظ | کد خبر: 89775

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول و جمعی از پاسداران، بمناسبت هفته گرامیداشت بسیج، گفت: همه در هر جایگاهی موظف هستیم جهت نهادینه کردن فرهنگ بسیج به  سهم خود تلاش کرده تا این فرهنگ در کشور نهادینه شود.

امام جمعه دزفول با تأکید بر اینکه باید گفتمان بسیجی در جامعه حاکم باشد افزود: بزرگترین تجربه بسیج در دوران دفاع مقدس شکل گرفت و اگر این شجره طیبه بسیج و به  تعبیر امام راحل(ره) لشکر مخلص خدا نبود چه بسا نتیجه دفاع مقدس به گونه‌ای دیگر رقم می‌خورد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: در دوران دفاع مقدس، جمهوری اسلامی یک نظام نوپا بود و با فرهنگ بسیجی، دشواریهای دفاع مقدس، و تحریک صدام از طرف استکبار و حمایت بیش از ۳۰ کشور، توانستیم با کمبود امکانات و با دست خالی در مقابل دشمن ایستادگی و مقاومت کنیم.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: با روحیه بسیجی مردم توانستیم مقابل دشمن ایستاده و تمام استعداد و ظرفیت مردمی را به میدان بیاوریم؛ همانگونه که امام راحل با نیروی مردمی توانست انقلاب را رهبری کرده و پیروز شود، خون شهدا در جریان انقلاب اسلامی بود که ریشه طاغوت را از بین برد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: بسیج یعنی توده‌های مردم برای هدف مقدس هم پیمان و همدل شوند، در دوران دفاع مقدس تجربه گران سنگ روحیه بسیجی را داریم که انقلاب را حفظ کرد؛ امروز نیز را برون رفت از مشکلات در تمام زمینه‌ها روحیه بسیجی می‌باشد.

وی اظهار داشت: سرعت و شتاب دنیا در پیشرفتهای علمی بسیار بالاست؛ ما باید سرعتی داشته باشیم که هم جبران مافات کرده و هم بتوانیم از دنیا جلوتر بیافتیم تا جایی که دنیا از نظر علمی به ما محتاج باشد و این، جز با روحیه بسیجی امکان پذیر نمی‌باشد.

امام جمعه دزفول گفت: باید بتوان تمام اقشار جامعه را به میدان آورد که این کار علاوه بر فداکاری و ایثار و انقلابی گری نیاز به فکر و برنامه و طرح دارد؛ در روحیه بسیجی که بر ای هدف مقدس تلاش می‌کند ترس و محاسبه دنیوی معنا ندارد که متأسفانه امروز از این روحیه فاصله گرفته‌ایم.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: روحیه بسیجی در دنیا گسترش یافته است و تشکیل جبهه مقاومت به دلیل داشتن روحیه بسیجی است، بسیجیان در سرتاسر عالم منتظران حقیقی امام زمان(عج) هستند.

همچنین سرهنگ لیلی زاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان دزفول گفت: ۵ آذر به فرمان امام(ره) سازمان بسیج که برآمده از مردم  و برای مردم و برای گره گشایی از مشکلات مردم بود تشکیل شد که در این مدت بسیار منشأ اثر بوده است.

وی افزود: پاسداران ناحیه مقاومت دزفول پیروان راه سرخ شهدا، کفن پوش و با عزمی راسخ برای اعتلای آرمانهای انقلاب و دفاع از کیان این مرز و بوم آماده‌ایم و با آرمانهای امام و رهبری بیعت مجدد می‌بندیم.

سرهنگ لیلی زاده گفت: امسال بیش از ۶۵۰ برنامه متنوع تدارک دیده شده که توسط پایگاههای مقاومت اجرا خواهند شد و تلاش می‌شود که دزفول یکی از پیشگامان و پیشتازان اجرای برنامه‌های هفته بسیج در استان خوزستان باشد.