18th، نوامبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 18th, نوامبر 2021 ساعت 2:12 ب.ظ | کد خبر: 89743

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در یادواره شهدای تیپ ۲۹۲ زرهی سرلشکر شهید آزادی دزفول با حضور  فرماندهان، روحانیت، پرسنل تیپ ۲۹۲ زرهی و خانواده‌های آنها، پیشکسوتان ایثار و جهاد و شهادت و خانواده‌های معزز شهدا گفت: برگزاری چنین یادواره‌ها و مراسمی بسیار ارزشمند است تا اینکه مبادا یاد شهدا در جامعه حتی کمرنگ شود.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: همه موظف هستیم از دفاع مقدس، تاریخ و آثار و تراث ارزشمند دفاع مقدس بیش از جان خود حفاظت و حمایت کرده، واقعیت و تاریخ ارزشمند دفاع مقدس را بدون حتی کلمه‌ای کم یا زیاد گفته و اجازه ندهیم این تاریخ گرانقدر به ورطه فراموشی سپرده شده و یا انحراف و تحریفی در آن ایجاد شود.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران، شهدای دفاع مقدس، حاج قاسم، شهید صیاد شیرازی قلبها را تسخیر کردند، شهید صیاد شیرازی نسبت به آیت الله قاضی(ره) ارادت ویژه داشت، ایشان مجسمه اخلاص، تقوا، تواضع و فروتنی بود و نمی‌توان به راحتی ایشان را توصیف کرد.

وی افزود: در قرآن آمده است که هیچ کس نمی‌تواند حیات و زندگی شهدا را درک کند، ۱۰ آیه در مورد شهدا و مراتب شهادت بیان شده است؛ زنده بودن شهید، حاضر و ناظر بودن وی، رزق شهید، آمرزش گناهان شهید، محفوظ ماندن عمل شهید نزد خداوند، مسرت شهید از مرتبه شهادت، ورود به رحمت الهی، رستگاری شهید مراتب و درجاتی است که در قرآن برای شهید بیان شده است.

امام جمعه دزفول گفت: در قرآن شهدا انسانهایی برجسته و بیدار معرفی شده‌اند که پیروز هر دوسرا (دنیا و آخرت) هستند.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: در روایتی از معصومین بعضی افراد در زمره شهدا محسوب می‌شوند؛ کسی که در بستر بمیرد ولی به حق پروردگار، پیامبر و اهل بیت معرفت داشته باشد، کسی که در راه ادای وظیفه با قصد قربت از دنیا برود، کسی که در راه تحصیل علم جان خود را از دست دهد، کسی که دارای ایمان قلبی و ایمان کامل باشد و همچنین کسی که به مسئله ولایت معرفت داشته باشد.

وی یادآور شد: البته شهادت مراتب و مدارجی دارد که بالاترین مرتبه آن شهادت در هنگام رویارویی با دشمن و در معرکه جنگ و دفاع است.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به اینکه از وصایای شهدا دور افتاده‌ایم گفت: مسئولین باید در این خصوص کار کنند حتی می‌توان گلچینی از وصایای شهدا را در کتب درسی دانش آموزان استفاده کرد.