11th، آگوست 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 11th, آگوست 2021 ساعت 1:16 ب.ظ | کد خبر: 88625

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در شب دوم محرم در مسجد ولی عصر(عج) ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان گفت: دین  اسلام برنامه‌های فراوان و کاملی حتی در مسائل کوچک زندگی برای انسان دارد که باید زندگی خود را بر مبنای دستورات و احکام دینی تنظیم کند.

امام جمعه دزفول افزود: باید توجه داشت که دستورات اسلام را در زمینه اندیشه و اعتقادات نیز اجرا کرد، انسان باید مراقب فکر و اندیشه خود باشد که حتی به دنبال علوم ضاله و گمراه کننده نرود تا دچار انحراف و اعوجاج فکری و اعتقادی نشود.

وی با اشاره به عبارت کُلُّ یَومٍ عاشُوراءُ وَ کُلُّ أرْضٍ کَرْبَلاءُ تصریح کرد: مبارزه بین حق و باطل که در روز عاشورا برپا بود و موجب شهادت امام حسین(ع) و یاران ایشان گردید، امروز نیز به گونه‌ای دیگر وجود دارد، چراکه این دو جبهه در همه اعصار و ازمنه مقابل هم هستند.

حجه الاسلام والمسلمین قاضی در خصوص چگونگی دادن رنگ حسینی به زندگی اظهار داشت: علاوه بر برگزاری مجالس عزاداری، تقویت فکر و اندیشه حسینی در این مجالس اهمیت دارد.

امام جمعه دزفول گفت: قیام عاشورا دو بُعد حماسی و عاطفی دارد باید در مجالس سوگواری ایمان و اعتقاد عزاداران نیز تقویت شود، یکی از راههای تقویت اعتقاد اخلاص در عمل می‌باشد، اخلاص، روح و جان را خدایی کرده و به زندگی انسان رنگ خدایی می‌بخشد.

امام جمعه دزفول با بیان احادیثی از معصومین ادامه داد: تقوا و اخلاص قدرت تمیز حق از باطل را به انسان داده و موجب حُسن عاقبت می‌شود.

شایان ذکر است امام جمعه دزفول سخنان خود را با ذکر توسل پایان داد.

گفتنی است این مراسم به دلیل شیوع بیماری کوید ۱۹ و برای حفظ سلامتی سوگواران حسینی علاوه بر رعایت دستورالعملهای بهداشتی و رعایت فاصله، در محیط باز مقابل مسجد برگزار می‌شود.