6th، آگوست 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 6th, آگوست 2021 ساعت 5:32 ب.ظ | کد خبر: 88582

گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین نماز جمعه دزفول با حضور مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجهالاسلام والمسلمین شیخ حسین عبداللهی امام جمعه موقت دزفول با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) برگزار شد.

نهج البلاغه راه صحیح زندگی کردن در عرصه‌های فردی خانوادگی اجتماعی و سیاسی را به جوامع بشری می‌آموزد

خطیب نماز جمعه دزفول درخطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی از کتاب نهج البلاغه بعنوان افتخار شیعیان یاد کرد و گفت: این کتاب ناب راه صحیح زندگی کردن در عرصه‌های فردی خانوادگی اجتماعی و سیاسی را نه تنها به مسلمانان بلکه به جوامع بشری می‌آموزد.

امیرمومنان حضرت علی(ع) را می‌توان به وضوح در کلامش شناخت و سکوت و کلام آن حضرت دارای حکمت است

وی افزود: امیرمؤمنان حضرت علی(ع) را می‌توان به وضوح در کلامش شناخت و سکوت و کلام آن حضرت دارای حکمت است.

امام جمعه موقت دزفول اظهار کرد: تنهایی امیرمؤمنان حضرت علی(ع) در راستای تحقق بخشیدن عدالت است.

بایداز وقایع تاریخ برای اطلاع و آگاهی مردم در فضای فتنه ها و شبهات عبرت گرفت

امام جمعه موقت دزفول گفت: باید از وقایع تاریخ برای اطلاع و آگاهی مردم در فضای فتنه‌ها و شبهات عبرت گرفت.

وی افزود: عصرکنونی عصر وجود بعضی از شبهه‌ها و افق‌های مه آلود است که خود را به صورت وهابیت و منحرفین مهدویت و مسیحیت نشان داده است.

 مردم و بویژه قشر جوان باید با مطالعه و تحقیق متوجه مکاتب انحرافی باشند

حجهالاسلام والمسلمین عبداللهی تأکید کرد: مردم و بویژه قشر جوان باید با مطالعه و تحقیق متوجه مکاتب انحرافی باشند تا حق و حقیقت از مهجوریت بیرون آید.

دیندارانی که می‌خواهند منافع دنیا و آخرت را با هم جمع کنند درمسیر منافقان حرکت می‌کنند 

امام جمعه موقت دزفول یادآورشد: دیندارانی که می‌خواهند منافع دنیا و آخرت را با هم جمع کنند در مسیر منافقان حرکت می‌کنند که از اشعث می‌توان به عنوان نمونه تاریخی آن نام برد.

کسانی که مسیر حرکت دشمنان از جمله آمریکا را با سکوت می‌گذارنند در جبهه حق نیستند

وی با تأکید بر اجتناب از عافیت طلبی افزود: مؤمنان باید بدانند که اگر با حق نباشند بر حق هستند و از کسانی که مسیر حرکت دشمنان از جمله آمریکا را با سکوت می‌گذارنند در جبهه حق نیستند.

نخبگان مذهبی و فرهنگی در ماه محرم مسیر عدالت و جانفشانی حضرت امام حسین(ع) در برابر دشمنان را برای مردم تبیین کنند

امام جمعه موقت دزفول در آستانه ماه محرم از تکایا هیئتها مساجد، گروههای مذهبی، صدا و سیما، حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها خواست مسیر عدالت و جانفشانی حضرت امام حسین(ع) در برابر دشمنان را برای مردم تبیین کنند.

تبیین سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری در آئین تنفیذ حکم ریاست جمهوری

حجه‌الاسلام والمسلمین حسین عبدالهی در خطبه‌ دوم  نماز جمعه دزفول گفت: رهبر معظم انقلاب در آیین تنفیذ حکم ریاست جمهوری در انتخابی هوشمندانه شعار مردمی بودن آیت‌ الله رییسی را محور سخنانش قرار داد و بیان کرد دولتی مردمی است که با مردم، در کنار مردم و در میان مردم باشد زیرا مردم به خوبی تشخیص می‌دهند که کدام مسئول همرنگ و از جنس خودشان است و از دل و جان با مردم حرف می‌زند.

مردم ثابت کردند فرهنگ عافیت طلبانه را قبول ندارند

وی گفت: مسئولی که در شرایط کرونا که جانش در خطر است دوشادوش مردم در میان مردم حضور پیدا می‌کند با مسئولی که در شرایط  کرونا نه همدوش مردم و نه همدوش کادر پزشکی بود متفاوت است؛ مسوولی که کار جهادی خود را رها نکرده و در سختی‌های روزگار شریک رنج مردم است با مسئولی که با ویدیو کنفرانس پروژه‌ها را افتتاح می‌کند متفاوت است.

وی ادامه داد: مردم ثابت کردند گفتمان و فرهنگ عافیت طلبانه را قبول ندارند؛ زمانی دولت مردمی است که دولت وفاق باشد، از دوگانه‌های موهوم عبور کند و افراد خدوم را روی کار آورد که امیدواریم چنین اتفاقی در دولت سیزدهم رخ دهد.

یکی از عناصر کلیدی برای مردمی بودن دولت، صداقت مسئولان است

امام جمعه موقت دزفول اضافه کرد: یکی از عناصر کلیدی برای مردمی بودن دولت، صداقت مسئولان است؛ هر چقدر مردم فاصله بیشتری بین خود و مسئولانشان بببیند دلسرد می‌شوند؛ مردم باید دولت را محرم اسرار خود بدانند.

وی یکی دیگر از عناصر دولت مردمی را مبارزه با فساد بیان کرد و گفت: مبارزه با فساد یعنی مقابله پیشگیرانه با زمینه فساد مانند فرار مالیاتی، انحصار بی دلیل در امتیازدهی و سوداگری ناسالم است.

وی افزود: اکنون قیمت هر پاکت سیمان در کشور تا بالای ۱۰۰ هزار تومان رسیده در حالی که قیمت کالاها در کارخانه بسیار کمتر است؛ از چرخه تولید تا مصرف فساد شکل گرفته و رشد یافته که باید از این فسادها پیشگیری شود.

حجه‌الاسلام والمسلمین عبدالهی ادامه داد: آیت‌ الله رییسی گفته هیچ وقت سفره مردم را شرطی نمی‌کنیم و نان، گوشت و دیگر نیاز مردم را به مذاکرات خارجی گره نمی‌زنیم؛ آنقدر ظرفیت داخل را افزایش می‌دهیم که در هر شرایط سیاسی خدشه‌ای به معیشت مردم وارد نشود.
 
نمی‌شود خود را در برابر همه دنیا خوار کنیم و ادعا کنیم زبان دنیا را بلدیم

امام جمعه موقت دزفول با گلایه از مسئولان دولت قبل گفت: نمی‌شود خود را در برابر همه دنیا خوار کنیم و ادعا کنیم زبان دنیا را بلدیم؛ با ترفند، نمی‌توان هشت سال را با مذاکره سپری کرد و اگر ملت ایران از اول می‌دانست که دولت روحانی جز این، ترفند دیگری ندارد به طور قطع به این دولت رأی نمی‌داد.

باید با دست پر به میدان آمد و فعالیت کرد 

وی با بیان اینکه باید با دست پر به میدان آمد و فعالیت کرد افزود: باید با همه دنیا تعامل، گفتگو و معامله کرد اما در صورت مذاکره نکردن با دنیا نیز نباید با مشکل رو برو شویم.