27th، آگوست 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

زندگی‌نامه شهید ناصر موردی نژاد

عمل به گفته ائمه(ع) یکی از سفارشات شهید ناصر بود.

زمان انتشار: 27th, آگوست 2021 ساعت 12:00 ق.ظ | کد خبر: 88812

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

زندگی‌نامه برادر شهید ناصر موردی نژاد

إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّهِ الَّتِی کُنْتُمْ تُوعَدُونَ

آنان که گفتند ما محققاً خدای یکتاست و براین ایمان پایدار ماندند فرشتگان رحمت بر آنها نازل شوند و مژده دهند که دیگر ترسی و اندوهی نداریم و شما را به آن بهشتی که انبیاء وعده دادند بشارت باد.

در پهن دشت تاریخ اسلام گاه انسانهائی ظهور کردند که در راه عقیده و آرمان خویش، بی هیچ ترس و واهمه‏ای و با شور و شوق بسوی میدان خطر رفته، و سر مست و بی‌تشویش و عاشقانه و عارفانه بسوی مرگ رفته‌اند و ترکش و تیر دشمن را آب خنکی یافته‌اند که در هنگام عطش به آنها داده باشند.

این مؤمنان مخلص بی‌هیچ ریا و چشمداشت، خویش را پروانه شمع اسلام کرده‌اند و آنگاه که احساس کم سو شدن شمع دین را نموده‌اند و یافتند که فدائی شدن تنها راه نجات اسلام است خویش را در آتش شمع سورانده‌اند تا به دیگران روشنی بخشند و از این روست است که علی(ع) در لیله المبیت آرام و مطمئن در بستر پیامبر(ص) می‌خوابد و فرزندش حسین(ع) در صحرای سرخ کربلا فریاد بر می‌آورد که : إن کانَ دین مُحَمَّداً لَمْ یَستَقِم الَّا بِقَتلی فَیاسُیُوف خُذینی

و عاقبت در راه این عقیده هرچه داشت داد .

اینان پاکبازانی مخلص و سربازانی عاشقند. اینان با ایثار و فداکاری و اخلاص و شهادت خویش درس خوبی است به ما آموختند اینان بی‌شک در تاریخ جاودانند. بی تردید تاریخ فراموش نمی‌کند و نمی‌تواند فراموش کند پاکبازی و شور و شوق آنها را برای جهاد و شهادت. فردای تاریخ، شهادت خواهد داد به ایمان مادری که مشتاقانه فرزندش را راهی جبهه می‌کند و به او سفارش می‌کند که مبادا بی‌فتح باز گردی و این بار باید راه کربلا را باز کنی فردا تاریخ شهادت خواهد داد بر مظلومیت توأم با شجاعت شهیدان پر افتخار که روی تاریخ را سفید کردند.

شهیدان عزیزی که رفتند اما برای همیشه در قلبهایمان ماندند. جان برکفان عاشقی که اگر چه در خون خود تپیدند اما به آرزوی خویش رسیدند. آن پاکبازان وارسته‌ای که با عشق خدا و شور وصال کربلا حسینی مردانه بر دشمن یورش بردند و خندان و شادان سر را بر دامان اباعبدالله الحسین(ع) نهاد و جان دادند.

و شهید موردی نژاد قصاب از خیل این فخر آفرینان مقاوم بود. برادر عزیزی که همه چیز دنیا را پشت سر انداخت و تنها با عشق خدای تبارک و تعالی پا به عرصه پیکار با ابلیس گذاشت و عاشقانه جان داد و نزد خدایش مهمان شد او که با خون سرخ خویش از کیان اسلام حراست کرده و خاک شلمچه را رنگین نموده در غروب شب اول محرم لبیک گوی واقعی حسین(ع) شد.

و اینک گوش جان می‌سپاریم به زندگی سراسر افتخار برادرمان ناصر موردی نژاد قصاب باشد که از گلستان عمر پر برکتش گل آگاهی و فلاح و رستگاری را برچینم و آنگونه زندگی کنیم که در پایان جز در سنگر ایمان و با پیکری در خاک و خون غلطان بمیریم.

در خانه دل ما را جز یار نمی‌گنجد            چون خلوت یار اینجاست اغیار نمی‌گنجد

در کام دو عالم ما چون دل به یکی دارم           جز دست یکی ما را در کار نمی‌گنجد

هستیم و از این مستی بیخود شده او هستی       در محفل ما مستان هوشیار نمی‌گنجد

برادر شهید ناصر موردی نژاد قصاب بسال ۱۳۴۶ در خانواده‌ای فقیر و در عین حال مذهبی در دزفول چشم به جهان گشود. از آنجائی که این شهر به دیار دارالمؤمنین مشهور است و مردانش از نجابت خاصی برخوردار بوده و مقید به مسائل دینی می‌باشند از این رو پدر و مادر ناصر، او را از همان کودکی با نماز، این رمز رابطه انسانی و خدا آشنا ساختند و این ناصر بود که هر گاه صدای اذان در شهر طنین انداز می‌شد با عشق و علاقه خاصی وضو می‌گرفت و برای ادای فریضه نماز با روحیه بالا راهی مسجد می‌شد.

شهید ناصر عشق و علاقه فراوانی به خواندن قرآن داشت او چند ماهی را جهت یادگیری قرآن به استادی شهید شادور به مسجد آیت الله نبوی می‌رفت و نیز برای شرکت در نماز جماعت راهی‌ مسجد محل می‌شد و این جلسات قرآن و شرکت در نماز جماعت بود که ناصر را انسانی صبور و خوش اخلاق بار آورد.

ناصر تحصیلات ابتدائی خود را با نمرات عالی پشت سر گذاشت و نیز دوره تحصیلات راهنمائی را به همین نحو به پایان رساند و چون علاقه زیادی به کار فنی و عملی داشت از درس کنار گرفت و در یک گارگاه مشغول کار بود و در این زمینه مهارت و تجربه کافی بدست آورد.

شهید ناصر برای گذراندن خدمت مقدس سربازی به پذیرش لشکر ۷ حضرت ولی عصر(عج) در آمد و به جمع رزمندگان گردان همیشه پیروز بلال پیوست تا شاید بتواند به تأسی از حسین(ع) رو در رو با سپاهیان کفر بجنگد. او در طول خدمت به مناطق جنگی مختلف اعزام شد و اجرای فرمان می‌کرد.

چند ماهی را جزیره مجنون به جنگ با کفار سپری کرد و بعد از مدتی به کردستان اعزام گردید و چند ماهی را نیز در آن منطقه گذراند و بعد از حراست از این دیار خونین راهی جبهه شلمچه شد و چند روزی در آن جبهه بود تا اینکه شب اول ماه محرم فرا رسید او که عاشق حسین(ع) بود و برایش نبرد می‌کرد؛ گویی حسین(ع) او را فرا خوانده بود.

آری ناصر در شب اول ماه محرم در درگیری با بعثیون متجاوز به شهادت رسید و به مولایش حسین(ع) و جمع شهدای کربلا پیوست و لبیک گوی واقعی اباعبدالله(ع) شد.

ناصر اخلاقی خوش داشت و هرگز کسی را از خود نرنجاند و این اخلاق خوش دام دوستی او بود بطوری که دوستان خوب زیادی پیدا کرده بود. عمل به گفته ائمه(ع) یکی از سفارشات شهید ناصر بود. ناصر در میادین ورزشی نیز اخلاق بسیار ستودنی و نیکو داشت و با اخلاق خوب و پسندیده خود نمونه یک ورزشکار متعهد را عینیت بخشید.

او هرگز ورزش را هدف نداشت و تنها وسیله‌ای برای سالم سازی بدن و بالا بردن قدرت جوارح می‌دانست تا از این راه بتواند به اهداف بالا که همان جهاد در راه خدا بود دست یابد.

امید است که ما ادامه دهندگان واقعی راه خونین شهدا بود و بنده خوبی برای خدای بزرگ باشیم.

نامش جاودان و روحش شاد و راهش مستدام باد

خانواده محترم شهید

رزمندگان گردان بلال

دوستان شهید

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول