24th، سپتامبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

زندگی‌نامه شهید غلامحسین بسنه

از سن نوجوانی در بسیج مسجد فعالیت داشت.

زمان انتشار: 24th, سپتامبر 2021 ساعت 12:00 ق.ظ | کد خبر: 89016

زندگی‌نامه شهید غلامحسین بسنه

شهید غلامحسین بسنه، در خردادماه ۱۳۴۶ در خانواده‏ای مؤمن و متعهد دیده به جهان گشود. غلامحسین از دوران طفولیت پا به مسجد و جلسات قرائت قرآن گشود و روح و جانش از کوثر زلال نماز و قرآن سیراب گشت. غلامحسین در تحصیل علم نیز کوشا و پرتلاش و علاقمند بود .

وی با آغاز تجاوز استکبار جهانی به میهن اسلامی درس خویش را رها نمود  و از سال ۱۳۶۰ در حالیکه ۱۴ سال بیش نداشت؛ در بسیج مسجد نجفیه فعالیت رسمی خود را شروع نمود.

شهید بسنه پس از شرکت در عملیات والفجر مقدماتی به دلیل مصدومیتی که از ناحیه کمر و در اثر موج انفجار پیدا کرده بود؛ موفق به ادامه تحصیل نگشت. ولی در عین حال روزها در مغازه نانوایی بکار مشغول شد و شبها به فعالیت در بسیج می‏پرداخت.

شهید بسنه در سال ۱۳۶۵ به خدمت مقدس سربازی وارد و در پادگان آموزشی شهید مصطفی خمینی مشغول آموزش گردید. وی دوره‌های آموزش عمومی و دوره غواصی را نیز با موفقیت گذراند و سپس برای آموزش تخصصی به پادگان آموزشی حمزه شیراز اعزام گردید و با موفقیت کامل  و با امتیاز عالی دوره خود ا به اتمام رسانید.

شهید غلامحسین بسنه، در حالیکه آرزوی شرکت مجدد در جبهه‏های نور علیه ظلمت را داشت؛ و با تخصص‏هایی که فرا گرفته بود؛ آمادگی بیشتری را برای دفاع از اسلام بدست آورده بود؛ و در اربعین مولایش اباعبدالله الحسین(ع) در حین انجام مانور پایان دوره در دریاچه نمک شیراز طی سانحه‏ای دعوت حق را لبیک گفته و روح پاکش در جوار حق تعالی آرام گرفت.

خداوندا او را با شهیدان صدر اسلام محشور فرما

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول