30th، جولای 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 30th, جولای 2021 ساعت 10:36 ق.ظ | کد خبر: 88610

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” جلسه شورای راهبردی فرهنگی شهرستان با حضور مسئولین و جمعی از چهره‌های فرهنگی و اثرگذار شهرستان در محل فرمانداری ویژه شهرستان دزفول برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این جلسه انجام کارهای فرهنگی را وابسته به دو موضوع زیرساختها و تمرکز نیروها و ظرفیتهای فرهنگی دانست و گفت: برای انجام کار فرهنگی باید به زیرساختهای فرهنگی چون حوزه علمیه توجه ویژه شود، با تلاشهای صورت گرفته حوزه علمیه پویا شده اگر چه تا رسیدن به وضع مطلوب فاصله دارد.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت حوزه‌های علمیه دزفول و زیرساختهای فرهنگی شهرستان افزود: همچنین نهادهای فرهنگی، در عین اداره و مدیریت برنامه‌های کوتاه مدت فرهنگی، مهندسی و طراحی فرهنگی جامعه را مد نظر دارند.

امام جمعه دزفول با اشاره به گامهای بلند فرهنگی در شهرستان خاطرنشان کرد: بعنوان مثال دو کار اساسی فرهنگی که در شورای فرهنگی عمومی شهرستان صورت گرفته، ثبت چهارم خرداد تحت عنوان روز مقاومت و پایداری روز دزفول در تقویم ملی و برگزاری کنگره ملی آیت الله معزی می‌باشد.

وی به شکوه نمازجمعه دزفول اشاره کرد و اظهار داشت: نمازجمعه دزفول یکی از قویترین نمازجمعه‌های استان می‌باشد و قدرت فرهنگی نمازجمعه و نهاد امامت جمعه دزفول به گونه‌ای است که در استان مطرح است و گاه به مرکز منعکس می‌شود.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: با هماهنگی، همفکری و تمرکز کارهای فرهنگی، تجلیل از بزرگان در تمام عرصه‌ها و زمینه‌ها و بسیاری از موارد دیگر سعی شده است که هویت فرهنگی، دینی و اصالت شهرستان را زنده کرده تا جوان دزفولی احساس ریشه‌دار بودن و هویت نماید و از هجمه فرهنگی دشمن مصون بماند.

امام جمعه دزفول افزود: ظرفیت‌های فرهنگی متعددی در دزفول وجود دارد که فعال هستند و هر کدام یک پایگاه فرهنگی بسیار بزرگی می‌باشند و سعی شده که بین آنها هما هنگی و هم افزایی بوجود آید و حجم عظیمی از کارهای فرهنگی در دزفول صورت می‌گیرد.