13th، سپتامبر 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 13th, سپتامبر 2021 ساعت 3:16 ب.ظ | کد خبر: 88988

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول ضمن تسلیت فرا رسیدن ماه صفر ماه حزن و اندوه اهل بیت و شهادت حضرت رقیه(س) و همچنین گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدا در آستانه هفته دفاع مقدس که با ایثار جان خود امنیت و ثبات را به کشور ارزانی داشتند گفت: امید است که بتوانیم همچنان از ارزشهای الهی که بواسطه دفاع مقدس بدست آمده پاسداری و حمایت، و در جامعه نهادینه کنیم.

مسئولین باید عملا به فرمایش مقام معظم رهبری لبیک بگویند

امام جمعه دزفول با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که باید اعتماد مردم را که در دولت گذشته خدشه دار شده احیا کرد افزود: دولت سیزدهم یک دولت مردمی است؛ نقش مسئولان در احیاء امید و اعتماد مردم بسیار مهم و کارساز است، باید به وظیفه خود عمل کرده و عملا به فرمایش رهبری لبیک بگویند.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی به سخنان اخیر رهبری اشاره کرد و گفت: ایشان همواره با آینده نگری و اشرافی که بر امور دارند فرمایشات امید بخشی دارند و سیره ایشان امید دادن است که موجب حرکت در جامعه می‌شود.

قدردانی از انتصاب سریع استاندار خوزستان با اختیارات ویژه

وی ضمن قدردانی از انتصاب سریع استاندار خوزستان با اختیارات ویژه تصریح کرد: روحیه رئیس جمهور و قابل حل دانستن مشکلات موجود، بسیار خوب است و باید همه مسئولین چنین روحیه‌ای داشته باشند تا بتوان اعتماد مردم را بازسازی کرد.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: دیدارهای مردمی بالاترین مقام اجرایی کشور و گوش دادن به حرف مردم، سرمایه بزرگی است و التیام بخش بی اعتمادی‌ها و فاصله‌های بین مردم و مسئولین می‌باشد.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: باید حرکت و سیر رو به جلو باشد، اولویتها را مشخص کرد، دغدغه‌های اصلی مردم و مقام عظمای ولایت چون مشکلات اقتصادی را در اولیت قرار داد.

برنامه‌های ماه محرم امسال دزفول در حد ملی برگزار شدند 

امام جمعه دزفول در خصوص برنامه‌های محرم امسال در دزفول خاطرنشان کرد: عزاداری باشکوه و بسیار مفصلی در شهرستان برگزار شد که از نظر محتوا، مداحی، نظم و رعایت دستورالعملهای بهداشتی در حد ملی برگزار شدند و باید از همه دست اندرکاران و مردم قدردانی کرد.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: صدا و سیما ۱۲۰ برنامه مذهبی و عزاداری شهرستان دزفول را پوشش داد که نشان می‌دهد جوانان این شهرستان در این زمینه خوش درخشیده‌اند.

با بیانیه و با هیاهو نمی‌توان جامعه را اداره کرد

وی تصریح کرد: همه کارها باید از مجرای قانونی پیگیری شود؛ نباید به نام بیانیه شهر را ملتهب کرد و حتی نقد نیز باید منصفانه و با ادبیات مناسب باشد چراکه با هیاهو نمی‌توان جامعه را اداره کرد.

وی با بیان اینکه اظهارات نسنجیده، اعتماد مردم را متزلزل می‌کند، افزود: سیر حرکت باید رو به جلو باشد و در نقد ابتدا اقدامات انجام شده بیان و سپس به کاستی‌ها اشاره شود.

امام جمعه دزفول با تأکید بر لزوم ارائه گزارش از سوی دستگاه‌های فرهنگی شهرستان دزفول گفت: اقدامات فرهنگی بسیار زیادی در سطح شهرستان انجام می‌شود ولی به خوبی اطلاع رسانی نمی‌شوند.

مبارزه مستمر با فساد اخلاقی و فساد فرهنگی و فراهم نمودن فرهنگ صحیح در جامعه و نهادینه کردن آن لازم است

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: در راستای لبیک به فرمایشات مقام معظم رهبری باید نکاتی را مورد توجه قرار داد ۱٫ بازنگری جدی به ساختار فرهنگی و رسانه در کشور ۲٫ بازسازی انقلابی ساختار فرهنگی با جدیت تمام ۳٫ کشف و حمایت از استعدادها ۴٫ مبارزه مستمر با فساد اخلاقی و فساد فرهنگی ۵٫ تعریف درست از مفاهیم و مصادیق انقلابی بودن که به فرموده رهبری حرکت انقلابی باید برخاسته از اندیشه و حکمت و خردمندانه و بدور از تعصبات باشد ۶٫ فراهم نمودن فرهنگ صحیح در جامعه و نهادینه کردن آن بمنظور امنیت اخلاقی و آرامش فرهنگی در جامعه.

فرماندار ویژه شهرستان دزفول: نگاه رسانه‌ای باید به دنبال اصلاح امور باشد

همچنین در این جلسه علی فرهمندپور فرماندار ویژه دزفول گفت: بیان خیلی مسائل در فضای رسانه‌ای شاید نتیجه بخش نباشد؛ نگاه رسانه‌ای باید به دنبال اصلاح امور باشد.

وی با بیان اینکه نباید اجازه دهیم یک موضوع فرهنگی به چالش تبدیل شود، افزود: رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول همان شب انتشار کلیپ اجرای موسیقی مختلط در ایام عزاداری، پیگیری لازم را انجام داد و برخورد لازم با متخلفان صورت گرفت.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول: این اداره هیچ مجوزی برای گروه موسیقی متخلف صادر نکرده است

نادر سعادتی‌فرد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول نیز گفت: این اداره هیچ مجوزی برای گروه موسیقی متخلف صادر نکرده و هیچ نوع همکاری از سوی انجمن موسیقی شهرستان برای اجرای این موسیقی صورت نگرفته است.

وی افزود: این کلیپ در ایام سوگواری شهدای کربلا در فضای مجازی منتشر شد که خواستار برخورد قانونی در این زمینه هستیم.

در این نشست گزیده‌ای از مستندهایی درباره قلم نی دزفول، ماه خاکستری و نیمه تمام به کارگردانی محمد باقر حنطوش زاده پخش شد.