23rd، ژوئن 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 23rd, ژوئن 2021 ساعت 11:21 ق.ظ | کد خبر: 88112

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجهالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار مسئولین اداره محیط بانی شهرستان دزفول در روز میلاد امام رئوف، ضمن تبریک میلاد امام رضا علیه السلام و گرامیداشت روز محیط بان گفت: محیط بانی امر مهمی است که معمولا مردم از آن غافل هستند و به آن توجه نمی‌کنند و وظیفه خطیر حفظ و نگهداری طبیعت و محیط پیرامون به عهده محیط بانان می‌باشد.

امام جمعه دزفول افزود: اگر به حفظ محیط زیست و طبیعت بی توجهی شود در دراز مدت اثرات سوء بسیار مهمی بوجود خواهد آمد که اگرچه ممکن است آشکار نباشد ولی می‌تواند منجر به اختلالات و آسیب‌های جدی در زندگی عادی انسان گردد.

وی تصریح کرد: بدلیل وجود طبیعت شهرستان، گردشگری یکی از جاذبه‌های دزفول است و اگر این اقلیم نباشد جاذبه‌های دزفول نیز از بین خواهند رفت، به همین دلیل باید با کسانی که متعرض طبیعت می‌شوند با جدیت و قاطعیت برخورد شود.

امام جمعه دزفول یکی از مطالبات شهرستان از دولت‌های قبلی را لحاظ حق‌آبه شهرستان دانست و اظهار داشت: کمبود آب و استفاده بی رویه از آن موجب از بین رفتن و وارد آمدن آسیب‌های جدی به جنگلها، منابع طبیعی و آبزیان پایین دست رودخانه دز شده است که لحاظ کردن حق‌آبه دز موجب حیات این موجودات و طبیعت خواهد شد.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: باید همه تلاش کنیم میراث گرانبهای طبیعت که از نسلهای گذشته به ما رسیده است را حفظ کرده و به نسلهای بعدی تحویل دهیم.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر فرهنگسازی درخصوص حفظ طبیعت در جامعه، افزود: رودخانه دز و پارک ملی دز سرمایه بزرگ طبیعی و ملی است، باید به آن توجه شود و همه مسئولین موظف و مکلف به حفظ طبیعت پیرامون هستند.