17th، دسامبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت نامه شهید طلبه محمدعلی شوشی دزفولی

وصیت می‌کنم به تمسک به قرآن

زمان انتشار: 17th, دسامبر 2021 ساعت 12:00 ق.ظ | کد خبر: 89718

بسمه تعالی

وصیت نامه شهید طلبه و پاسدار محمدعلی شوشی دزفولی

بسم رب الشهداء :

کُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَهُ الْمَوْتِ  وَنَبْلُوکُمْ بِالشَّرِّ وَالْخَیْرِ بِالشَّرِّ وَ الْخَیْرِ فِتْنَهً وَ إِلَیْنا تُرْجَعُونَ

هر نفسی سرانجام سختی مرگ را می‌چشد و ما شما را بد و نیکی مبتلا کنیم تا بیازماییم و هنگام مرگ بسوی ما باز می‌گردید.        انبیاء ۳۵

آری هر انسانی مرگ را می‌چشد، ولی چه بهتر که در راه الله شهید شدن و محشور شدن با پیامبران و اولیاءالله و تقواپیشگان و صالحان. برادران و خواهران وصیت می‌کنم شما را به تقوا و نظم در کارها و پیروی از رهبری امام امت، نایب بر حق خمینی بت شکن که او در تمام ابعاد انسانی نمونه و الگویی است، و نه تنها رهبر این ملت است بلکه رهبر ناس است و دوستان شما را وصیت می‌کنم به تمسک به قرآن و تا آنجائیکه می‌توانید از این سفره پهن الهی استفاده کنید که ضامن هدایت شماست که این کتاب الله کتاب انسان سازی است و آمده است تا این انسان را به اوج کمال انسانیت برساند و ما را از ظلمتها به نور و از خودبینیها به الله و خدابینی راهنمایی کند وشما را وصیت می‌کنم برادران، به تفکر در طبیعت و سرگذشت گذشتگان و خصوصاً درباره خودتان و نفستان که شما از آن خدا هستید، نه از دنیا، نه از شیطان.

نگذارید این رزق و برق دنیا و فریبهای شیطان شما را بفریبد، و غافل نکنند از آن مقصد اصلی که شما مسافر هستید و کوچ کننده. همینطور که دیگران رفتند.

دوستان ذکر خدا کنید و بسیار ذکر کنید که ذکر خدا آرامش دهنده قلبهاست و اگر کوتاهی کردید، خدا بر شما رحم کند.

برادران تهذیب نفس کنید برای رضای خدا، حوزه‎های علمیه را پر کنید که زمینه انسان سازی است و رشد و کمال.

دوستان اگر طالب تهذیب نفس هستید، سعی کنید این کتاب معراج السعاده که از عالم ربانی است بخوانید و مطالب آن را بفهمید و هضم کنید که این کتاب پر برکت است.

از این کتابهای بی‌نظیر و پر گرانبهای فرزند حسین یعنی امام امت استفاده کنید و همچنین آن کسانی که تألیفاتی دارند که پیرو ائمه و امام امتند مانند استاد شهید مطهری و همچنین آیت الله دستغیب و…

ای برادران طلاب، مسئولیت شما در این مرحله از زمان زیاد شده و زیادتر خواهد شد، و ای برادران نماز شب را بدون ریا و برای رضای خدا بخوانید اگر می‌خواهید به مقام محمود برسید و سعی کنید برادران طلاب، مقاربه و مشارطه و محاسبه را در روز انجام دهید که خدا می‌داند چه فوایدی دارد.

ای برادران لااقل با یک قدم علم گرفتن یک قدم تهذیب نفس کنید و خدا شما را رحمت کند ای نگهبانان اسلام، بشتابید بر این اعلام بینه که از روز روشنتر است و بشتابید که هنوز قلم فرشتگان جاری است و کتابهای آنها باز و اعمال قابل قبول و راه توبه باز است پس بشتابید ای طلاب عزیز ای سربازان امام زمان(عج).

ای مسلمین بخروشید همچون موجهای دریا و متکی به نیروی الله باشید نه به این نیروی ابرقدرتهای شرق و غرب. ای مسلمین بپاخیزید، که امروز روز پیروزی مستضعفین بر مستکبرین متجاوز جهان است که آنها هیچند و تو خالی.

ای برادران و خواهرانی که طرفدار گروهکهای منحرف هستید برگردید به دامن اسلام و لحظه‌ای در خود فرو روید که شما جانشین مردگانید و گرفتار مرگ و نزدیک به مرگ هستید به گذشتگان بپیوندید اگر می‌دانید.

(تَوَفَّنِی مُسْلِمًا وَأَلْحِقْنِی بِالصَّالِحِینَ، إلهی، فَسُرَّنِی بِلِقائِکَ)

خدایا پدر و مادرم را بیامرز و همه بندگانت را به راه راست و صراط المستقیم هدایت بفرما

خدایا ، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار    آمین یا رب العالمین

والسلام              تاریخ شهادت ۹/۹/۱۳۶۰

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول