27th، اکتبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 27th, اکتبر 2021 ساعت 3:28 ب.ظ | کد خبر: 89484

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” یکصد و بیست و ششمین جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور اعضای این شورا و رؤسای جدید شهرداری، اداره آموزش و پرورش و اداره ارشاد اسلامی شهرستان دزفول در نهاد امامت جمعه این شهرستان برگزار شد.

از منظر پیامبر اسلام حُسن خُلق بهترین چیزی است که خدا به بنده خود عطا کرده است

امام جمعه دزفول در این جلسه ضمن تبریک ایام ربیع الاول گفت: از منظر پیامبر اسلام حُسن خُلق بهترین چیزی است که خدا به بنده خود عطا کرده است و یکی از نعمتهایی است که اگر فردی آن را داشته باشد، سجایای اخلاقی دیگر را نیز خواهد داشت.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی ضمن تبریک به مدیران جدید شهرستان عیسی زاده شهردار، ظاهر طحان سرپرست آموزش و پرورش و چرخابی رییس اداره ارشاد اسلامی شهرستان دزفول از زحمات و تلاشهای مدیران پیشین این ادارات تقدیر کرد.

ظرفیت شورای فرهنگ عمومی باید همچنان در ارتقاء فرهنگ عمومی و دینی شهرستان مورد بهره برداری قرار گیرد

امام جمعه دزفول تصریح کرد: شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول یکی از فعال ترین شوراهای فرهنگ عمومی در سطح شهرستان است و در مواردی نیز بعنوان شورای برتر در کشور معرفی شده است، و این ظرفیت باید همچنان در ارتقاء فرهنگ عمومی و دینی شهرستان مورد بهره برداری قرار گیرد.

تقدیر از سربازان گمنام امام زمان(عج)

امام جمعه دزفول همچنین از سربازان گمنام امام زمان(عج) تقدیر کرد و گفت: اخیرا یکی از اشرار که موجبات ناامنی و تشویش مردم را فراهم کرده بود با تلاش شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان دستگیر شد که جای تقدیر دارد.

تلاش در ایجاد امنیت یکی از زمینه‌سازی‌ها برای ظهور حضرت صاحب الزمان(عج) است

امام جمعه دزفول با استناد به حدیثی از معصوم(ع) اظهار داشت: تلاش در ایجاد امنیت یکی از زمینه‌سازی‌ها برای ظهور حضرت است، اگرچه ناامنی امری اجتناب ناپذیر بوده و نمی‌توان صددرصد و بطور کامل جلوی آن را گرفت.

مسئولان زیربط باید با معضلات اجتماعی و اخلاقی با جدیت بر خورد کنند

امام جمعه دزفول افزود: معضلات اجتماعی و اخلاقی چون ناامنی اخلاقی، سگ گردانی و دوچرخه سورای در جامعه وجود دارد که مسئولین نهادهای مربوط باید با جدیت برخورد کرده و وظیفه خود را به خوبی انجام دهند، نباید اجازه داد که قبح کارهای زشت و ناپسند در جامعه شکسته شود.

جاذبه‌های گردشگری دزفول باید با تدبیر و برنامه‌ریزی نهادهای فرهنگی تبدیل به فرصت شوند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به اینکه نباید شعاری و احساسی با مسائل برخورد کرد، اظهار داشت: جاذبه‌های گردشگری دزفول مشکلاتی ایجاد می‌کند و برای فرهنگ دینی شهرستان تهدید هستند که باید با تدبیر و برنامه‌ریزی نهادهای فرهنگی تبدیل به فرصت شوند.

برای احیای فرهنگ دینی باید از نخبگان، فرهیختگان، عرفا و شعرای دزفول تجلیل کرد

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول اظهار داشت: یکی از سیاستگذاری‌ها و اهداف شورای فرهنگ عمومی احیاء فرهنگ دینی شهرستان است که برای این منظور باید از نخبگان، فرهیختگان، عرفا و شعرای دزفول تجلیل کرد چراکه شهرستان از این جهت بسیار غنی می‌باشد.

معرفی فرهیختگان و عرفا  عرصه بسیار مهمی در مقابله با جنگ نرم است

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی معرفی فرهیختگان و عرفا را عرصه بسیار مهمی در مقابله با جنگ نرم دانست که باید مورد توجه قرار گیرد و تأکید کرد: شهرستان دزفول نخبگان فراوانی در تمام زمینه‌ها دارد باید این سرمایه‌های فرهنگی و معنوی شهرستان را رونمایی و به جامعه معرفی کرد تا همه مردم خصوصا جوانان احساس هویت کنند.

 فرماندار دزفول: تجلیل از فرهنگیان و نخبگان حوزوی و دانشگاهی حرکتی  ارزشمند برای شهرستان دزفول است

در ادامه نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول فرماندار ویژه شهرستان دزفول در سخنان کوتاهی با تجلیل از سربازان گمنام امام زمان(عج) پرسنل ناجا و سپاه پاسداران در دستگیری یک شرور گفت: با دستگیری فرد شرور آرامش و شور شعفی به جامعه بازگشت.

مهندس فرهمند پور تأکید کرد: عاملین این اقدامات شرورانه با اقدام انقلابی دستگاههای ذیربط نتیجه اعمال زشت خود را خواهند دید.

وی ضمن قدردانی از برگزارکنندگان جشن هفته وحدت در شهرستان دزفول تجلیل از فرهنگیان و نخبگان حوزوی و دانشگاهی  و دیگرشخصیت‌ها در عرصه‌های مختلف را حرکتی ارزشمند برای شهرستان دانست و بر تداوم آن تأکید کرد.

فرماندار دزفول بیان داشت: برای حل معضلات فرهنگی باید بدنبال اجرای برنامه‌های فرهنگی متناسب بود.

وی همچنین خواستار ایجاد پیست دوچرخه سواری مخصوص بانوان شد.

رئیس اداره بهزیستی دزفول: دادگستری سامانه تصمیم برای طلاق را برای بهزیستی راه اندازی نماید

رئیس اداره بهزیستی دزفول از پذیرش ۶۰۰ فرد معتاد در مراکز ترک اعتیاد این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: بیش از ۳۰۰ نفر از این افراد به پاکی رسیدند که آمار خوبی است.

ایثاری گفت: سه کمپ ترک اعتیادموجود در شهرستان دزفول به ۶ کمپ افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به ارائه خدمات مشاوره‌ای رایگان قبل از طلاق کلینیک‌های تخصصی افزود: انتظار بر این است دادگستری در زمینه راه اندازی سامانه تصمیم برای طلاق با بهزیستی همکاری لازم را داشته باشد.

رییس مؤسسه دزفول شناسی خواستار طرح نام استاد محمدحسن عرب در کمیته نامگذاری شهرداری دزفول شد

رییس مؤسسه دزفول شناسی نیز در این نشست خواستار طرح نام استاد محمدحسن عرب در کمیته نامگذاری شهرداری دزفول شد و گفت: این محقق عمر خود را برای مسائل فرهنگی شهرستان دزفول گذاشت و بیش از ۱۰ جلد کتاب تألیف کرد.

دکتر بدخشان گفت: اخیرا هم مسائلی درخصوص مدفن و گنبد عبید زاکانی در دزفول مطرح شد که لازم بود ابتدا کار پژوهشی در این زمینه صورت گیرد بعد اقدام به ساخت و ساز می‌شد.

شهردار دزفول: افرادی باید کار فرهنگی انجام دهند که خود فرهنگی باشند و این حوزه را به خوبی بشناسند

شهردار دزفول نیز با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی این شهر اظهار داشت: افرادی باید کار فرهنگی در سطح شهرستان انجام دهند که خود فرهنگی باشند و این حوزه را به خوبی بشناسند.

سید حسن عیسی‌زاده افزود: شهرستان دزفول از نظر جغرافیا، بافت، علما، دفاع مقدس و سایر حوزه‌ها ظرفیت‌های زیادی دارد که بدون محدودیت زمانی آماده همفکری با نخبگان شهرستان برای استفاده از این ظرفیت‌ها هستم.

در این نشست اعضای شورای فرهنگ عمومی دزفول به بحث و تبادل نظر درخصوص راه‌های رفع  برخی از مشکلات و معضلات فرهنگی شهرستان پرداختند.