2nd، اکتبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 2nd, اکتبر 2021 ساعت 12:17 ب.ظ | کد خبر: 89206

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین نماز جمعه دزفول با حضور مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین مرتضی بیگدلی امام جمعه موقت دزفول، با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی شهرستان برگزار شد.

از مهمترین شاخصه‌های دینداری وفای به عهد است

امام جمعه موقت دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به اطاعت از فرامین الهی و اجتناب از معاصی، از اظهار ارادتها، توسلات سوگواران حسینی در ماه محرم و صفر قدردانی کرد و آن را نشان از شور و اشتیاق مردم نسبت به ائمه اطهار علیهم السلام دانست.

وی در ادامه به تبیین یکی دیگر از شاخصه‌های دینداری از منظر امام علی(علیه اسلام) پرداخت و گفت: از مهمترین شاخصه‌های دینداری وفای به عهد است؛ وفای به عهد و پیمان، پایبندی به تعهدات و قول و قرارهای افراد مؤمن می‌باشد.

امام جمعه موقت با استناد به آیاتی از قرآن مجید یادآور شد: اگر نظام خانواده به تعهدها و پیمانهای خود پایبند نباشد جامعه را از مسیر فلاح و رستگاری دور خواهد کرد.

صداقت و راستگویی ملاک شایستگی و برتری انسانها می‌باشد

وی صداقت و راستگویی را ملاک شایستگی و برتری انسانها دانست و افزود: امانت داری نیز بخشی از سرمایه اجتماعی است و خانواده‌ها باید در این زمینه مسئولیت پذیر و مراقب باشند.

امام جمعه موقت دزفول تصریح کرد: روحیه فداکاری و ایثارگری از سرمایه‌های اجتماعی است که جامعه را امیدوار ساخته و در مسیر رشد قرار می‌دهد.

خطیب جمعه دزفول افزود: تقوا سبب رشد و برون رفت از مسائل و بازشدن درهای رحمت الهی و سبب تعجیل در ظهور امام زمان(ع) می‌شود.

وقایع تلخ تاریخ به ما می‌آموزد در راه ولایت قدم گذاشته و در این راه پایدار بمانیم

حجه‌الاسلام والمسلمین بیگدلی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با تسلیت رحلت جانسوز پیامبر اسلام، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) گفت: توجه به وصی و جانشین پیامبر اکرم(ص) می‌توانست زخم جانسوز رحلت رسول اکرم را التیام بخشد ولی مردم توجه نکردند و مسیر جامعه را به انحراف کشیدند.

وی افزود: وقایع تلخ تاریخ به ما می‌آموزد که از اینگونه مسائل مایه عبرت بگیریم و همیشه در راه ولایت قدم گذاشته و در این راه پایدار بمانیم.

دولت، خود را خادم مردم می‌داند، حضور بی سابقه دولت در مناطق محروم امیدبخش است

امام جمعه موقت دزفول در بخش دیگری از خطبه‌ها افزود: با روی کار آمدن دولت انقلابی، از این پس شاهد نگرانی و تشویش مردم ناشی از سوء تدبیر، کم کاری و دست درازی به بیت المال نخواهیم بود.

حجه‌الاسلام بیگدلی گفت: مردم متوجه هستند افرادی سرکار آمده‌اند که منش مردمی و نگاهی جهادی دارند، مردم تفاوت را احساس می‌کنند و قدرشناس هستند.

وی افزود: دولت، خود را خادم مردم می‌داند و رییس دولت روزهای تعطیل نیز به مناطق محروم سفر می‌کند، حضور بی سابقه دولت در مناطق محروم امیدبخش است.

گرانی فشار زیادی به مردم وارد آورده، دولت باید در این خصوص سیاست‌های زودبازده را اجرایی کند

امام جمعه موقت دزفول افزود: گرانی فشار زیادی به مردم وارد آورده، دولت باید اقدام کند و در این خصوص سیاست‌های زودبازده را اجرایی کند.

وی ادامه داد: برخی عزل و نصب‌ها، اسباب برطرف کردن تورم گردن شکن و گرانی سنگین را فراهم خواهد کرد.

ایران اسلامی درسی پشیمان کننده به آمریکا و اسرائیل خواهد داد

امام جمعه موقت دزفول در بخشی دیگر از خطبه‌های نماز با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی با اقتدار حافظ منافع خود در مرزها است گفت: ایران اسلامی درسی پشیمان کننده به آمریکا و اسرائیل خواهد داد.

امام جمعه موقت دزفول به حضور صهیونیست‌ها در آذربایجان و همسویی برخی کشورهای منطقه با آمریکا اشاره کرد و گفت: این کشورها با این اقدام تلاش می‌کنند ارتباط ایران را با بخش وسیعی از جامعه خارج قطع کنند و ضمن ایجاد ناامنی ضربه اقتصادی به کشورمان وارد کنند.

به لطف هوشیاری مسئولان و مردم متدین، پرچم کشورمان همچنان برافراشته است

وی افزود: آمریکا به دنبال پیاده کردن سیاست‌های خود و تضعیف جایگاه جمهوری اسلامی ایران است ولی به لطف هوشیاری مسئولان و مردم متدین، پرچم کشورمان همچنان برافراشته است، تحرکاتی ایجاد شده ولی نظام جمهوری اسلامی با اقتدار کامل حافظ منافع خود در مرزها خواهد بود.

هر فرد مسن در خانواده همچون پیغمبری است که باید شأن وی حفظ شود

امام جمعه موقت دزفول با گرامیداشت روز جهانی سالمندان گفت: سالمندان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند، هر فرد مسن در خانواده همچون پیغمبری است که باید شأن وی حفظ شود.

حجه‌الاسلام والمسلمین بیگدلی با اشاره به اینکه وضعیت تردد سالمندان در طرح‌های شهرسازی باید مدنظر قرار گیرد، افزود: طبق سرشماری سال ۹۵، معادل ۹.۵ درصد جمعیت دزفول را سالمندان تشکیل می‌دهند، در دزفول ۴۳ هزار و ۹۰۰ سالمند داریم که ذخایر معنوی و شهروند ارشد جامعه هستند.

امام جمعه موقت دزفول آموزش سالمندان به ویژه در شرایط کرونایی را ضروری دانست و افزود: بهره‌مندی همه سنین از فناوری دیجیتال مورد توجه است که یکی از اقشار جامعه سالمندان هستند و لازم است با آموزش، زمینه حضور بیشتر این قشر در جامعه فراهم شود تا سلامت آنها حفظ شود.