8th، اکتبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 8th, اکتبر 2021 ساعت 5:48 ب.ظ | کد خبر: 89227

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین نماز جمعه دزفول با حضور مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی امام جمعه دزفول، با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی شهرستان برگزار شد.

از منظر امام علی(ع) لغزشهای انسانهای باتقوا بسیار اندک و ناچیز است

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت به تقوای الهی گفت: از منظر امام علی(ع) افراد با تقوا انسانهایی هستند که به دلیل خدا ترسی و رعایت حلال و حرام خدا، لغزشهای آنها بسیار اندک و ناچیز است.

عدالت و تحقق آن در جامعه از منظر قرآن

امام جمعه دزفول در ادامه بحث عدالت و تحقق آن در جامعه از منظر قرآن گفت: در قرآن کریم نزدیک به ۳۹ آیه در مورد عدالت و حدود ۲۹۰ آیه دیگر در مورد ظلم و ستم نازل شده است.

وی افزود: یکی از اهداف بزرگ انبیاء الهی در جامعه، ایجاد قسط و عدل؛ و عدالت خواهی در طول تاریخ بشریت موجب جدال عدالت طلبان و ستمگران بوده است.

باید عدالت را از منش و رفتار امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب(ع) الگو گرفت و آن را در جامعه نهادینه کرد

امام جمعه دزفول با تعریفی از مفهوم عدالت و نقش آن در جوامع بشری گفت: باید عدالت را از منش و رفتار امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب(ع) الگو گرفت و آن را در جامعه نهادینه کرد.

جوامع بشری نیازمند عدالتی هستند که اگر برقرار شود همه کارها در جای خود قرار می‌گیرد

وی افزود: جوامع بشری نیازمند عدالتی هستند که اگر برقرار شود همه کارها در جای خود قرار می‌گیرد و دیگر محلی برای صدقه دادن و ترحم بر نیازمندان باقی نخواهد گذاشت.

عدم دسترسی مساوی افراد به فرصتها یکی از مهمترین بی عدالتیها در جامعه است

امام جمعه دزفول از عدم دسترسی مساوی افراد به فرصتها بعنوان یکی از مهمترین بی عدالتیها در جامعه نام برد و افزود: توزیع فرصتها برای مردم باید یکسان و برای همه باشد تا جامعه به رشد و تعالی برسد.

پرهیزکاران دارای نفسی قانع و راضی به آنچه خداوند برای آنها مقدر کرده است می‌باشند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول ضمن تأکید به رعایت نفس قانع گفت: از منظر امام علی علیه السلام پرهیزکاران افرادی هستند که دارای نفسی قانع و راضی به آنچه خداوند برای آنها مقدر کرده است می‌باشند.

اخراج آمریکا از منطقه بعنوان یک راهبرد کلیدی و همه جانبه نیروهای مسلح کشور باید باشد

امام جمعه دزفول با اشاره به  فرمایشات اخیر امام خامنه‌ای در جمع دانش آموختگان نیروهای مسلح گفت: اخراج آمریکا از منطقه بعنوان یک راهبرد کلیدی و همه جانبه نیروهای مسلح کشور باید باشد.

وی افزود: این راهبرد باید برجسته سازی شده و تبدیل به گفتمان در سیاست خارجی و در ارتباطات با کشورهای منطقه قرار گیرد.

جبهه مقاومت با رهبری انقلاب اسلامی، امنیت را به دیگر کشورها هدیه داده است

امام جمعه دزفول با بیان اینکه امنیت نباید عاریه‌ای باشد بلکه باید درون زا و مستقل باشد، اظهار داشت: متأسفانه امنیت برخی کشورهای منطقه عاریه‌ای است حال آنکه ایران اسلامی هیچ وقت در عمر انقلاب اسلامی به گدایی امنیت نپرداخته است.

خطیب نماز جمعه با بیان اینکه جبهه مقاومت با رهبری انقلاب اسلامی، امنیت را به دیگر کشورها هدیه داده است، اظهار داشت: استقلال در امنیت، زیرساخت اصلی استقلال در اقتصاد، فرهنگ و سایر حوزه‌ها است.

وی افزود: امنیت کویت در زمان حمله صدام توسط آمریکا تأمین می‌شد ولی امیر آن بعد از شکست به عربستان فرار کرد.

حضرت آقا به صراحت به این کشورها توصیه کردند به پشتیبانی بیگانگان دلخوش نباشند

امام جمعه دزفول با اشاره به تحرکات آذربایجان و ترکیه و اتکای آنها به ناتو و دیگر کشورها گفت: حضرت آقا به صراحت به این کشورها توصیه کردند به پشتیبانی بیگانگان دلخوش نباشند.

مسئولان باید پیگیر رفع مشکلات باشند اما نباید دقت را فدای سرعت کنند و ملاک انتصاب باید مرّ قانون باشد

امام جمعه دزفول درخصوص اولویت‌های دولت سیزدهم گفت: مسئولان باید پیگیر رفع مشکلات باشند اما نباید دقت را فدای سرعت کنند ضمن اینکه در انتصابات باید دقت بیشتری صورت گیرد و ملاک باید مرّ قانون باشد.

دولت سیزدهم باید مراقب نفوذی‌ها و کارشکنان باشد

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم باید مراقب نفوذی‌ها و کارشکنان باشد، افزود: برخی افراد دوست ندارند دولت جدید موفق و مشکلات مردم رفع شوند.

با ورود دولت جدید بارقه امیدی در دل مردم ایجاد شده و مردم نسبت به رفع مشکلات امیدوار شده‌اند

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: با ورود دولت جدید بارقه امیدی در دل مردم ایجاد شده و مردم نسبت به رفع مشکلات امیدوار شده‌اند لذا باید این روحیه در جامعه حفظ شود.

قدردانی از روند مطلوب واکسیناسیون و موفقیت در نزولی شدن کرونا و لزوم واکسن زدن

خطیب جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه با قدردانی از روند مطلوب واکسیناسیون و موفقیت در نزولی شدن کرونا بیان کرد: برخی نسبت به وعده ستاد اجرایی حضرت امام(ره) مبنی بر تولید واکسن انتقاد می‌کنند که البته اگر کارشکنی‌ها نبود و دستگاه‌ها وارد کشور می‌شد وعده تولید واکسن هم محقق می‌شد.

وی افزود: مصاحبه دکتر مخبر و اینکه ایران توان تولید واکسن را دارد باعث ایجاد رقابت بین کشورها برای صادر کردن واکسن به ایران شد.

امام جمعه دزفول بیان داشت: برخی افراد نادان در واکسن زدن شبهه ایجاد می‌کنند حال آنکه خداوند متعال به حضرت موسی فرموده بود برای درمان بیماری ابتدا به من توسل کنید و سپس به پزشک مراجعه و دارو استفاده کنید.

تقدیر از حضور آیت الله رئیسی در متن مردم و اقدامات امید بخش ایشان در سفرهای استانی

امام جمعه دزفول با اشاره به سفرهای استانی رییس جمهوری به مناطق محروم گفت: حضور آیت الله رئیسی در متن مردم از اقدامات امید بخشی است که در هشت سال گذشته به فراموشی سپرده شده بود.

وی افزود: مردم وقتی رییس جمهوری را از نزدیک دیدند و نامه خود را به دست او دادند نسبت به رفع مشکلات امیدوار خواهند شد.

با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری مسائل کشور و مسائل دینی به خوبی در صدا و سیما تبیین شوند

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به حکم رییس جدید سازمان صدا و سیما اظهار داشت: هدایت فرهنگی و جهاد تبیین، تقویت روحیه ملی و انقلابی، افزایش همبستگی ملی و ترویج سبک زندگانی اسلامی و ایرانی مورد تأکید رهبر معظم انقلاب برای صدا و سیما بودند.

وی با بیان اینکه دشمن تلاش زیادی برای جداکردن جوانان ما از هویت دینی و ارزش‌های انقلاب اسلامی می‌کند، افزود: دشمن از ناآگاهی مردم سوء استفاده زیادی می‌کند که لازم است مسائل کشور و مسائل دینی به خوبی در صدا و سیما تبیین شوند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی بیان کرد: وقتی انقلاب اسلامی پیروز شد یک خبرنگار سراغ شهید مطهری رفت و از او سؤال کرد شما دوست دارید چه مسئولیتی در کشور داشته باشید که او پاسخ داد دوست دارم رییس رادیو و تلویزیون شوم.

مفاد حکم ریاست صدا و سیما برای نهاد امامت جمعه باید مورد توجه و دقت قرار گیرد

وی صدا و سیما را آوردگاهی برای مقابله با جنگ نرم و قرارگاهی برای نشر امید و نشاط در فضای عمومی دانست و افزود: مفاد حکم ریاست صدا و سیما برای نهاد امامت جمعه باید مورد توجه و دقت قرار گیرد چراکه ائمه جمعه وظیفه هدایت فرهنگی و انقلابی را برعهده دارند.

تنیده شدن خون‌های پاک شهیدان سلیمانی و ابومهدی پیوند عمیقی بین شیعیان این کشورها ایجاد کرد

امام جمعه دزفول با بیان اینکه اربعین حسینی امسال نیز باشکوه هرچه تمامتر برگزار شد، گفت: با وجود تلاش زیاد دشمن برای جدایی بین شیعیان ایران و عراق، تنیده شدن خون‌های پاک و مطهر شهیدان سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس پیوند عمیقی بین شیعیان این کشورها ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه برخی افراد با قرار دادن عکس رهبری در خودرو یا پروفایل خود ادعای ولایتمداری دارند، افزود: برخی افراد منافق سوء استفاده‌های زیادی با این ظاهرسازی انجام می‌دهند که دولت سیزدهم باید در انتصاب‌های خود توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشد.

وی در بخشی دیگر از خطبه‌های نماز به درک واصل شدن کاریکاتوریست اهانت کننده به پیامبر اسلام و همچنین پیروزی قهرمانان کشتی ایران را تبریک گفت.

امام جمعه دزفول با تبریک آغاز ماه ربیع الاول بیان کرد: شاهد فداکاری بی‌مانند امیرالمؤمنین(ع) در آرمیدن در بستر پیامبر اسلام هستیم تا پیامبر با خاطر آسوده به مکه مراجعه کند.

وی با اشاره به آغاز هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: امیدواریم این نیروها وظایف خود را به خوبی انجام داده و امنیت را در جامعه تأمین کنند.

لزوم آبرسانی به مناطق محروم به ویژه روستاهای بخش‌های سردشت و شهیون

خطیب جمعه دزفول با تأکید بر لزوم آبرسانی به مناطق محروم به ویژه روستاهای بخش‌های سردشت و شهیون گفت: ستاد بحران شهرستان دزفول باید در اسرع وقت این موضوع را پیگیری و از بروز مشکل جلوگیری کند.

دعوت امام جمعه دزفول از آیت الله شیخ منصور پرهیزگار برای اقامه دعای باران با حضور همه مردم

وی خواستار دعای باران از سوی همه اقشار جامعه شد و افزود: کسی دغدغه این را نداشته باشد که مبادا دعا کنیم و باران نبارد چون ما مکلف به دعا هستیم و حکمت خدا هرچه باشد باید به آن رضایت داشته باشیم.

امام جمعه دزفول در پایان از عالم فرهیخته و با تقوا آیت الله شیخ منصور پرهیزگار که از علمای فاضل این شهرستان هستند درخواست کرد که متصدی امر دعای باران بشوند.