25th، آگوست 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 25th, آگوست 2021 ساعت 12:40 ب.ظ | کد خبر: 88853

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار مسئولین کانون جلسات قرائت قرآن شهرستان دزفول گفت: اگر تربیت از مقطع سنی کودک و نوجوان آغاز شود در دوره جوانی مشکلی نخواهد بود چراکه در سن جوانی شاکله فکری فرد شکل گرفته و سخت می‌توان آن را تغییر داد.

امام جمعه دزفول مباحث تربیتی را از مباحث بسیار مهم برشمرد و افزود: کودکان و نوجوانان زمینه مستعدی برای یادگیری و شکل گیری دارند و سرمایه گذاری برای آنها و شروع تربیت در این سن، زیربنایی و اساسی و ریشه‌ای می‌باشد و با برنامه پیش رفتن کار درست و ارزشمندی است.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه باید همواره طرح را آسیب شناسی کرد اظهار داشت: موضوع فضای مجازی و بالا بردن سواد رسانه‌ای متناسب با گروه سنی، اهمیت فراوانی دارد و نباید از آن غفلت کرد؛ باید آموزش استفاده از فضای مجازی با کمترین تبعات و آسیب را در دستور کار قرار داد.

وی کادرسازی و نیروسازی را مهم دانست و تصریح کرد: می‌توان این برنامه خوب و ارزشی را تبدیل به طرح مکتوب کرد؛ هرچه کار پخته‌تر و قویتر باشد نتیجه بهتری خواهد داشت و البته نباید به وضع موجود بسنده کرد که در این صورت ابتدای توقف خواهد بود.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی ضمن تأکید بر استفاده از تمام ظرفیتها خاطرنشان کرد: باید متناسب با ظرفیتها، توان، و نیازها پیش رفت و گام برداشت، باید به تمام مصوبات و برنامه‌های طرح مقید بوده و از آنها دفاع کرد حتی اگر با سلیقه شخصی مغایر باشد چراکه اقتضای کار گروهی است.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: به شدت باید از مسائل سیاسی پرهیز شود، چراکه اصل کار تربیت و بصیرت افزایی است، نباید به حاشیه پرداخت و از اصل موضوع دور شد.

شایان ذکر است که کانون جلسات قرائت قرآن شهرستان با تشکیل هیئت اندیشه ورز و تقسیم شهرستان به ۸ منطقه برای سهولت و پیشرفت بیشتر در اجرای طرح ولایت در مقطع سنی نوجوانان، در زمینه‌های قرآن، احکام، اخلاق، اصول عقاید، بصیرت افزایی، مهارت سبک زندگی و مهارت شغلی فعالیت می‌کنند.