25th، اکتبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 25th, اکتبر 2021 ساعت 9:15 ب.ظ | کد خبر: 89471

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در هفته وحدت و در آستانه میلاد با سعادت نبی مکرم اسلام(ص) محفل انس با قرآن با حضور حاج حمید شاکرنژاد قاری بین المللی و به همت معاونت فرهنگی شهرداری دزفول در حرم مطهر امامزاده سبزقا برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این مراسم معنوی ضمن تبریک میلاد پیامبر اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) گفت: یکی از جهات بهره گیری از قرآن صبغه هدایتگری است که یکی از بزرگترین نعمتهای به ودیعه نهاده شده خدا برای انسانها می‌باشد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با استناد به آیات قرآن افزود: این کتاب آسمانی برای کسی هدایت بخش است که قیام و حرکت داشته باشد، هدایت نعمت بی بدیلی است که به سادگی بدست نمی‌آید و خداوند در قرآن به مؤمنین بشارت می‌دهد که اهل عمل باشند.

وی تصریح کرد: امام علی(ع) می‌فرمایند علم و دانشی که در آن فهم و اندیشه نباشد، قرائت قرآنی که در آن تدبر نباشد و عبادتی که در آن تفکر نباشد خیری نخواهد بود؛ این کلام امیرالمؤمنین بیان کننده چارچوب هدایت می‌باشد.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: پیامبر گرامی اسلام در جنگ احد، دشمن خود را قوم خود معرفی کرد و برای قریش نزد خداوند عذر آورد که عمل آنها ناشی از نادانی و جهالت بوده است، برایشان هدایت را که بالاترین نعمت الهی است طلب کرد که نشان از روح بزرگ پیامبر مهربانی‌ها دارد.

امام جمعه دزفول یکی از اسباب هدایت را علم و دانش و آگاهی دانست و افزود: امام علی(ع) در حدیثی می‌فرمایند کامل شدن دین انسان در طلب علم و دانش و عمل به آن می‌باشد و در روایاتی بیان شده که در قرآن تدبر کنید و از آن عبرت بگیرید که رساترین عبرتها در قرآن آمده است.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی به لزوم تدبر بیشتر در آیات قرآن برای کاربردی شدن و الگو قرار گرفتن آن در زندگی خاطر نشان کرد: نتیجه تدبر باید بصیرت باشد که منجر به حکمت و در نهایت رسیدن به علم و دانش گردد، با پیمودن این مسیر، هدایت صورت می‌گیرد.

وی با بیان احادیثی از معصومین در خصوص تلاوت و انس با قرآن افزود: قرآن را زیبا تلاوت کنید چراکه نافع ترین قصه‌هاست و طلب شفا کنید که شفادهنده قلبها می‌باشد.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه انسانها اصولا از تنهایی وحشت دارند گفت: در حدیثی آمده است کسی که با قرآن مأنوس شود از جدا شدن از برادران وحشت نمی‌کند و انس با قرآن موجب می‌شود که انسان از این تنهایی نهراسد.