24th، سپتامبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 24th, سپتامبر 2021 ساعت 4:28 ب.ظ | کد خبر: 89117

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین با صلابت نماز جمعه دزفول با حضور قشرهایی از مردم متدین و ولایت مدار این شهرستان به امامت حجه‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) برگزار شد.

پرهیزگاران همواره به یاد مرگ و آماده شدن برای سفر آخرت هستند و به این دنیای فانی دل نمی‌بندند

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز با توصیه مردم به رعایت تقوای الهی گفت: پرهیزگاران همواره به یاد مرگ و آماده شدن برای سفر آخرت هستند و به این دنیای فانی دل نمی‌بندند.

وی افزود: امیرالمؤمنین(ع) در کلامی می‌فرمایند: «فَإِنَّ اَلْمَوْتَ هَادِمُ لَذَّاتِکُمْ وَ مُکَدِّرُ شَهَوَاتِکُمْ» یعنی مرگ بنیان خوشیها و لذتهای شما را نابود و خواهشهای نفسانی شما را تیره و تار می‌کند.

شک در حقانیت پیشوایان و رهبران الهی از بزرگترین بیماریهایی بود که امت اسلام در عصر ائمه اطهار دچار آن شد 

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در آستانه اربعین حسینی به تبیین عبرتهای عاشورا پرداخت و گفت: یکی از بزرگترین بیماریهایی که امت اسلام در عصر ائمه اطهار(علیهم السلام) دچار آن شد بیماری شک در حقانیت پیشوایان و رهبران الهی بود.

این بیماری در عصر امام حسن(ع) بسیار حاد شد و دردوران امام حسین(ع) تبدیل به بی ارادگی و سست عنصری شد 

وی افزود: بذر این بیماری در شورای سقیفه کاشته شد و بعدها باعث ضربات و لطمات فراوانی به اسلام گردید.

وی اظهارکرد: این بیماری در عصر امام حسن مجتبی(علیه السلام) بسیار حاد شد و در دوران امام حسین(علیه السلام) تبدیل به بی ارادگی و سست عنصری شد.

نمونه‌های تاریخی ازخیانتهای رهبران و صاحبان نفوذ در بصره

امام جمعه دزفول با ذکر نمونه‌های تاریخی از خیانتهای رهبران و صاحبان نفوذ در بصره بیان داشت: از شش نفری که برای امام حسین نامه نوشتند و او را دعوت به قیام کردند پنج نفرشان خیانت کردند و امام را نپذیرفتند.

مؤمنان همیشه و بهنگام از جبهه حق حمایت می‌کنند و در این راه لحظه‌ای از استقامت و پایداری باز نمی‌مانند

وی مقاومت بر موضع حق را از ویژگیهای انسانهای با ایمان و بصیر دانست و افزود: مؤمنان همیشه و بهنگام از جبهه حق حمایت می‌کنند و در این راه لحظه‌ای از استقامت و پایداری باز نمی‌مانند.

یکی از علتهای فراموشی یاد خدا، دنیا پرستی است

امام جمعه دزفول با بیان این مطلب که یکی از علتهای فراموشی یاد خدا، دنیا پرستی است افزود: جلوه کردن زر و زیور دنیا انسان را از مسیر الهی دور می‌سازد.

گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تجلیل از ایثارگران

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: خدای متعال را سپاس می‌گوئیم که پس از مدتها تعطیلی نماز جمعه بخاطر کرونا، امروز بسیجیان، رزمندگان، پیشکسوتان و ایثارگران دوران دفاع مقدس و نیروی انتظامی در نماز جمعه حاضر شده‌اند.

نماز جمعه میعادگاه مردم و تأثیرگذار در فضای معنوی جامعه است

امام جمعه دزفول نماز جمعه را میعادگاه مردم و تأثیرگذار در فضای معنوی جامعه دانست و افزود: نماز جمعه عبادت و ذکر خدا است و قلب مؤمنان با حضور در این آیین عبادی سیاسی، آرامش پیدا می‌کند.

تبیین اهمیت عدالت

خطیب نماز جمعه دزفول در تبیین اهمیت عدالت گفت: مقوله عدالت مقوله‌ای بسیار مهم و اساسی است و شامل حوزه‌های متعددی نظیر سیاست، مسایل اجتماعی، اقتصادی و قضایی می‌شود.

وی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری نیز به این موضوع تأکید دارند؛ نمره مطلوبی در باب عدالت و اجرای آن به دست نیاوده‌ایم.

اجرای عدالت دشمن ساز، دشوار و زمانبر است

امام جمعه دزفول با بیان اینکه اجرای عدالت دشمن ساز، دشوار و زمانبر است، بیان کرد: عدالت با هیاهو، سخنرانی و مصاحبه محقق نمی‌شود البته مطالبه‌گری معقول و منطقی بحث جدایی دارد.

اربعین مانور بزرگ شیعیان و زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) است

امام جمعه دزفول در بخشی دیگر از سخنان خود با تأکید بر لزوم نهادینه کردن فرهنگ اربعین گفت: اربعین مانور بزرگ شیعیان و زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) است.

وی افزود: مراسم اربعین به دلیل اثرگذاری آن در جامعه باید همواره در دستور کار باشد و هر سال با شکوهتر از سال قبل برگزار شود.

امام جمعه دزفول بیان کرد: راهپیمایی بزرگ اربعین تجلی همدلی وفادارانه و مانور بزرگ شیعیان برای زمینه سازی ظهور است و نباید آن را دست کم بگیریم.

عضویت در سازمان همکاری شانگهای فصل نوینی در ائتلاف سازی راهبردی ایران است

امام جمعه دزفول عضویت در سازمان همکاری شانگهای را فصل نوینی در ائتلاف سازی راهبردی ایران دانست و گفت: ایران با این عضویت به مبادلات تجاری و بازار گسترده سه میلیارد نفری از جمعیت جهان وارد می‌شود.

 حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی فزود: آمریکا همواره از طریق ائتلاف ​سازی با کشورهای مرتجع منطقه تلاش داشت به ایران فشار وارد کند که این ائتلاف نقشه‌های استکبار را نقش بر آب می‌کند.

وی عضویت ایران در این سازمان را یک افتخار و پیروزی برای دولت سیزدهم دانست و ادامه داد: کشورهای مرتجع منطقه از این عضویت بسیار ناراحت هستنند چون عضویت در سازمان همکاری شانگهای تأثیرگذاری ایران را در منطقه بیشتر و باعث کاهش فشارهای غرب علیه ما می‌شود.

امام جمعه دزفول گفت: رییس جمهور ایران در کنفرانس بین المللی شانگهای حاضر شد ولی در مجمع سازمان ملل نرفت که این کار به نوعی تحقیر آمریکا بود.

وی افزود: وقتی سخنرانی ویدیوکنفرانسی آیت الله رییسی در سازمان ملل را شنیدم بر خود بالیدم چراکه از راه دور برای آمریکا خط و نشان کشید.

جمهوری اسلامی هرگز حضور و فعالیت گروه‌های تروریستی در مرزها و ایجاد نا امنی را بر نمی‌تابد

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به برخی تحرکات در مرزهای غربی کشور گفت: جمهوری اسلامی هرگز حضور و فعالیت گروه‌های تروریستی در مرزها و ایجاد نا امنی را بر نمی‌تابد.

وی راهبرد جمهوری اسلامی در مقابله با گروهک‌های تروریستی را مقابله پیش دستانه عنوان کرد و افزود: فرمانده نیروی زمینی سپاه چندی پیش اعلام کرد مردم از محل تجمع گروه‌های تروریستی فاصله بگیرند که بعد از این اعلام، مقرهای تروریست‌ها به شدت درهم کوبیده شدند و قرار است این اقدامات پیش دستانه از این پس بدون اعلام قبلی انجام شوند.

امام جمعه دزفول با تأکید بر اینکه اجازه نمی‌دهیم کسی امنیت ما را خدشه دار کند، بیان کرد: آیت الله رییسی نیز مراتب اعتراض خود را نسبت به فعالیت این گروه‌های تروریستی در مرزهای عراق به مقامات این کشور اعلام کرده است.

آمریکایی‌ها بعد از ۲۰ سال و تحمل هزینه فراوان با ذلت از افغانستان فرار کردند

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به راهبرد مقام معظم رهبری در خصوص اخراج آمریکایی‌ها از منطقه گفت: آمریکایی‌ها بعد از ۲۰ سال و متحمل شدن هزینه فراوان با ذلت از افغانستان فرار کردند.

وی افزود: موضوع عراق و سوریه با افغانستان تفاوت داشت چون دولت‌های این کشورها از ما درخواست کمک کردند ولی دولت اشرف غنی این کار را نکرد چون خود عامل آمریکا بود.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه طالبان هم مطلوب ما نیستند، اظهار داشت: ما در افغانستان اشراف مدیریتی و اطلاعاتی کاملی داریم و برای طالبان شرط گذاشتیم و گفتیم کاری به شیعیان نداشته باشند، به مرزهای ما نزدیک نشوند و مردم افغانستان را قتل عام نکنند.

ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش در سرتاسر آب‌های دنیا مقتدرانه در قلمرو کشورهای استکباری جولان داد

امام جمعه دزفول با بیان اینکه ایران قدرتمند بعد از شهادت سردار سلیمانی عین الاسد را با قدرت در هم کوبید و آمریکا جرأت پاسخ نداشت، افزود: ناوگروه ۷۵ نیروی دریایی ارتش در سرتاسر آب‌های دنیا مقتدرانه در قلمرو کشورهای استکباری جولان داد و هیچ کس جرأت نکرد حتی یک اخطار به ما بدهد.

وی ادامه داد: اگر این چنین در منطقه عزت و قدرت داریم به خاطر اقتدار رهبری، ملت و عظمت شهدا است.

امید است شهردار جدید دزفول مشکلات مردم را پیگیری و رفع کند

امام جمعه دزفول در پایان خطبه‌های نماز با تبریک انتخاب عیسی زاده به عنوان شهردار دزفول بیان کرد: امید است شهردار جدید دزفول با همکاری اعضای شورای اسلامی شهر مشکلات مردم را پیگیری و رفع کنند.