12th، نوامبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 12th, نوامبر 2021 ساعت 4:14 ب.ظ | کد خبر: 89676

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور مردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

از منظر امام علی(ع) تقوای الهی قلب انسان را منوّر می‌سازد

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر امام علی(ع) تقوای الهی قلب انسان منوّر می‌سازد، باید آن را باید شعار قلب قرار داد.

تصویب طرح مدیریت تعارض منافع گامی در جهت نهادینه کردن عدالت در جامعه است

امام جمعه دزفول با استقبال از تصویب کلیات طرح مدیریت تعارض منافع در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی در مجلس شورای اسلامی گفت: این قانون گامی در جهت نهادینه کردن عدالت در جامعه است.

مطالبه گری باید با رعایت اخلاق و  تقوای الهی باشد که از این منظر ما از نقدهای مردم استقبال می‌کنیم

وی افزود: عده‌ای به خاطر منافع خودشان مانع اجرای عدالت می‌شوند اما افرادی هم معتقدند که نماز جمعه باید محلی برای مطالبه‌گری و احقاق حق و اجرای عدالت باشد.

وی افزود: این منطق درست است اما مطالبه‌گری باید با رعایت اخلاق و تقوای الهی باشد که از این منظر ما از نقدها و پیشنهادات مردم و منتقدان استقبال خواهیم کرد.

یکی از مبانی و اصول عدالت در جامعه، اخلاق محوری است و اصل کار عدالت به عهده مردم است

امام جمعه دزفول در آستانه ولادت امام حسن عسکری علیه السلام به موضوع عدالت از منظر آن حضرت اشاره کرد و گفت: یکی از مبانی و اصول عدالت در جامعه اخلاق محوری است و اصل کار عدالت به عهده مردم است.

یکی از آسیب‌های جامعه فردگرایی و تقدم منافع فردی بر منافع اجتماعی است

امام جمعه دزفول با بیان این نکته یکی از آسیب‌های جامعه فردگرایی و تقدم منافع فردی بر منافع اجتماعی است ادامه داد: در نظام فردگرایی بی عدالتی افسار گسیخته است و برای مبارزه با آن باید در نوع دوستی، عشق به کشور و گذشت و ایثار در تحکیم جامعه تلاش مضاعف داشت.

سیره و منش امام حسن عسکری(ع)

خطیب نماز جمعه دزفول در بیان سیره و منش امام حسن عسکری(ع) افزود: آن حضرت مردم را به حسن خلق و سلوک در همنشینی دعوت می‌کنند.

وی افزود: تأکید امام حسن عسکری(ع) به هم مذهبان که شیعیان هستند روی خوش نشان دادن و با دیگر افراد که به اسلام معتقدند مدارا رفتار کردن است.

 شاخص‌های مهم پیوند اجتماعی در جامعه از منظر ائمه اطهار علیهم السلام

امام جمعه دزفول در پایان این خطبه از توصیه ائمه اطهار علیهم السلام از شرکت در تشییع جنازه مؤمنان و عیادت از بیماران و داشتن سعه صدر و پارسایی بعنوان شاخص‌های مهم پیوند اجتماعی در جامعه یاد کرد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در خطبه دوم نماز جمعه با تبریک میلاد امام حسن عسکری(ع) گفت: از منظر آن حضرت ایمان به خدای متعال و نفع رساندن به برادران دینی دو خصلتی هستند که بالاتر از آنها نیست.

هجرت ائمه اطهار و امام زادگان به مناطق مختلف دنیا راهبردی و در راستای هدایت مردم و گسترش دین اسلام است

وی با گرامیداشت دوم ربیع الثانی سالروز رحلت فاطمه مصومه(س) گفت: هجرت ائمه اطهار علیهم السلام و امام زادگان به مناطق مختلف دنیا راهبردی و در راستای هدایت مردم و گسترش دین اسلام است.

نباید بگذاریم اسم و رسم شهدا همچون شهید زین الدین در پیچ و خم تاریخ کمرنگ شود

خطیب جمعه دزفول همچنین سالروز شهادت مهدی زین الدین از فرماندهان دوران دفاع مقدس را گرامی داشت و افزود: این شهید از استعداد و نبوغ سرشاری برخوردار بود و با سن کم، فرمانده یک لشکر شد، لذا نباید بگذاریم اسم و رسم شهدا در پیچ و خم تاریخ کمرنگ شود.

ارزیابی جامعه اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا، از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک تهدید

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه اظهار داشت: طبق ارزیابی جامعه اطلاعاتی ایالات متحده آمریکا، جمهوری اسلامی ایران به پنج دلیل عمده همچنان تهدیدی برای آمریکا محسوب می‌شود.

وی افزود: طبق این ارزیابی، «ایران تلاش نفود آمریکا در منطقه را از بین می‌برد، از جمعیت شیعه دنیا حمایت می‌کند، نفوذ خود در منطقه را  تحکیم و گسترش می‌دهد، فشار بین المللی را نسبت به مرکزیت خود منحرف می‌کند و  تهدیدات علیه ثبات خود را به حداقل می‌رساند.»

امام جمعه دزفول تأکید کرد: ما به صراحت اعلام کرده‌ایم اگر آمریکا دست از پا خطا کند و هر کشوری که پایگاه آمریکا در آن مستقر باشد از انتقام تلافی جویانه ایران در امان نخواهد بود.

وی با بیان اینکه تا قوی نباشیم از فتنه و زیاده خواهی دشمن و استکبار جهانی مصون نخواهیم بود، گفت: آمریکا می‌خواهد همه عبد ضعیفش باشند و این ماهیت استکبار است که باید در مقابلش ایستاد.

راهبرد اصلی مقام معظم رهبری در مبارزه با استکبار، اخراج آمریکا از غرب آسیا است

امام جمعه دزفول بیان داشت: راهبرد اصلی مقام معظم رهبری در مبارزه با استکبار، اخراج آمریکا از غرب آسیا است.

خروج آمریکا در بعضی از کشورهای غرب آسیا از جمله افغانسان محقق شده است و این روند ادامه دارد

وی  افزود: خروج آمریکا در بعضی از کشورهای غرب آسیا از جمله افغانسان محقق شده است و این روند همچنان ادامه دارد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: عربستان نیز به این نتیجه رسیده که به آمریکا نمی‌تواند تکیه کند و باید با همسایه‌ها رابطه درستی برقرار کند، و مذاکراتی با ایران انجام داده است.

دولت باید به دنبال حل مشکلات مردم باشد، و الحمدلله در این مسیر هم است

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها با بیان اینکه دولت باید به دنبال حل مشکلات مردم باشد، والحمدلله در این مسیر هم است ادامه داد: برخی افراد خودفروخته این را القا نکنند که کشور به بن بست رسیده زیرا دشمن در تلاش است امید را از مردم دور کند و تلقین کند مشکلات حل شدنی نیستند.

هشت دانشمند  از ۱۰۰ دانشمند برتر دنیا ایرانی هستند که یکی از آنها از دزفول است

وی گفت:به برکت فرهنگ ایثار، انقلابی گری و پشتوانه جوانان پیشرفت‌های زیادی حاصل شده و هشت دانشمند  از ۱۰۰ دانشمند برتر دنیا ایرانی هستند که یکی از آنها از دزفول است و اینها پشتوانه ما هستند.

امام جمعه دزفول همچنین بیان کرد: شرایط در سال‌های قبل سخت تر بود؛ در هشت سال‌گذشته به دلیل بی‌عرضگی و وادادگی برخی مسئولان در برابر دشمن، مشکلاتی پیش آمد که امیدواریم به زودی حل شده و شاهد رونق اقتصادی باشیم.

فرهنگ کتابخوانی در تکامل فردی، اجتماعی و تکامل انسان نقش مهمی دارد

خطیب نماز جمعه دزفول در ادامه بر ضرورت توسعه کتاب و کتابخوانی و اهمیت آن در پیشرفت جامعه اشاره کرد و گفت: فرهنگ کتابخوانی در تکامل فردی، اجتماعی و تکامل انسان نقش مهمی دارد.

امام جمعه دزفول پیشنهاد داد هر هفته یک کتاب معتبر با اولویت ناشران و نویسندگان دزفولی در رادیو دزفول معرفی شود تا مردم با کتاب‌ها و فرهیختگان آشنا شوند و با هجمه فرهنگی دشمن مقابله شود.

معرفی کتاب “من و کتاب” حاصل نقطه نظرات مقام معظم رهبری

امام جمعه دزفول  خواندن کتاب “من و کتاب” حاصل نقطه نظرات مقام معظم رهبری در خصوص کتابخوانی را به نمازگزاران توصیه کرد.

چند نکته محلی شهرستان

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی همچنین انتصاب دادستان جدید دزفول آقای مهدی آماده را تبریک و از عملکرد دادستان پیشین قدردانی کرد و افزود: دادستان پیشین دزفول آقای منصور محمدی خباز همکاری بسیار خوبی با نیروی انتظامی و سایر مسئولان داشت و باعث افزایش ضریب امنیت در جامعه شده بود.

وی همچنین از همکاری سردار صالحی فرمانده انتظامی خوزستان برای احداث کلانتری در مهرشهر دزفول قدردانی کرد و ادامه داد:در بازدید صورت گرفته وضعیت بررسی شد، و کلانتری در زمینی که قبلا مشخص شده بود احداث خواهد شد.

وی همچنین از پیگیری سیداحمد آوایی نماینده مردم شریف دزفول در مجلس شورای اسلامی و دیدار با سردار اشتری در خصوص احداث این کلانتری قدردانی کرد و گفت: امنیت موجود، مرهون از جان گذشتگی سربازان گمنام، نیروی انتظامی، نیروهای بسیج و دستگاه قضایی است.

تقدیر جمعی از اهالی مهرشهر از پیگیری امام جمعه دزفول

گفتنی است جمعی از اهالی مهرشهر دزفول در بین الصلاتین نماز جمعه و نماز عصر، از پیگیری امام جمعه برای اخذ مجوز کلانتری در این منطقه قدردانی کردند.