16th، سپتامبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 16th, سپتامبر 2021 ساعت 10:26 ق.ظ | کد خبر: 89000

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول درجلسه شورای زکات شهرستان دزفول ضمن تسلیت شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام گزارش ارائه شده را مسرت بخش و امیدبخش خواند گفت: نباید به این مقدار بسنده کرد، ظرفیتهای فراوانی وجود دارد که می‌توان با تلاش و کوشش آنها را به فعلیت رساند.

امام جمعه دزفول با اشاره به تدین مردم دزفول افزود: باید با پیگیری مصوبات جلسه، زکات را در شهرستان سامان داد چراکه زکات جمع آوری شده بیش از مقدار اعلام شده می‌باشد که در آمار نمی‌آید.

رییس شورای زکات شهرستان دزفول تصریح کرد: یکی از واجباتی که موجب دفع بلا از جامعه می‌شود، فریضه الهی زکات است؛ در قرآن و کلام الهی زکات بعد از فریضه نماز ذکر شده است که نشان دهنده اهمیت آن می‌باشد.

امام جمعه دزفول به ضرورت نهادینه کردن زکات در جامعه اشاره کرد و افزود: با پرداخت زکات هم فقرا و نیازمندان و مواردی که مشمول زکات می‌شوند و در قرآن آمده بهره مند می‌شوند و هم خداوند از دستگیری نیازمندان خوشنود شده و چتر رحمت خود را بر سر جامعه می‌گستراند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: باید گزارش مصرف زکات به مردم داده شود تا موجب تشویق و ترغیب همگان شود و همچنین کسانی که زکات خود را پرداخته‌اند مورد تشویق قرار گیرند.

در این جلسه مهندس فرهمندپور فرماندار ویژه دزفول گفت: باید با فرهنگسازی جامعه هدف را تشویق به پرداخت زکات کرد؛ اگر فرد بداند که اقدامی که انجام می‌دهد چه نتیجه و ثمراتی در جامعه دارد انگیزه بیشتری برای انجام خواهد داشت.

همچنین رحیمی رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) در این جلسه گزارشی از عملکرد دبیرخانه زکات ارائه داد و گفت: در ۶ ماهه نخست امسال علیرغم کم آبی و خشکسالی در شهرستان دزفول ۲ میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان زکات جمع آوری شده است که جزء شهرستانهای برتر استان معرفی شد؛ ۷۷۰ میلیون تومان زکات واجب، ۵۱۵ میلیون تومان زکات مستحب و ۹۵۵ میلیون تومان زکات فطره که زیر نظر مستقیم زکات دهندگان در بخش درمان، کمک هزینه جهیزیه و مسکن و خرید کولر و امور معیشتی نیازمندان، پروژه‌های عام المنفعه از جمله ساخت مسجد و حسینیه و زینبیه به مصرف رسیده است.

در ادامه جلسه شورای زکات شهرستان دزفول حجه‌الاسلام رکنی زاده مسئول اجرایی شورای زکات شهرستان دزفول گفت: شورای زکات دارای دو بخش زیرساختی و عملیاتی می‌باشد در نیمه دوم سال باید در بخش زیرساختی و مقدمه سازی تلاش کرد تا در ۶ ماهه نخست سال آینده و هنگام برداشت نتیجه مطلوب حاصل شود.

حجه‌الاسلام رکنی زاده تصریح کرد: شورای عالی زکات سالانه گزارش سامانه جامع زکات کشور را به حضور مقام معظم رهبری ارائه می‌دهد و اگر زکات شهرستان ساماندهی شود در این سامانه نام دزفول بالا می‌رود، ولی متأسفانه بعضی مؤسسات وظیفه خود را به خوبی انجام نمی‌دهند.

دیگر اعضای شورای زکات نیز پیشنهاداتی جهت بهتر اجرا شدن این فریضه الهی بیان کردند.

در پایان جلسه از اعضای فعال شورای زکات تقدیر شد.