21st، آگوست 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 21st, آگوست 2021 ساعت 4:30 ب.ظ | کد خبر: 88751

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”  حجه‌الاسلام والمسلمین شیخ حسین عبداللهی بمناسبت عاشورای حسینی در جمع سوگواران مسجد الله اکبر دزفول در سخنانی به تبیین یکی از اسناد افتخار آمیز شیعیان در جوامع بشری پرداخت و افزود: نهج البلاغه کتابی است که مرزهای جغرافیایی،  دینی و خیلی از حصارها را در نوردیده و در هر زمان مورد توجه نه تنها شیعیان بلکه همه مسلمانان و حتی مذاهب دیگر قرار گرفته است.

امام جمعه موقت دزفول با بیان این مطلب که نویسندگان مسیحی و اهل سنت به این کتاب اهتمام داشته و حتی آثاری را هم تألیف کرده‌اند تصریح کرد: مردم قرآن کریم را ختم می‌کنند اما به تفسیر واقعی این کلام الهی که نهج البلاغه و صحیفه سجادیه است کم توجه هستند.

این استاد حوزه علمیه با تشریح نامه ۳۱ نهج البلاغه بیان داشت: سفارش امام علی(ع) در این نامه در حقیقت به همه جوانان و جوامع بشری است که تاریخ را با تفکر مطالعه کنید و از نکات ناب آن در زندگی بهره ببرید.

وی از زندگی امیر مؤمنان حضرت علی(ع) و بدنبال آن حماسه کربلا به عنوان یکی از نکات مهم تاریخی نام برد و افزود: باید به عاشورا  نگاهی نو و ژرف داشت و کربلا را از این منظر تحلیل و بررسی کرد.

امام جمعه موقت دزفول گفت: یکی از عوامل توقف حکومت علوی نبود بینش و بصیرت در بین مردم و توجه عده‌ای از خواص به جمع آوری مال و ثروت است که جامعه را به سقوط می‌کشاند.

وی از معاویه به عنوان یکی از خواص نام برد که برای رسیدن به مطامع مادی با شایعه مردم را فریب می‌داد و برای بر چیدن حکومت علوی زیر ساختهایی را به وجود آورد.

حجه‌الاسلام والمسلمین عبداللهی افزود: عده‌ای از خواص با پشتیبانی مردم و با شعارهای دنیا محور، ثروت اندوزی و رانت خواری فجایع تاریخی ببار می‌آورند و از این منظر باید تاریخ را به دقت مطالعه کرد و به آن اهتمام ورزید.

در ادامه این مراسم که با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد مداح اهل بیت آقای قصری به مرثیه سرایی و نوحه خوانی در وصف شهدای حماسه ساز کربلا پرداخت و پس از آن نماز ظهر و عصر عاشورا به امامت حجه‌الاسلام سید حبیب فارغ امام جماعت این مسجد اقامه شد.