21st، اکتبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 21st, اکتبر 2021 ساعت 2:04 ب.ظ | کد خبر: 89373

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در آیین تجلیل از مداحان و شعرای آیینی شهرستان دزفول که به همت اداره تبلیغات اسلامی دزفول در نهاد امامت جمعه دزفول تشکیل شده بود گفت: نعمت وجود فرهیختگان و نخبگان در شهرستان را باید ارج نهاد و شاکر بود و باید فرصت شکوفایی به آنها را داد و از تنگ نظری‌ها پرهیز کرد.

امام جمعه دزفول افزود: در حدیثی از معصوم آمده است که به خدا حُسن ظن داشته باشید، خداوند به قدر همان گمان نیک انسان را یاری خواهد کرد؛ و همچنین در روایت است  که اعتماد به خدا ثمن هرچیز گرانبها و نردبان هرچیز بلندمرتبه می‌باشد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: امام راحل در کتاب جنود عقل و جهل خود در مبحث مراتب رضا، یکی از این مراتب را رضایت قلبی به مقام ربوبیت حق تعالی، خارج کردن خود از سلطنت شیطانیه و قرار گرفتن تحت ربوبیت الهی، خوشنود بودن پروردگاری خداوند و انجام تکالیف الهی با دل و جان بیان فرموده است.

وی افزود: امام(ره) در ادامه می‌فرماید «اگر انسان این مرتبه رضا را نداشته باشد معلوم نیست که بتواند در عالم قبر و برزخ و در جواب سؤال مَن رَّبُک بتواند بگوید الله جَلَّ جَلالُه؛» این است که انسان باید بسیار مراقب باشد و در این چند سال عمر فانی به فکر زندگی جاودانه باشد.

امام جمعه دزفول به اشاره به روایتی تصریح کرد: گاه انسانهای مؤمن دقت نکرده و آبروی دیگران را حفظ نمی‌کنند، این افراد به دلیل اینکه انسان خوبی بوده‌اند از بهشت رانده نمی‌شوند ولی از نعم الهی نیز محروم خواهند بود و در زندانی در بهشت مأوا خواهند داشت.

امام جمعه دزفول شعر را زبانی بسیار رسا عنوان کرد و گفت: باید مراقب بود که توفیقات الهی را از دست نداد و آنها را حفظ کرد.

همچنین حجه‌الاسلام خاکی رییس اداره تبلیغات اسلامی دزفول گفت: با تجلیل و تکریم مداحان و شعرای آیینی باید نشان داد که انقلاب و اسلام، فرهنگ عمیق و ریشه‌ای دارد و آواها و نواها و اشعاری که سروده می‌شود می‌تواند مانع انحراف شود.

وی افزود: در این مراسم از خانواده شهید مدافع حرم سید مجتبی ابوالقاسمی بصورت ویژه تقدیر می شود.

در پایان این مراسم معنوی از خانواده شاعر آیینی و محب اهل بیت علیهم السلام شهید مدافع حرم سید مجتبی ابوالقاسمی و دیگر مداحان و شاعران در جلسه با هدای لوح تقدیر و یک جلد کلام الله مجید، تجلیل و تقدیر شد.

شایان ذکر است که در این جلسه مداحان و شعرا هرکدام نمونه‌ای از اشعار و کارهای خود را ارائه دادند.