21st، سپتامبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 21st, سپتامبر 2021 ساعت 7:17 ب.ظ | کد خبر: 89062

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” مراسم تجلیل و تکریم سراسری یک میلیون پیشکسوت دفاع مقدس و مقاومت در سالن موزه دفاع مقدس شهرستان دزفول با حضور جمعی از مسئولین شهرستان و پیشکسوتان ایثار و جهاد و مقاومت برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این مراسم به ایستادگی و مقاومت مردم دزفول در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: مردم دزفول در مقابل هجمه موشکباران و بمباران دشمن قامت ایستادند و شهر را ترک نکردند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی افزود: حماسه‌های دوران دفاع مقدس باید بازخوانی و نسل به نسل منتقل شود تا دشمن نتواند فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت را از ملت ما بگیرد.

وی با اشاره به ایستادگی رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس در مقابل دشمن با کمترین امکانات اظهار داشت: بالاترین تهدید دشمن شهادت است و چون در فرهنگ ایثار و جهاد افراد به استقبال شهادت می‌روند، دشمن در مقابل فرهنگ شهادت هیچ حربه‌ای ندارد.

امام جمعه دزفول با بیان خاطراتی از دفاع مقدس تصریح کرد: جوانان و رزمندگان با شجاعت و شهامت و حماسه سازی و دلیری جلوی دشمن را گرفتند؛ این فرهنگ باید بدون تحریف به نسلهای بعدی منتقل شود.

امام جمعه دزفول افزود: کارهای بزرگی در زمینه دفاع مقدس صورت گرفته ولی کافی نیست؛ هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی است که اخلاص و حماسه ها و فداکاریها بیان شود.

وی خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس افراد با اخلاص کارها را به انجام می‌رساندند ولی امروز بسیاری از افراد در فضای مجازی منیت را در حد اعلا به نمایش می‌گذارند؛ اگر افرادی که نادانسته و ناخواسته در حال تحریف هستند اگر حتی ذره‌ای انصاف داشته باشند به خود بیایند و به شهدا خیانت نکنند و اذهان جوانان را نسبت به دین خراب نکنند.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: باید متن و حاشیه را تشخیص داد و دشمن را شناخت، ممکن است فردی خود را انسان بصیر انقلابی بداند ولی با بزرگ کردن مسائل حاشیه‌ای ذهن جوانان را به مسائل انحرافی مشغول کند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به تفکر شهیدحاج قاسم افزود: برخورد دفعی و چکشی نتیجه بخش نیست، امروز مهمترین مسئله جنگ نرم است که در آن خاکریز مشخص نیست و دشمن در لباس دوست ظاهر شده و ذهن جوانان را شستشو می دهد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی مهمترین سرمایه و گنجینه را فرهنگ دفاع مقدس دانست که باید از آن محافظت و در جامعه نهادینه کرد و اظهار داشت: امروز انقلاب به ریل گفتمان انقلاب برگشته است که نعمت بزرگی است همه باید به تناسب جایگاه خود، خود را در قبال شهدا مسئول بدانند.