11th، اکتبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 11th, اکتبر 2021 ساعت 3:13 ب.ظ | کد خبر: 89279

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جمع فرماندهان نیروی انتظامی در اولین روز هفته نیروی انتظامی در شهرستان اهواز به سخنان مقام معظم رهبری در مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاههای افسری نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: ایشان فرمودند که امنیت نباید عاریه‌ای باشد بلکه باید امنیت مستقل حاکم باشد، و با نگاه عمیق و دقیق خود امنیت جمهوری اسلامی ایران را با دیگر کشورها مقایسه کردند.

امام جمعه دزفول افزود: مقام عظمای ولایت با زیرکی فراوان نقد اصولی و اساسی به دیگر کشورها وارد کرده و استحکام امنیت جمهوری اسلامی ایران را بیان فرمودند و استقلال در امنیت را زیرساخت استقلال فرهنگی، سیاسی و اقتصادی دانستند.

وی تصریح کرد: امنیت موضوعی است که گاهی کشورها آن را گدایی می‌کنند و خود در امنیت استقلال ندارند، ولی جمهوری اسلامی ایران در این ۴۰ سال هیچگاه برای امنیت خود از دیگر کشورها درخواست کمک نظامی نکرد و روی پای خود ایستاد، که نمونه بارز آن دوران دفاع مقدس می‌باشد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: ایران نه تنها امنیت خود را حفظ کرده بلکه توانسته است آن را به دیگر کشورها نیز ببخشد که این همان معنی جبهه مقاومت است، حاج قاسم در این جبهه تلاش فراوان کرد و به واسطه این تلاش به کشورهایی چون لبنان، سوریه و عراق در ایجاد امنیت کمک کرد.

امام جمعه دزفول امنیت را یکی از نقاط قوت جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: ایران در ایجاد امنیت در منطقه بسیار اثرگذار است و رهبری در فرمایشاتشان در مراسم دانش آموختگی نیروهای مسلح مدال “حُصُونُ الرَّعِیهِ” که در عهدنامه مالک اشتر آمده است به نیروهای مسلح اهدا کردند که نشان دهنده هویت و جایگاه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

امام جمعه دزفول امنیت را نعمتی بی بدیل، زیرساخت تمام کارها و عرصه‌های کشور و واجب تر از نان شب دانست و افزود: جامعه می‌تواند همه معضلات و مشکلات کشور را تحمل کند ولی حتی ذره‌ای ناامنی قابل تحمل نیست.

وی از سخت کوشی نیروهای انتظامی تقدیر کرد و گفت: پلیس جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف خدمات ارائه می‌دهد که فرآیند آن بالا رفتن میزان امنیت در جامعه است و جای تقدیر دارد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی به کلامی از پیامبر اکرم(ص) اشاره کرد و افزود: پیامبر مهر و رحمت در تعبیری بسیار زیبا مردم را عیال خدا معرفی می‌کند و بهترین مردم را کسانی می‌داند که به حال عیال و بستگان خدا سودمندتر باشند، می‌فرماید مقرب ترین افراد نزد خدا کسانی هستند که نسبت به مردم و منافع آنان سودمندتر باشند؛ این سخن نشان دهنده نقش نیروی انتظامی در جامعه می‌باشد.

شایان ذکر است که در پایان این مراسم از سردار صالحی فرماندهی نیروی انتظامی استان خوزستان تقدیر شد.