30th، جولای 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 30th, جولای 2021 ساعت 2:25 ب.ظ | کد خبر: 88500

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین نماز جمعه دزفول با حضور مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجهالاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه نامه بهداشتی در مصلای امام علی(ع) برگزار شد.

تقوای الهی از منظر پیامبر گرامی اسلام 

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از منظر نبی مکرم اسلام هرکس دوست دارد نزد مردم جزء با عزت‌ترین انسانها باشد باید تقوای الهی پیشه کند.

خداوند به بندگانش عقل داده تا به سخنان، با حوصله گوش دهند و از سخن نیکو پیروی کنند

امام جمعه دزفول ولادت امام موسی کاظم(ع) را تبریک گفت و درخصوص عقل و خرد انسان از منظر آن حضرت افزود: خداوند به بندگانش عقل داده تا به سخنان، با حوصله گوش دهند و از سخن نیکو پیروی کنند.

وی افزود: افرادی که این خصلتها را داشته باشند صاحبان فکر و اندیشه در جامعه به شمار می‌روند.

گرامیداشت روز مباهله پیامبر اسلام و تبیین این واقعه تاریخی 

امام جمعه دزفول همچنین با گرامیداشت روز مباهله پیامبر اسلام به تبیین این واقعه تاریخی پرداخت و گفت: حضور رسول خدا و دخت گرامی ایشان و امام علی و امام حسن و امام حسین علیهم السلام برای مباهله با مسیحیان نجران موجب انصراف علمای مسیحی در مباهله شد.

تولید محتوای وقایع تاریخی در قالب هنر تأثیر زیادی در جامعه دارد

امام جمعه دزفول با اشاره به نقش آفرینی تولید محتوا در زمینه وقایع تاریخی از سوی رسانه‌ها، هنرمندان و فیلمسازان افزود: با تولید محتوا در این زمینه می‌توان مقابل جنگ نرم دشمن ایستاد و باعث رشد و تعالی جامعه شد.

وی افزود: تولید محتوا در قالب هنر تأثیر زیادی در جامعه دارد.

حقوق بشر غربی ابزاری برای سوء استفاده دشمن است

حجهالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول سالروز رحلت عالم ربانی آیت الله مشکینی را گرامی داشت و به روز حقوق بشر اسلامی اشاره کرد و گفت: باید حقوق بشر اسلامی که برگرفته از دین و برای کرامت انسانی است را با حقوق بشر غربی که ابزاری برای سوء استفاده دشمن است، مقایسه کرد.

الگوی سبک زندگی، تربیت فرزند و همسرداری باید براساس منش اهل بیت(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) باشد

وی با بیان اینکه غربی‌ها فقط ادعای حمایت از حقوق بشر را دارند، افزود: الگوی سبک زندگی، تربیت فرزند و همسرداری باید براساس منش اهل بیت(ع) و حضرت فاطمه زهرا(ع) باشد چون معنویات و دلبستگی به آنها باعث ارتقا و نجات انسان می‌شود.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه آرامش در گرو وابسته نشدن به دنیا است، گفت: هر کس از یاد خدا روی گرداند خداوند معیشت او را تنگ و زندگی را برای او دشوار می‌کند.

تبیین بیانات مهم مقام معظم رهبری در دیدار با دولتمردان 

خطیب نماز جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه‌های نمازجمعه با اشاره به دیدار دولتمردان با مقام معظم رهبری افزود: حضرت آقا در این دیدار یادآور شدند که فرصت خدمت به مردم یک نعمت بزرگ الهی است که باید از تمام توان از این فرصت استفاده و به مردم خدمت کرد.

وی با تأکید بر لزوم استفاده از تجربه دولت گذشته و عبرت گیری از آن افزود: دولت اعتماد به غرب را تجربه کرد که جواب نداد و معلوم شد از این طریق مشکلی حل نمی‌شود.

امام جمعه دزفول بیان کرد: دل دشمن برای ما نسوخته و بنا به فرموده حضرت آقا اگر بتواند ضربه هم به ما می‌زند و اگر جایی ضربه نزده نتوانسته است.

دشمن تلاش دارد با مذاکره ما را مشغول و از سرمایه‌های داخلی‌مان غافل کند

حجهالاسلام والمسلمین قاضی با بیان اینکه هرگز اعتماد به غرب نتیجه‌ای در برنداشته است، اظهار داشت: دشمن تلاش دارد با مذاکره ما را مشغول و از سرمایه‌های داخلی‌مان غافل کند.

آمریکایی‌ها در نقض تعهد، لنگه ندارند همانگونه که قذافی و صدام حسین به آنها اعتماد کردند و دچار بلا شدند

وی با بیان اینکه برخی با وجود فرصت‌ سوزی‌های زیاد همچنان به دنبال مذاکره بودند، افزود: حضرت آقا فرمودند آمریکایی‌ها در نقض تعهد، لنگه ندارند همانگونه که قذافی و صدام حسین به آنها اعتماد کردند و دچار بلا شدند.

امام جمعه دزفول بیان کرد: آمریکایی‌ها در حرف می‌گفتند تحریم‌ها را بر می‌داریم ولی در عمل نه تنها تحریم‌ها را برنداشتند بلکه تلاش داشتند جمله‌ای به متن توافق‌نامه اضافه کنند تا براساس آن راه را برای مذاکره در موضوعات مختلف نظیر مسایل دفاعی موشکی، حقوق بشر و مسایل منطقه‌ای باز بگذارند و از طریق آنها ما را به چالش بکشند.

وی با بیان اینکه دولت از این موضوع بارها ضربه خورد ولی باز هم به دنبال مذاکره رفت، افزود: دشمن به دنبال امضای ما است تا بتواند از طریق آن به ما فشار بیاورد.

اعتماد دولت به دشمن در جریان مذاکرات هسته‌ای تجربه‌ای ناموفق است دولت جدید به توان داخلی اعتماد کند

امام جمعه دزفول اعتماد دولت به دشمن در جریان مذاکرات هسته‌ای را تجربه‌ای ناموفق دانست و گفت: دولت جدید از این تجربه استفاده و به توان داخلی و استفاده از نیروهای جوان و جهادی اعتماد کند.

امام جمعه دزفول مذاکره و نقض تعهد از سوی آمریکا را تجربه ای برای دولتمردان دانست و گفت: متأسفانه در دولت گذشته توجهی به رویش‌ها نشد و افرادی خسته و ناتوان در مسئولیت‌ها گماشته شدند که نتیجه آن نفوذ عده‌ای در بدنه دولت شد.

گرانی‌های لجام گسیخته باعث نارضایتی مردم شد

وی با انتقاد از عملکرد دولت‌های یازدهم و دوازدهم افزود: گرانی‌های لجام گسیخته باعث نارضایتی مردم شد.

اعتراض مردم خوزستان به کم آبی را به حق بود

امام جمعه دزفول اعتراض مردم خوزستان به کم آبی را به حق دانست و گفت: انتظار می‌رفت مسئولان پیش از اعتراضات مردمی و سوء استفاده شبکه‌های معاند مشکل کشاورزان و قطعی برق را برطرف کنند.

وی با تأکید بر لزوم مبارزه مستمر دولت جدید با فساد و رانت افزود: اگر مسئولان به تذکرات رهبر معظم انقلاب توجه و آنها را عملی می‌کردند به طور قطع این مشکلات پیش نمی‌آمدند.

امام جمعه دزفول با تأکید بر لزوم تلاش جهادی دولت جدید بری جبران عقب افتادگی‌ها اظهار داشت: در دولت جدید یا کسی مسئولیت نپذیرد یا بداند که برای رفع مشکلات کشور باید به صورت شبانه روزی تلاش کند.

توزیع  ۱۲۰هزار پرس غذا بمناسبت عید غدیر بین نیازمندان 

حجهالاسلام والمسلمین قاضی با قدردانی از تلاش دست اندرکاران در گرامیداشت عید غدیر خم در دزفول اظهار داشت: ۱۲۰ هزار پرس غذا در روزهای قبل در سطح شهرستان دزفول طبخ و بین نیازمندان توزیع شد که ۲۴ هزار پرس آن در مصلای دزفول طبخ شدند.

وی با اشاره به راه اندازی ۲۰ کاروان شادی در دزفول افزود: نزدیک به ۶ هزار بسته معیشتی به مناسبت عید غدیر بین نیازمندان دزفول توزیع و ۱۰ نمایشنامه اجرا شد که جای قدردانی دارد.

جذب نیروی بومی در بیمارستان تأمین اجتماعی باید در اولویت باشد

امام جمعه دزفول با بیان اینکه بیمارستان تأمین اجتماعی این شهرستان آماده بهره برداری است، گفت: فلسفه این بیمارستان خدمت به اقشار مختلف جامعه به ویژه اقشار ضعیف است.

وی افزود: این قشر هرگاه اتفاقی برای کشور افتاد سینه سپر می‌کنند از این رو نظام باید به آنها توجه ویژه داشته باشد.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی با تأکید بر اینکه برنامه مدیریتی این بیمارستان باید در اختیار مسئولان شهرستان دزفول باشد، اظهار داشت: جذب نیروی بومی در این بیمارستان باید در اولویت باشد ضمن اینکه باید شرایط مساوی و آزمون استخدامی برای جذب نیروها برقرار شود.