22nd، اکتبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آستانه میلاد پیامبر اعظم و امام جعفرصادق(ع) و در آئین نماز جمعه دزفول

امام جمعه دزفول: قوه قضاییه فرد سابقه دار و شرور به اماکن زنانه را باید به اشد مجازات در ملأ عام محکوم کند.

زمان انتشار: 22nd, اکتبر 2021 ساعت 4:50 ب.ظ | کد خبر: 89404

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه دزفول با حضور مردم متدین و ولایت مدار دزفول به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی امام جمعه دزفول، با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوا و سفارش امام علی علیه السلام به نماز

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن سفارش خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: امیرمؤمنان حضرت علی(ع) در خطبه ۴۷ نهج البلاغه سفارش می‌فرمایند خدا را خدا را در نماز در نظر بگیرید پس به درستی که نماز عمود دین شماست.

نماز انسان را از زشتیها باز می‌دارد و در مسیر هدایت قرار می‌دهد

وی افزود: برای به دست آوردن گوهر گرانبهای تقوا باید به نماز اهمیت داد چرا که نماز انسان را از زشتیها باز می‌دارد و در مسیر هدایت قرار می دهد.

عدالت از منظر پیامبر گرامی اسلام

امام جمعه دزفول در ادامه بحث عدالت این هفته این موضوع را از منظر پیامبر گرامی اسلام مورد بررسی قرار داد و گفت: نبی مکرم اسلام می‌فرمایند ساعتى عدالت بهتر از هفتاد سال عبادتی است که شب‏هایش به نماز و روزهایش به روزه بگذرد.

ثواب بخشش و به عدالت رفتار کردن قابل اندازه گیری نیست

وی افزود از منظر آن حضرت دو چیز هستند که ثوابشان قابل اندازه گیری نیست یکی بخشش و گذشت و دیگری عدل و به عدالت رفتار کردن است.

از منظر مقام معظم رهبری برای تعیین شاخص عدالت باید بدنبال قانونگذاری در کشور بود

امام جمعه دزفول با طرح این پرسش که عقب ماندگی عدالت چگونه ارزیابی می‌شود؟ بیان داشت: از منظر مقام معظم رهبری برای تعیین شاخص عدالت باید بدنبال قانونگذاری در کشور بود؛ یعنی هم مجلس و هم شورای نگهبان باید به این مهم اهتمام داشته باشند.

فهم عدالت بدون دو شاخص معنویت و عقلانیت امکان ندارد و برای مطالبه عدالت باید به مبانی دینی توجه شود

وی گفت: شاخص مهم دیگری که در عدالت خواهی باید مورد توجه قرار بگیرد نوع فهم و درک از عدالت است.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: فهم عدالت بدون دو شاخص معنویت و عقلانیت امکان ندارد و شکست می‌خورد، برای مطالبه عدالت اجتماعی باید به مبانی دینی توجه شود.

قوه قضائیه باید با هوشیاری مبارزه با فساد را که یکی از اولویتهای مهم اجرای عدالت است ادامه دهد

خطیب نماز جمعه دزفول با تأکید بر این مطلب که مطالبه گری نباید موجب سوء دشمنان اسلام بشود تأکید کرد: قوه قضائیه باید با هوشیاری مبارزه با فساد را که یکی از اولویتهای مهم اجرای عدالت است ادامه دهد.

وی بیان داشت: مقابله با فساد و مفسدان نیازمند یک عزم ملی است و قوه قضائیه باید مانع ویژه خواری اشخاص و تعرض افرادی زالو صفت به حقوق مردم بشود.

مقابله با حقوق‌های نجومی ضروری است

امام جمعه دزفول مقابله با حقوق‌های نجومی را ضروری خواند و بیان کرد: تعارض منافع چه در بُعد داخلی و چه خارجی رخ می‌دهد؛ برای مثال آمریکا حاضر است برای منافع خود دیگر کشورها را له کند.

حضرت محمد(ص) و حضرت ابراهیم(ع) در قرآن کریم به عنوان اسوه معرفی شده‌اند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با تبریک ۱۷ربیع الاول ولادت پیامبر اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) گفت: حضرت محمد(ص) و حضرت ابراهیم(ع) در قرآن کریم به عنوان اسوه معرفی شده‌اند.

وی با بیان اینکه اسوه پردازی در بُعد دنیوی باعث تنظیم سبک زندگانی انسان می‌شود، افزود: ذوب شدن شاگرد در استاد نتیجه اسوه پردازی است.

امام صادق(ع) شیعیان را به تعامل و برخورد گرم با اهل سنت توصیه می‌کرد

امام جمعه دزفول یکی از کارهای بزرگ امام صادق علیه السلام  را حفظ جامعه از آسیب‌ها با مهندسی جامع فرهنگی دانست و اظهار داشت: امام صادق(ع) شیعیان را به تعامل و برخورد گرم با اهل سنت توصیه می‌کرد که نتیجه آن حفظ شیعه در برابر آسیب‌های اجتماعی بود.

وی افزود: شیعه لندنی و اسلام تکفیری و داعشی فتنه دشمن است.

احیای روابط با عربستان باعث افزایش اقتدار و تأثیرگذاری ایران در منطقه و نجات ریاض از باتلاق یمن می‌شود

حجه‌الاسلام والمسلمین  قاضی درخصوص مذاکرات ایران و عربستان اظهار داشت: عربستان به ارتباط و مذاکرات نیاز دارد چراکه جنگ یمن برای این کشور ۳۵۰ میلیارد دلار هزینه در بر داشته و نیمی از ذخایر آنها از بین رفته است.

وی افزود: مراکز نفتی و پالایشگاهی سعودی‌ها در تیررس موشک‌های انصارالله یمن است لذا این کشور مجبور به تنش زدایی با ایران است.

امام جمعه دزفول بیان کرد: احیای روابط با عربستان از یک سو باعث افزایش اقتدار و تأثیرگذاری ایران در منطقه و از سوی دیگر نجات ریاض از باتلاق یمن می‌شود.

با توجه به آغاز خروج آمریکا از منطقه، عربستان چاره‌ای جز گدایی مذاکره با ایران ندارد

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در زمان آغاز جنگ یمن به این موضوع اشاره کرد که عربستان وارد باتلاق شده است، افزود: با توجه به آغاز خروج آمریکا از منطقه، عربستان چاره‌ای جز گدایی مذاکره با ایران ندارد.

قوه قضاییه فرد سابقه دار شرور و متعرض به اماکن زنانه را باید به اشد مجازات در ملأ عام محکوم کند

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز با قدردانی از سربازان امام زمان(عج) برای دستگیری فرد شروری که به اماکن زنانه تعرض می‌کرد، گفت: انتظار می‌رود قوه قضاییه این فرد سابقه دار را به اشد مجازات در ملأ عام محکوم کند.

وی افزود: اقدامات شرورانه این فرد سابقه دار باعث وحشت و اضطراب در اماکن زنانه شده بود که با تلاش سربازان امام زمان(عج) دستگیر شد.

خطیب نمازجمعه دزفول ادامه داد: این شرور ۳۲ سال محکومیت حبس داشته ولی بعد از پنج سال آزاد شده و دست به این اقدامات شرورانه زده بود.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه این فرد بیش از یک میلیارد تومان از زنان سرقت کرده بود، اظهار داشت: این فرد در یک مهد کودک قرآنی مربی مهد را با سلاح تهدید کرده و طلاهای آنها را مقابل نوآموزان به سرقت برده بود.

وی با تأکید بر اینکه مماشات با چنین افرادی کافی است، از قوه قضاییه خواست براساس فیلم‌ها و مستندات، شخص متعرض به اماکن زنانه را به اشد مجازات در ملأ عام محکوم کند تا درس عبرتی برای سایران باشد.

قطعه ثبت شده شهدای دزفول باید به عنوان یک سند تاریخی بماند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه قطعه شهدای دزفول ثبت ملی شده است، گفت: خواهش دارم از دفن غیر شهدا در این قطعه خودداری شود.

وی افزود: برخی اصرار و عنوان می‌کنند که متوفی وصیت کرده در کنار فرزند شهیدش به خاک سپرده شود.

خطیب نمازجمعه دزفول بیان کرد: قطعه ثبت شده شهدای دزفول باید به عنوان یک سند تاریخی بماند و سایر افراد در قطعه‌های در نظر گرفته شده به خاک سپرده شوند.

شهردار دزفول مشکلات شهری را با تعامل با سایر دستگاه‌ها برطرف و خدماتی متناسب با شأن دزفول ارائه نماید

امام جمعه دزفول با تبریک صدور حکم شهردار دزفول گفت: امیدواریم با حضور عیسی زاده مشکلات و معضلات شهری با تعامل با سایر دستگاه‌ها برطرف و خدماتی متناسب با شأن دزفول ارائه شود.

گرامیداشت یاد و خاطزه دکتر سوزنگر

امام جمعه دزفول همچنین درگذشت دکتر حاج عبدالرحمن سوزنگر را تسلیت گفت و بیان داشت: ایشان به نماز جماعت و نمازجمعه اهتمام داشتند و با قرآن و نهج البلاغه و جلسات قرائت قرآن مأنوس بودند و هنگام بمبارانهای دزفول شهر را ترک نکردند.

تجلیل از حاج عبدالحسین روغنی در کتابت قرآن نفیسی با خط نستعلیق

در ادامه این مراسم حاج عبدالحسین روغنی به دلیل کتابت قرآن نفیسی با خط نستعلیق در بین الصلاتین نماز جمعه تجلیل شد.

کتابت این قرآن از سال ۱۳۹۲ آغاز شده و در ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ همزمان با رجعت شهید علیرضا روغنی برادر وی پایان یافته است.