14th، جولای 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 14th, جولای 2021 ساعت 12:32 ب.ظ | کد خبر: 88471

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجهالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار مسئولین بنیاد شهیددزفول گفت: دزفول درخصوص شهدا و ایثارگران کارنامه پرافتخاری دارد و آمار شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان دزفول بالاترین درصد، به نسبت جمعیت در کل کشور می‌باشد که ارزشمند است.

امام جمعه دزفول با اشاره به شرایط خاص دزفول در این خصوص افزود: دزفول در میان ۳۰ شهر کشور، بعنوان شهر نمونه در مقاومت و پایداری رسما از طرف نظام مقدس جمهوری اسلامی انتخاب شد و چهارم خرداد به نام روز دزفول، روز مقاومت و پایداری در تقویم ملی به ثبت رسید که افتخار بزرگی برای شهرستان است.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: شهر دزفول هم خود خط مقدم جبهه بود، هم رزمندگان را به جبهه می‌فرستادند و هم خانواده‌ها از رزمندگان پشتیبانی می‌کردند؛ در ناهار صلواتی که به همت مردم پخت می‌شد، بعد از اقامه نمازجمعه که حتی زیر موشکباران تعطیل نشد و پر شور و باشکوه برگزار می‌شد، هر هفته ۵-۴ هزار رزمنده را غذا می‌دادند و رزمندگان با روحیه تازه به جبهه باز می‌گشتند.

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول یادآور شد: امام راحل و مقام معظم رهبری از مردم دزفول تجلیل کردند و امام فرمودند که دزفول دین خود را به اسلام ادا کرد.

امام جمعه دزفول افزود: حقیقتا دزفول بدون هیچگونه چشمداشتی تمام قامت در مقابل دشمن ایستاد و هر چه داشت تقدیم اسلام کرد و هنوز آثار جنگ تحمیلی بر شهروندان دیده می‌شود؛ حق این است که به دزفول نگاه ویژه شود.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی گفت: بیت آیت الله قاضی(ره) و بستگان ایشان همانند بسیاری دیگر از  خانواده‌های دزفولی که شهدای زیادی تقدیم کردند، ۲۵ شهید را تقدیم اسلام کرده است و هیچ انتظاری از انقلاب نداشته و سهمی را طلب نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه بنیاد شهید اصالتا برای خدمت به خانواده‌های شهدا تأسیس شده است تأکید کرد: ۲ درصد مردم دزفول شهید شده‌اند، آمار طلاب شهید دزفول از شهدای شهر قم به تناسب جمعیت بیشتر بوده است.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: قریب ۱۹ هزار واحد مسکونی، تجاری، فرهنگی بین ۳۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شده بودند و آیت الله قاضی(ره) با بازسازی آنها در پایان جنگ مخالفت کرد و دستور داد که پس از تخریب بازسازی شوند و بعضی واحدها گاه تا ۳ بار بازسازی شدند و حتی محلاتی در دزفول هستند که بطور کامل بازسازی شده‌اند.