13th، آگوست 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید مجید اسماعیلی

این دنیا فانی است و زودگذر.

زمان انتشار: 13th, آگوست 2021 ساعت 12:00 ق.ظ | کد خبر: 88642

وصیت‌نامه برادر شهید مجید اسماعیلی

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

مَن طَلَبَنی وَجَدَنی: هر کس مرا طلب کند می‌یابد مرا  و مَن وَجَدَنی عَرَفَنی: هر کس مرا یابد می‌شناسد مرا. وَ مَن عَرَفَنی اَحَبَّنی وَ مَن اَحَبَّنی عَشَقَنی : هر کس مرا شناخت عاشقم می‌شود وَ مَن عَشَقَنی عَشَقتَهُ: هر کس عاشقم شد عاشقش می‌شوم  وَ مَن عَشَقَتَهُ قَتَلتَهُ: هر کسی را که عاشقش می‌شوم می‌کشم وَ مَن قَتَلتَهُ فَعَلی دِیَتَهُ وَ مَن عَلی دِیَتَهُ فَاِنّا دِیَتُهُ: هر کس را کشتم خونبهایش خودم هستم.

با درود فراوان به امام زمان(عج) و نائب بر حقش روح خدا فرمانده کل قوا خمینی کبیر و سلام به شهیدان صدر اسلام و معلولین انقلاب و جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و سلام بر امت شهید پرور ایران. و سلام به پدر و مادر مهربان خودم که با زحمات فراوان مرا به این اندازه رسانیده است. پدر و مادر مهربانم در لحظات آخر عمرم با شما خداحافظی می‌کنم و همانطوری که شما مرا تربیت کرده‌اید من هم به عنوان یک فرزند، وصیتم را بعنوان چند تذکر ارائه می‌نمایم.

اول اینکه: مادر و پدر مهربانم این دنیا فانی است و زودگذر. من از زوال که به دنیا آمدم، دل خوشی بدنیا نداشته‌ام و این دنیا زندان من بود. من این زندان را ترک می‌کنم و می‌باید ترک کنیم ولی چه خوب و بهتر که خود انسان ترک کند که به سعادت برسد. من این مرگ یعنی مرگ با شرافت را ترجیح می‌دهم.

دوم اینکه: پدر و مادرم بعد از مرگم یعنی کشته شدنم گریه و زاری نکنند. ناله نکنید تا مردم نفهمند. مجلس ختمم را تشریفاتی نکنید. بگذارید مثل کسی بمیرم که گویا هیچ کس ندارد. زیرا در دنیا تنها بودم اگر دوستان و یاران با وفایی داشتم که مثل گل به شاخه‌ها و شاخه‌ها به ساقه بودیم، اگر روزی رسید که ساقه هم باید از بین برود ما صبر می‌کنیم. بگذار ساقه هم برود ما که رفتنی هستیم. پس بگذار مادر و پدرم تنها بمیرم و گمنام. بمیرم و حرفی از کشته شدنم نزنید.

اما تو مادرم می‌دانم نمی‌توانم جلو گریه‌ات را بگیرم ولی هر وقت که ناراحت شدی گریه کن بیا. حسین که چه غریبانه کشته شد. مادرم برای من گریه نکن. ای مادر عزیزم که هر قطره‌ای اشک تو تیری است بر جگرم، سرت را بلند کن و با صدای بلند دشمن شکن، الله اکبر بگو. بگو که ما پیروزیم.

خداوند به شما وعده داده است همچون مادرانی که شمائید در بهشت موعود. چون هدیه کرده‌اید فرزندانتان را در راه خدا. پس گریه نکن. چون امام بزرگوارمان در سوگ فرزندش اشک نریخت.

نکته سوم مادر: خواهرانم را با حجابشان که چادری است آغشته زخون من حفظ کنند و برادرانم را تربیت نمایند و بعد از مرگم یعنی کشته شدنم آنها را روانه جبهه‌ها بکنید.

ای پدر و مادر مهربانم: من خیلی جبـهه را دوست دارم. اگر به خاطر شما نمی‌بود سالها در جبهه می‌ماندم تا کشته شوم و به خانه نمی‌آمدم. ولی حال اگر کشته شدم، مبادا لباسهایم بر گونه دیوار آویزان بماند و اسلحه‌ام در اسلحه خانه سرد به زمین مثل یک فرد شکست خورده به زمین بماند و مقداری هم گرد و غبار روی آن را بپوشاند.

مادر عزیزم لباسهایم را بر تن برادرانم بپوش و اسلحه‌ام را بدوش شان نهاده  و روانه جبهه‌ها کن و دوباره دشمن را با صدای بلند تکبیر گفتن و در شبها پست دادن تا دیگر رزمندگان اسلام آسوده بخوابند.

ای برادر خوبم: برزم تا از این کفار ضد دین و ضد خدا و منکر خدا را بکش تا کشته شوی. ولی هدف شهادت نباشد هدف یاری اسلام و هدف خدا باشد و اگر توانستی بکشی تا کشته شوی.

نکته چهارم: پدر و مادر مهربانم! هر چند پای من زحمت فراوان کشیده‌اید مرا به لطف و بزرگواری خودتان ببخشید و مرا حلال کنید و به دیگر اقوام و دوستان و خویشاوندان سلام برسانید و از قول من خداحافظی کنید.

پس پدر و مادر عزیزم: دل قوی بدارید که قادر یکتا پشتیبان شماست و تنها اوست که شما را از شر دشمنان نجات می‌دهد و دشمنان را به انواع عذابها و شکستها دچار می‌سازد و عاقبت شما را به خیر می‌گرداند. این مصیبتها زودگذر و پایان پذیر است. ولی پاداش و جانفشانیها و فداکاریها بر نعمتهای ابدی و به پایان خداوندی خواهند رسید. اگر می‌خواهید در مقام و عظمت شما خللی وارد نشود، هیچگاه زبان شکایت نگشایید و آنچه را که از قدر و منزلت الهی شما می‌کاهد بر زبان نیاورید.

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول