1st، آگوست 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 1st, آگوست 2021 ساعت 12:56 ب.ظ | کد خبر: 88567

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” مراسم تجلیل از مداحان و شعرای آیینی شهرستان دزفول با حضور حجهالاسلام والمسلمین نبی زاده مدیرکل اداره تبلیغات اسلامی استان خوزستان در ایام نورانی و خجسته دهه امامت و ولایت در حسینیه ثارالله دزفول برگزار شد.

امام جمعه دزفول در این مراسم با تبریک دهه امامت و ولایت را تبریک تجلیل از شعرا و مداحان را بسیار ارزشمند دانست و افزود: دزفول دارای پیشینه بسیار ارزشمند و دارای سابقه طولانی در وجود نخبگان، فرهیختگان، عرفا و علمای بزرگی است که سرمایه معنوی برای شهرستان بوده و باید ای ن نعمت بزرگ را قدر دانست.

امام جمعه دزفول با اشاره به رویشهای فراوان در این زمینه گفت: پیشکسوتان مداح و شاعر آیینی سرمایه‌های شهرستان می‌باشند و همچنین جوانان و نوجوانان مستعدی هستند که این مسیر را استمرار می‌بخشند.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: امید است که این خیزش، نهضت و حرکت عظیم فرهنگی ادامه یابد، علیرغم انتقاد پذیری باید حرکت و رویش نیروهای انقلابی، ولایی، با انگیزه و جهادی را باور داشت و شاکر بود.

امام جمعه دزفول افزود: در  عید غدیر بیش از ۱۲۰ هزار پرس غذای گرم و بیش از ۶ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شد، بیش از ۲۰ کاروان شادی و ۱۰ نمایشنامه در شهرستان اجرا شد که نشان می‌دهد استعدادها و رویشهای فرهنگی دینی در شهرستان قابل توجه  است.

وی با ارائه گزارشی از تهیه برنامه‌های فرهنگی در شهرستان گفت: علاوه بر سرمایه‌ها و معادن موجود  در استان، سرمایه‌ها، اصالتها و ریشضه‌های فرهنگی استان که قابل شمارش نیست، ظرفیت عظیم فرهنگی در شهرستان دزفول که بخشی از استان خوزستان دروازه ورود تشیع به ایران، می‌باشد نهفته است.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: بهره بردن از ظرفیتها و پتانسیلهای موجود و به فعلیت رساندن آنها نیازمند تلاش فراوان می‌باشد.

امام جمعه دزفول با بیان احادیثی از امام موسی کاظم علیه السلام گفت: مداحان و شعرای آیینی باید اطلاعات دینی خود را افزایش دهند چراکه نغمه سرای معارف اهل بیت بودن باید با دین شناسی و ژرف گرایی در شناخت دین توأم شود.

وی افزود: امام موسی کاظم(ع) می‌فرمایند فضیلت و برتری دین شناس بر عابد مانند برتری خورشید بر ستاره است، اگر کسی در دین خود اهل تعمق و ژرف شناسی نباشد خداوند به عملی از او راضی نخواهد شد.