19th، آگوست 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 19th, آگوست 2021 ساعت 1:39 ب.ظ | کد خبر: 88805

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در تکیه انصارالله در شب هشتم  محرم الحرام به بررسی عوامل بوجود آوردن حادثه غم انگیز و جانکاه کربلا پرداخت و گفت: پیام ظاهری نهضت خونین عاشورا قیام در برابر ظلم و ستم و تباهی و بدعتها بود ولی پیام مهمتر و اساسی‌تر این قیام، نجات بندگان خدا از جهالت و گمراهی با فدا کردن جان خود و یارانش بود، و این پیام آنچنان ژرف و گسترده است که تمام اهداف قیا م عاشورا را در بر می‌گیرد.

امام جمعه دزفول افزود: عوام بدلیل ناآگاهی فریب خورده بودند، خواص بدلیل دنیاپرستی و عده‌ای هم بدلیل پر شدن شکمهای خود از حرام شأنیت شنیدن سخن حق را نداشتند، چراکه لقمه حرام اثرات وضعی فراوانی در زندگی انسان دارد و باید این امر مراقبت فراوان صورت گیرد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی خاطر نشان کرد: جهالت، ضلالت، دنیافریفتگی و غرور، فراموشی یاد آخرت، تکبر، سقوط در ورطه هوای نفس، مبتلا شده به خشم خدا و پیامبر، و قرار گرفتن زیر پرچم و ولایت طاغوت از عوامل ایستادن در مقابل حق می‌باشد.

همچنین امام جمعه دزفول در شب نهم در همین مکان گفت: خداوند امام حسین علیه السلام را کشتی نجات و مشعل هدایت بشریت قرار داده است.

امام جمعه دزفول افزود: علتی که باعث شده عده‌ای، بهترین انسان عصر خود را به همراه یاران ایشان که انگیزه‌ای جز نجات انسانها نداشت را به شهادت رسانده  و خانواده‌اش را به اسارت ببرند جهل و نادانی و گمراهی بود.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: جنگ بین حق و باطل تمام شدنی نیست، اصل آن همواره وجود دارد و فقط ظاهر این جنگها متفاوت است؛ هر دو جبهه سربازانی دارند و هر آینه ممکن است جبهه باطل بتواند جهالت را برگردانده و بشریت را دچار خسارت و زیان سال ۶۱  قمری نماید.

وی  به پایمال شدن ارزشهای انسانی در قیام عاشورا اشاره کرد و اظهار داشت: در ۴ جا در قرآن کریم اشاره به بازگشت جاهلیت دارد؛ هر جا جبهه حق شکستی را متحمل می‌شود عده‌ای زمینه دارند که به جاهلیت برگردند.

امام جمعه دزفول یادآور شد: کلیدواژه‌های جهالت و ضلالت در مقابل عقل قرار دارند، جهالت عقل نظری را که عهده دار تنتظیم انگیزه و سامان دادن اندیشه انسان است و ضلالت عقل عملی را به اسارت می‌کشند.

امام جمعه دزفول گفت: تمام اولیا و انبیاء الهی انسانها را دعوت به عقل کرده‌اند و مبنای دفاع از ارزشها و عزاداری در مصیبت حادثه عاشورا مبانی عقلی است.