19th، نوامبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 19th, نوامبر 2021 ساعت 4:56 ب.ظ | کد خبر: 89755

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”  درآستانه گرامیداشت هفته بسیج نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور مردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

بهترین عمل صالح، رعایت و عمل به تقوا الهی است 

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: بهترین عمل صالح، رعایت و عمل به تقوا است.

تبیین عدالت اجتماعی و نتایج و آثار آن در جامعه از منظر اسلام و دیدگاههای مقام معظم رهبری

امام جمعه دزفول در ادامه بحث عدالت اجتماعی و نتایج و آثار آن در جامعه از منظر اسلام و دیدگاههای مقام معظم رهبری گفت: عدالت اجتماعی رحمت الهی را به ارمغان می‌آورد.

وی افزود: هرچه در سرزمین‌ها و شهرها عدالت ظهور یابد بی شک خدای متعال هم رحمت و برکاتش را برآن جامعه نازل می‌فرماید.

حاکمیت عدل از نیازهای اساسی جامعه و ارکان تحقق عدالت اجتماعی است

امام جمعه دزفول حاکمیت عدل را از نیازهای اساسی جامعه و ارکان تحقق عدالت اجتماعی برشمرد و گفت: مدیری که درگیر تعارض منافع باشد، نمی‌تواند در تحقق عدالت اجتماعی مؤثر باشد.

برای تحقق عدالت باید با چپاولگران بیت المال برخورد و حق ملت ایران را از حلقوم این افراد فاسد بیرون کشید

خطیب نمازجمعه دزفول تأکید کرد برای تحقق عدالت باید با چپاولگران بیت المال برخورد و حق ملت ایران را از حلقوم این افراد فاسد بیرون کشید.

وی با اشاره به لایحه مجلس برای مقابله با فساد افزود: ۲۶۰ نفر از نمایندگان مجلس لایحه رسیدگی به قضیه کرسنت را امضا کردند که انتظار می‌رود هیچ مماشاتی در این زمینه صورت نگیرد و متخلفان به سزای اعمالشان برسند.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: متأسفانه در برهه‌ای، عناصر انقلابی و دلسوز از مدیریت‌ها کنار گذاشته شدند تا چپاول‌گران بتوانند به بیت المال دست درازی کنند.

باید از افراد دلسوز و انقلابی استفاده کرد تا زمینه تحقق عدالت اجتماعی فراهم شود

وی افزود: انتظار می‌رود دولت سیزدهم بار دیگر از افراد دلسوز و انقلابی استفاده کند تا زمینه تحقق عدالت اجتماعی فراهم شود.

یکی از مهمترین تصمیمات برای استمرار انقلاب اسلامی تأسیس بسیج مستضعفین بود که به فرمان امام تشکیل شد

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز معه دزفول با گرامیداشت هفته بسیج بیان داشت:  یکی از اساسی ترین، کارآمدترین و مهمترین تصمیمات برای استمرار انقلاب اسلامی تأسیس بسیج مستضعفین بود که با فرمان امام خمینی(ره) تشکیل شد.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه فرهنگ بسیج اکنون به جهان اسلام سرایت کرده است، افزود: بسیج با حزب اله در لبنان، با انصارالله در یمن و با حشدالشعبی در عراق گسترش یافته است.

روحیه بسیجی توفیقات زیادی در پیشرفت و توسعه کشور به همراه داشته است

خطیب نمازجمعه دزفول ورود بسیج در تمام عرصه‌ها را موفقیت آمیز خواند و گفت: روحیه بسیجی توفیقات زیادی در پیشرفت و توسعه کشور به همراه داشته است.

به طرح اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری با روحیه بسیجی عمل شود

امام جمعه دزفول طرح اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری با روحیه بسیجی را را یادآور شد و افزود: متأسفانه آقایون گوش به فرمایشات رهبر معظم انقلاب ندادند و مشکلات اقتصادی برای کشور ایجاد شد.

متأسفانه در دولت قبل غلات در انبارها ماندند و فاسد شدند که این موضوع باعث افزایش قیمت‌ مرغ شد

وی با بیان اینکه مشکلات زیادی از دولت قبل به دولت سیزدهم به ارث رسیده است، بیان کرد: متأسفانه در دولت قبل غلات در انبارها ماندند و فاسد شدند که این موضوع باعث افزایش قیمت‌ مرغ شد.

امام جمعه دزفول با تأکید بر لزوم توجه مسوولان به گفتمان بسیج افزود: امکانات کشور ما به اندازه‌ای است که می‌تواند به راحتی هشت برابر جمعیت فعلی را جوابگو باشد حال آنکه مدیران نالایق و بدون روحیه بسیجی، از این منابع و امکانات استفاده نکردند.

مقام معظم رهبری همواره بر امیدآفرینی در جامعه تأکید دارند

خطیب نماز جمعه دزفول گرفتن روحیه بسیجی از ملت ایران را از اهداف دشمن دانست و گفت: مقام معظم رهبری همواره بر امیدآفرینی در جامعه تأکید دارند چرا که بدون این کلید اساسی، هیچ گامی نمی‌توان برداشت.

برخی عناصر در دانشگاه‌ها با ایجاد یأس و ناامیدی در نخبگان، آنها را به مهاجرت از کشور ترغیب می‌کنند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه مهمترین عامل انهدام ملت‌ها ناامیدی جمعی است، افزود: برخی عناصر در دانشگاه‌ها با ایجاد یأس و ناامیدی در نخبگان، آنها را به مهاجرت از کشور ترغیب می‌کنند.

حضرت آقا موضوع ترغیب نخبگان به مهاجرت از کشور را خیانت و دشمنی با کشور می‌دانند

وی تیزبینی و دشمن شناسی مقام معظم رهبری را ستود و تصریح کرد: حضرت آقا موضوع ترغیب نخبگان به مهاجرت از کشور را خیانت و دشمنی با کشور می‌دانند که نباید از آن غفلت کرد.

متأسفانه وضع بدحجابی در دزفول خیلی روند زشتی پیدا کرده و قبیح شده است باید براساس قانون با آن برخورد کرد

امام جمعه دزفول در فراز دیگری از خطبه‌های نمازجمعه با انتقاد از بدحجابی برخی بانوان در فروشگاه‌های بزرگ این شهر ضمن تذکر به مدیران این فروشگاه‌ها خواستار مدیریت این موضوع شد.

 حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: متأسفانه وضع بدحجابی در دزفول خیلی روند زشتی پیدا کرده و قبیح شده است.

باید مقوله بدحجابی در اماکن بزرگ مدیریت شود

وی با بیان گلایه مردم متدین و مؤمن دزفول نسبت به بدحجابی در فروشگاه‌های بزرگ ادامه داد: اقدام مدیران فروشگاه‌های بزرگ دزفول مبنی بر اشتغالزایی قابل ستایش است ولی باید مقوله بدحجابی در این اماکن مدیریت شود.

امام جمعه دزفول بدحجابی در این فروشگاه‌ها را دهن کجی به ارزش‌های انقلاب و شهدا دانست و گفت: اگر جلوی این کارها گرفته نشود خودم این موضوع را باابزارهای قانونی، هماهنگی دادستان و پشتیبانی بسیج و مردم حل می‌کنم.

پلیس اماکن نیروی انتظامی با بدحجابان مماشات نکند و مرّ قانون را اجرا کند

وی با اظهار تأسف از خواب غفلت برخی مسئولان نسبت به بدحجابی افزود: پلیس اماکن نیروی انتظامی با بدحجابان مماشات نکند و مرّ قانون را اجرا کند.

امام جمعه دزفول: مردم را صاحبان اصلی انقلاب و نظام دانست و اظهار داشت: این حرف دل مردم متدین و مؤمن دزفول است و مسئولان باید برای حرف دل مردم اهمیت قایل شوند.

 سگ گردانی پدیده‌ای نشأت گرفته از فرهنگ شوم غرب است که باید لایحه مبارزه با آن در مجلس تصویب شود

وی همچنین با انتقاد از سگ گردانی، این پدیده را نشأت گرفته از فرهنگ شوم غرب دانست و گفت: اخیرا لایحه‌ای تقدیم مجلس شده و مجازاتی برای سگ گردانی در نظر گرفته شده است که امیدواریم هرچه سریعتر تصویب و اجرایی شود.

آئین گرامیداشت شهید عبدالکریم عبدال زاده همزمان در شهرهای رابر کرمان و دزفول برگزار می‌شود

امام جمعه دزفول گفت: شهید عبدالکریم عبدال زاده در شهر رابر کرمان زادگاه شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان شهید گمنام به خاک سپرده شده که اخیرا از طریق آزمایش DNA شناسایی شده است.

وی ادامه داد: این شهید والامقام از نیروهای زبده سپاه بود که در بخش اطلاعات امنیت به صورت گمنام فعالیت می‌کرد و اگر شهید نمی‌شد اکنون یکی از سرداران ایران اسلامی بود.

امام جمعه دزفول یاد آورشد: طبق برنامه ریزی‌ صورت گرفته قرار است مراسم باشکوهی در شهرهای رابر کرمان و دزفول برای این شهید برگزار شود.

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان اینکه تجلیل از شهدا باعث شکست دشمن در جنگ نرم می‌شود، افزود: والده مکرمه شهید عبدال زاده فوت کرده ولی پدرش در قید حیات است.

معرفی کتاب “خط مقدم” برشی از زندگی دانشمند برجسته سردار شهید طهرانی مقدم

امام جمعه دزفول دزفول طبق روال هرهفته با معرفی کتاب خط مقدم اظهار داشت: این کتاب برشی از میانه زندگی دانشمند برجسته سردار شهید حسن طهرانی مقدم است.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی گفت: اگر یگان موشکی ایران نبود به طور قطع دشمنان از ما نمی‌ترسیدند و به کشور ما جسارت می‌کردند.