24th، ژوئن 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 24th, ژوئن 2021 ساعت 12:00 ق.ظ | کد خبر: 88196

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجهالاسلام رجب پور رییس مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در استان با امام جمعه دزفول دیدار و در خصوص ارتقا و پیشرفت مدارس علمیه خواهران با محوریت مدرسه علمیه ام ابیها(س) دزفول به تبادل نظر پرداخت.

در این دیدار به ظرفیتهای فراوان شهرستان اشاره شده که می‌تواند با تأثیرگذاری فرهنگی در عرصه زن و خانواده نقش آفرینی کند و با طراحی برنامه‌های میان مدت و درازمدت پیشرفتهای بیشتری صورت گیرد، از روزمرگی مدارس علمیه جلوگیری شده و ارتباط حوزه‌های علمیه شهرستان و حتی شهرهای اطراف را نیز در دستور کار خود داشته باشد.

امام جمعه دزفول در این نشست به ظرفیتهای فراوان حوزه‌های علمیه شهرستان اشاره کرد و گفت: انسجام نداشتن مدارس علمیه یکی از آسیبهای موجود است که باید مورد توجه قرار گرفته و برطرف شده و موجب همبستگی و انسجام گردد.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی افزود: بنای شهرستان بر این است که خواهران را متناسب با شأن و جایگاه و طرازی که باید در شهرستان داشته باشند پیشرفت دهد.

مؤسس مدرسه علمیه ام ابیها(س) شهرستان دزفول تأکید کرد: علاوه بر توجه به راندمان کاری، کرامت افراد نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و باید حفظ شود.

وی با تأکید بر اینکه کار فرهنگی را نمی‌توان با شعار و هیاهو پیش برد، اظهار داشت: انجام امور فرهنگی بدون تشکیلات و برنامه پیشرفت ندارد بلکه نیاز به برنامه دقیق، نیروهای توانمند و خوش فکر، طراح، خلاق و مبتکر دارد تا خود را با فراز و نشیبهای فرهنگی در جامعه وفق داده و موفق باشند.