18th، اکتبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 18th, اکتبر 2021 ساعت 8:58 ب.ظ | کد خبر: 89341

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در آیین تجلیل از اساتید و مربیان مهدویت که با حضور مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در استان خوزستان و مسئولین این مرکز در شهرستان دزفول گفت: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) مجموعه‌ای پویا، فعال و بانشاط است که می‌تواند الگویی برای تمام نهادهای فرهنگی باشد که بدون هیچ گونه بودجه و اعتبار موفق بوده و به بهترین نحو ممکن اداره می‌شود.

بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول نه تنها در دزفول، حتی در کشور به خوبی ایفای نقش می‌نماید

امام جمعه دزفول گزارش مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) را مسرت بخش خواند و افزود: این مجموعه فرهنگی موفق نه تنها در شهرستان دزفول، بلکه در استان خوزستان و حتی در کشور به خوبی ایفای نقش می‌نماید.

وی با استناد به روایتهایی از معصومین اظهار داشت: تغییر سرنوشت انسانها و نعمتهای الهی به دلیل تغییر رفتار صورت می‌گیرد؛ تغییر رفتار و انحراف در جامعه اسلامی موجب تغییر نعمت حضور امام و دسترسی مردم به امام تبدیل به نقمت غیبت امام گردید.

حجه‌ الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: اصل کلام این است که باید تمام همّ و غمّ شیعیان و مسلمین بر این باشد که رفتار جامعه و بشریت به گونه‌ای تغییر یابد که  درمسیر اصلی خود قرار گیرد تا نقمت غیبت به نعمت حضور و ظهور امام عصر(عج) تبدیل گردد.

باید کارهای مهدوی جوان پسند ارائه و آنها را توسعه داد

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر بروز بودن معارف مهدوی گفت: باید کارهای مهدوی جوان پسند ارائه و آنها را توسعه داد؛ بسیاری از علما معتقدند که همانگونه که غیبت تدریجی بوده ، ظهور نیز تدریخی خواهد بود و با استناد به این سخن خود اعتقاد دارند که ظهور شروع شده است.

امام جمعه دزفول افزود: افزایش جنایاتی که نسبت به شیعیان صورت می‌گیرد و روز به روز شدیدتر می‌شود، نشان می‌دهد که به ظهور نزدیک شده‌ایم.

در این دوران، وظیفه روحانیت بسیار سنگین است و باید تمام انرژی و ذهن خود را صرف برنامه‌های اصلی نماید

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی بیعت را آمادگی عملی برای ظهور دانست و تصریح کرد: در این دوران، وظیفه روحانیت بسیار سنگین است و نباید با اشتغال به امور حاشیه‌ای، کار اصلی خود را فراموش کرد، مسیر اصلی را فراموش و از آن فاصله گرفت بلکه باید تمام انرژی و ذهن خود را صرف برنامه‌های اصلی کرد.

رادیو دزفول در ارتقاء فرهنگ دینی مردم بسیار مؤثر بوده و یادگار شهدا و آیت الله قاضی امام جمعه فقید دزفول است

وی در پایان به اهمیت رادیو شهری دزفول اشاره کرد و افزود: رادیو دزفول رسانه خوبی است که در ارتقاء فرهنگ دینی مردم بسیار مؤثر بوده و یادگار شهدا و آیت الله قاضی امام جمعه فقید دزفول است  که برای حفظ آن زحمات فراوانی کشید می‌باشد.

سخنان حجه‌الااسلام والمسلمین محمدرضا نصوری معاونت فرهنگی آموزشی و پژوهشی بنیاد مهدویت 

همچنین حجه‌الااسلام والمسلمین محمدرضا نصوری معاونت فرهنگی آموزشی و پژوهشی بنیاد مهدویت کشور در ارتباط تلفنی گفت: مجموعه فرهنگی مهدویت استان خوزستان خصوصا شهرستان دزفول از مراکز موفق در زمینه برنامه‌های مهدوی بوده و نسبت به دیگر مراکز استانها پیشتاز می‌باشند.

وی افزود: در زمانی که بدعتها، خرافات و انحرافات کم نیستند و آسیبهای فراوانی به مجموعه مهدویت و مباحث اعتقادی در این خصوص وارد کرده‌اند، راه مبارزه، تلاش مضاعف و حمایت مستمر در توسعه فرهنگ اسلامی است به نحوی که نه تنها در تأخیر ظهور نقش نداشته باشیم بلکه در نزدیک کردن ظهور نیز سهم داشته باشیم.

حجه‌الاسلام نصوری تصریح کرد: نباید به وضع موجود قناعت کرد بلکه باید بسترهای مناسبی برای ظهور فراهم کرد.

سخنان حجه‌الاسلام محمد رضا زارع مدیر بنیاد فرهنگی حضرت موعود(عج) شهرستان دزفول 

در ادامه مراسم حجه‌الاسلام زارع با اشاره به اینکه این مرکز فرهنگی در شهرستان دزفول از سال ۱۳۹۰ رسما فعالیت خود را آغاز کزده است گزارشی از فعالیت و پیشرفت آن ارائه داد و گفت: با استفاده از فضای مجازی برنامه‌های مهدوی تولید شده در این مرکز در تهران و استانهای دیگر با مخاطبانی بیش از ۴۷ هزار نفر ارائه می‌شوند.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت موعود(عج) شهرستان دزفول گفت:  حدود ۴۰ نفر از اساتید و  طلاب مدرسه علمیه آیت الله قاضی(ره) با برنامه‌های این نهاد فرهنگی در سطح مساجد، دانشگاه، مدارس و مراکز نظامی فعالیت دارند.

وی افزود: ارتقا سطح علمی اساتید در مباحث علمی از مهمترین اولویتهای این نهاد فرهنگی است.

سخنان آقای پور فرجی مدیر عامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خوزستان

همچنین آقای پور فرجی مدیر عامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خوزستان با تقدیر از همکاری امام جمعه دزفول از این نهاد و قدردانی از اساتید و مربیان و کارکنان این نهاد گفت: بزودی برنامه‌های تلویزیونی مهدوی با عنوان “حدیث آسمانی” از استان خوزستان پخش خواهد شد و در فضای مجازی موضوعات کاربردی مهدویت با بکارگیری پژوهشگران مهدویت در سطح استان خوزستان ادامه خواهد داشت.

همچنین آقای فرهمند پور فرماندار ویژه شهرستان دزفول از فعالیتهای این نهاد فرهنگی تقدیر کرد.

در پایان این مراسم از اساتید و مربیان و نیز از حجه‌الاسلام محمدرضا زارع و آقایان قاسم زاده، رضا مرساقیان، ماشاءالله مقامیان زاده و مسعود حقانی از کارکنان بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول تقدیر شد.