26th، می 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 26th, می 2021 ساعت 8:58 ق.ظ | کد خبر: 87814

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در روز ۴ خرداد روز ملی مقاومت و پایداری روز دزفول علاوه بر کلنگ زنی و بهره برداری از پروژه‌های متعدد در شهرستان دزفول و حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت، به همهت گروههای جهادی، خیرین و بنیاد احسان تعداد ۸۰۰ بسته معیشتی تهیه و همچنین ۴۱۴ پرس غذای گرم به نیت ۴۱۴ شهیده شهرستان دزفول پخته شده و بین نیازمندان توزیع شد.

امام جمعه دزفول در این مراسم سوم خرداد روز فتح و ظفر و آزادسازی خرمشهر و چهارم خرداد روز ملی پایداری و مقاومت روز دزفول را گرامی داشت و گفت: این حرکتها نمادی از جهاد و ایثار و شهادت بوده و خاستگاه و زمینه آن را مقاومت فراهم کرده است.

امام جمعه دزفول افزود: در دوران دفاع مقدس مصلای امام علی علیه السلام مأمن و پناهگاه رزمندگان بود، هر جمعه بعد از نماز معنوی جمعه ناهار صلواتی با اهتمام مردم برپا بود و حدود ۵۰۰۰-۴۰۰۰ رزمنده را با شور و نشاط پذیرایی می‌کردند.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: علاوه بر ناهار صلواتی حمام، سلمانی، کفاشی، خیاطی و دیگر موارد صلواتی نیز تدارک دیده شده بود و رزمندگان با روحیه بانشاط به جبهه بازمی‌گشتند و این یکی از مواردی بود که خشم صدام را برانگیخته بود.

وی اظهار داشت: دشمن بعثی با موشکباران و بمباران شهر سعی در به زانو درآوردن مردم دزفول داشت تا مردم شهر را ترک کنند ولی شخصیتی مقاوم و مبارز چون آیت الله قاضی در شهر ماند و به تبعیت از ایشان مردم نیز ماندند و دشمن نتوانست دزفول را تصرف کند.

امام جمعه دزفول افزود: مردم دزفول با استقامت خود حماسه بزرگی خلق کردند که از ماندگارترین کارهای مردم دزفول در طول تاریخ است، میراثی گرانبها می‌باشد که به دست ما رسیده است و امیدواریم که مردم شهد شیرین افتتاح پروژه‌ها را در ۴ خرداد بچشند.