23rd، جولای 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 23rd, جولای 2021 ساعت 12:48 ب.ظ | کد خبر: 88458

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین نماز جمعه دزفول با حضور مردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجهالاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در مصلای امام علی(ع) برگزار شد.

عمل بدون تقوا پایدار نیست و در نامه عمل او ثبت نمی‌شود‌

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: نبی مکرم اسلام در حدیثی فرمودند کسی که تقوا نداشته باشد تا در خلوت او را از کارهای بد باز بدارد، خداوند عمل او را نمی‌پذیرد.

وی افزود: عمل بدون تقوا پایدار نیست و در نامه عمل او ثبت نمی‌شود.

تبیین واقعه غدیر از منظر پیامبر گرامی اسلام 

امام جمعه دزفول در ادامه به تبیین واقعه غدیر پرداخت و گفت: علیرغم ابلاغ غدیر از سوی پروردگار، توسط رسول گرامی اسلام، متأسفانه این واقعه تارخی مهم مورد توجه مردم قرار نگرفت.

اگر به پیام غدیر عمل می‌شد اکنون جامعه اسلامی دچار تشتت نمی‌شد

وی افزود: اگر در آغاز آن دوران به سفارش پیامبر اسلام عمل می‌شد ولایت و حاکمیت در جایگاه اصلی خود قرار می‌گرفت و الان جامعه اسلامی دچار تشتت نمی‌شد.

رساندن پیام غدیر به سراسر جهان رسالتی مهم و ضروری است

امام جمعه دزفول با یادآوری توصیه پیام اکرم(ع) در رساندن پیام غدیر به حاضران و غایبان و جوامع اسلامی افزود: رساندن پیام غدیر به سراسر جهان رسالتی مهم و ضروری است که در این زمینه عالمان بزرگواری مانند علامه امینی و سیدبن طاووس با استناد به اخبار و روایات معتبر و تهیه آثار مکتوب زیبا و جذاب در نشر پیام غدیر در جهان اسلام نقش آفرینی کردند.

مردم به نماز جمعه که یک تکلیف سیاسی اجتماعی است اهتمام بیشتری ورزند

امام جمعه دزفول همچنین از نماز جمعه به عنوان یک تکلیف سیاسی اجتماعی نام برد و تصریح کرد: با توجه به تأکیدات اهل بیت علیهم السلام و بزرگان دین در اهمیت نماز جمعه از عموم مردم خواست که به این فریضیه مهم دینی اهتمام بیشتری ورزند.

 به علمای دین بخصوص عالمان بزرگ این شهرستان باید توجه بیشتری شود

خطیب نماز جمعه دزفول در پایان این خطبه توجه به علمای دین بخصوص عالمان بزرگ این شهرستان را مهم برشمرد و از دکتر خسروپناه بعنوان فقیهی برجسته یاد کرد.

تبریک عید غدیرخم و گرامیداشت تأسیس نماز جمعه در سال ۱۳۵۸

حجهالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول و در آستانه عید غدیر خم با تبریک این عید خجسته گفت: بنده از همه مؤمنین که  این روزها برای برپایی این عید بزرگ تلاش می‌کنند از جمله ستاد اربعین، مساجد، گروههای جهادی، هیئت‌های مذهبی، مداحان عزیز، روحانیت معزز، خطبا، مبلغین و همه مردم صمیمانه تشکر می‌نمایم.

امام جمعه دزفول همچنین سالروز تأسیس نماز جمعه در سال ۱۳۵۸را گرامی داشت و گفت: مردم باید قدر عالمان شهرستان دزفول را بدانند تا دچار آسیب و لطمات نشوند.

وی قدرشناسی از عالمان را باعث رشد و بلوغ دینی دانست و افزود: متأسفانه برخی شخصیت‌ها و متدینین دزفول در نماز جمعه یا کم شرکت می‌کنند یا شرکت نمی‌کنند حال آنکه همواره بزرگان دین بر حضور و برگزاری نماز جمعه تأکید داشته‌اند.

حجم بالای اخبار جعلی علیه ایران در این روزها نشان از عصبانیت دشمن از مردم ایران است

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به جنگ روانی دشمن علیه ایران گفت: حجم بالای اخبار جعلی علیه ایران در این روزها نشان از عصبانیت دشمن از مردم ایران است.

وی افزود: خوشبختانه سواد رسانه‌ای مردم بالا رفته و هر خبر کذبی را نمی‌پذیرند.

هدف دشمن از جنگ روانی، ایجاد چالش در زمان تحول دولت جدید است

امام جمعه دزفول هدف دشمن از جنگ روانی را ایجاد چالش در زمان تحول دولت عنوان و بیان کرد: طبق نظر کارشناسان، ایران ۱۸۰ برابر کشورهای دیگر تحت هجوم اخبار جعلی است که این موضوع نشان می‌دهد دشمن خیلی از ایران عصبانی است.

وی رفع مشکلاتی نظیر معیشت و گرانی‌های لجام گسیخته را مطالبه اصلی مردم دانست و افزود: دشمن در تلاش است تا دولت جدید به جای مشکلات، درگیر اعتراضات باشد.

تدبیر رئیس جمهور منتخب و دعوت از سایر رقبا نقشه دشمنان را نقش برآب کرد

امام جمعه دزفول با بیان اینکه دشمن از مشارکت پرشور مردم در انتخابات عصبانی است، ادامه داد: دشمن انتظار داشت بعد از انتخابات ریاست جمهوری شرایط کشور ناآرام شود ولی فضای آرام ایجاد شده در پی تدبیر رئیس جمهور منتخب و دعوت از سایر رقبا نقشه آنها را نقش برآب کرد.

رفع مشکلات و آرامش در کشور دشمن را نا امید می‌کند

امام جمعه دزفول گفت: رفع مشکلات و آرامش در کشور دشمن را نا امید می‌کند چراکه در صورت وجود مشکل می‌تواند جوانان را تحریک و ایجاد اغتشاش کند.

تلف شدن دام‌ها و کشاورزی در استان ناراحت کننده بود

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به تنش آبی و مشکلات ایجاد شده برای کشاورزان خوزستان گفت: تلف شدن دام‌ها و کشاورزی ناراحت کننده بود، البته باید این نکته را مدنظر داشت که مشکل کم آبی مربوط به سال‌های اخیر نیست بلکه به سه دهه قبل بر می‌گردد.

خوزستان مشکلات زیادی را به خود دیده و باید با تدبیر و عقلانیت و ارزش دادن به مردم غیور خوزستان به دنبال راه چاره باشیم

وی با بیان اینکه منابع آب به خوبی مدیریت نشده‌اند، افزود: خوزستان مشکلات زیادی را به خود دیده و باید با تدبیر و عقلانیت و ارزش دادن به مردم غیور خوزستان به دنبال راه چاره باشیم.

مسئولان باید با افراد مسلحی که جان و اموال مردم، بسیج و نیروهای انتظامی را به خطر می‌اندازند به شدت برخورد کنند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه هرگز ناامنی را بر نمی‌تابیم، گفت: مسئولان باید با افراد مسلحی که جان و اموال مردم، بسیج و نیروهای انتظامی را به خطر می‌اندازند به شدت برخورد کنند.

حساب آشوبگران دست نشانده دشمنان با جوانان فریب خورده جدا است

وی با بیان اینکه حساب آشوبگران دست نشانده دشمنان با جوانان فریب خورده جدا است، افزود: جوانانی که جزو عوامل اصلی اغتشاش نبودند مورد عفو قرار گرفته‌اند.

 رئیس جمهور  منتخب تأکید کرد: حتی یک روز نباید رسیدگی به مشکلات خوزستان را عقب بیندازیم

امام جمعه دزفول با قدردانی از نیروهای بسیج و انتظامی که اجازه ندادند اغتشاش در دزفول شکل گیرد، بیان کرد: رییس جمهور منتخب تشکیل شورای راهبردی را پیشنهاد دادند و فرمودند حتی یک روز نباید رسیدگی به مشکلات خوزستان را عقب بیندازیم.

وی افزود: قرار است استاندار ویژه برای خوزستان در نظر گذفته شود تا بتواند مشکلات استان را به خوبی در جلسات هیأت دولت مطرح و رسیدگی کند.

حضرت آقا فرمودند: اگر رسیدگی‌های لازم توسط مسئولان انجام می‌شد این مشکلات پیش نمی‌آمد

امام جمعه دزفول با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درخصوص مشکلات خوزستان گفت: حضرت آقا هم در این زمینه دغدغه دارند به گونه‌ای که در مورد مشکلات خوزستان عنوان فرمودند این استان در دوران هشت سال دفاع مقدس خوش درخشیده و اگر رسیدگی‌های لازم توسط مسئولان انجام می‌شد این مشکلات پیش نمی‌آمد.

وی با اشاره به وضعیت آب کشاورزی دزفول اظهار داشت: کشاورزان تعهد دادند کشت تابستانه نداشته باشند و به جای آن کشت پاییزه را انجام دهند.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: اولویت دولت بعد، می‌تواند تحقق مطالبات بر جا مانده رهبر معظم انقلاب نظیر رسیدگی به معیشت و مقابله با مافیای واردات که کمر تولید را شکسته، باشد.

طرح بزرگ خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک طرحی مهم و راهبردی است

وی با اشاره به طرح بزرگ خط لوله انتقال نفت گوره به جاسک را طرحی مهم و راهبردی خواند و افزود: خارجی‌ها در سال‌های گذشته این طرح را تحریم کردند ولی ۲۵ پیمانکار داخلی با همدلی و کار جهادی توانستند این طرح بزرگ را اجرا کنند.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه یک هزار کیلومتر خط انتقال در این طرح ایجاد شده است، گفت: با اجرای این طرح می‌توان روزانه بیش از یک میلیون بشکه نفت خام را از بوشهر به دریای عمان منتقل کرد؛ علاوه بر آن هنگام بسته شدن تنگه هرمز مشکلی برای صادرات نفت کشور ایجاد نمی‌شود.

با ایجاد تشکیل شورای راهبردی گام بلندی برای توسعه پایدار دزفول برداشته شد

امام جمعه دزفول با اشاره به تشکیل شورای راهبردی رشد و توسعه این شهرستان با حضور شخصیت‌های برجسته دزفول بیان کرد: با ایجاد این شورا گام بلندی برای توسعه پایدار دزفول برداشته شد.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه‌های هفت گانه این شورا افزود: پیشنهاد دادم یک بانک اطلاعات از شخصیت‌های دزفول تهبه شود تا به شورای راهبردی رشد و توسعه دزفول کمک فکری دهند.

رزمنده جانباز علیرضا شهربانوزاده در راه اسلام تلاش زیادی کرد و در دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام نیز حضور اثرگذاری داشت

امام جمعه دزفول در پایان با تسلیت عروج شهادت گونه و رزمنده و جانباز علیرضا شهربانو زاده اظهار داشت: این رزمنده در راه اسلام تلاش زیادی کرد و در دفاع از حریم اهل بیت علیهم السلام نیز حضور اثرگذاری داشت.