17th، آگوست 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در مراسم قرائت زیارت عاشورا در جمع فرماندهی و پرسنل تیپ 292 دزفول

امام جمعه دزفول: دفاع بهنگام جبهه حق توسط خواص جامعه یکی از درسهای قیام عاشورا می‌باشد.

زمان انتشار: 17th, آگوست 2021 ساعت 10:11 ق.ظ | کد خبر: 88795

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مراسم قرائت زیارت عاشورا در جمع پرسنل تیپ ۲۹۲ دزفول با حضور فرماندهی و مسئولین عقیدتی سیاسی گفت: حمایت و دفاع بهنگام و بموقع جبهه حق توسط خواص جامعه که اثرگذاری فراوانی در جامعه دارند یکی از درسهای قیام عاشورا می‌باشد.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر اینکه اگر حمایت دیرهنگام صورت گیرد موجب پشیمانی خواهد شد افزود: در کلام نورانی امیرالمؤمنین(ع) است که فرصت را غنیمت بشمرید قبل از اینکه تبدیل به غصه شود؛ در حادثه کربلا افرادی که دچار تردید و شک شدند و به موقع امام زمان خود را یاری نکردند، و همین موضوع باعث پشیمانی و ندامتشان شد.

حجه‌الاسلام والمسلمین قاضی با استناد به آیات شریفه قرآن تصریح کرد: انسانهای بصیر با توجه به زمان حال و اقتضای جامعه تصمیم درست می‌گیرند و در تمام عرصه‌ها به موقع اقدام می‌کنند چراکه در روایات نیز آمده است که فرصت‌ها همانند ابرها در گذرند.

وی استقامت در موضع حق را رمز پیروزی دانست و اظهار داشت: مقاومت و پایداری در موضع حق، یکی دیگر از ویژگیهای خواص در جامعه است که قرآن نیز بر آن صحه گذاشته است، همانگونه شهدای ما جانبازی و فداکاری کردند و عزت و سربلندی امروز ما را به ارمغان آوردند.

شایان ذکر است که امام جمعه دزفول در این مراسم معنوی که در فضای باز برگزار شد ذکر توسل و عرض ارادت به حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را پایان بخش سخنان خود قرار داد.