25th، می 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 25th, می 2021 ساعت 10:21 ق.ظ | کد خبر: 87790

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجهالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جریان سفر دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به خوزستان به مناسبت سوم و چهارم خرداد گفت: مردم دزفول از دادن صدها شهید، جانباز و آزاده به خود می‌بالند و از خرابی‌هایی که در دوران جنگ تحمیلی متحمل شدند احساس غم نمی‌کنند.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: مردم دزفول علاوه بر استقامت در برابر دشمن، خانه‌های خود را که بر اثر حملات موشکی دشمن بعثی تخریب می‌شدند به دستور آیت الله قاضی بسرعت بازسازی می‌کردند و حتی بعضی مناطق که گاه تا ۳ بار مورد اصابت قرار می‌گرفت نیز هر بار بازسازی می‌شد.

امام جمعه دزفول افزود: دزفول روزانه مورد هدف سنگین توپخانه دشمن بود، حتی یک گلوله توپ در شلوغ‌ترین ساعات روز و شلو‌غ‌ترین نطقه شهر اصابت کرد و ۸۹ نفر به شهادت رسیدند ولی مردم در شهر ماندند، مغازه‌ها و بازار باز بود و زندگی در شهر جریان داشت.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: آیت الله قاضی توصیه فرماندهان نظامی و ارتشیان را برای ترک شهر نپذیرفت، ایشان می‌گفتند “من به دنبال بسیجیان راه می‌افتم و خاک قدمهای آنان را توتیای چشم می‌کنم”، پس از عملیات فتح المبین نیز به استقبال رزمندگان رفت و بر دست تک تک آنان به نیابت از امام راحل بوسه زد.

وی افتخار امروز را به خاطر فداکاری‌ها و ایثارگری‌های همه مردم دزفول دانست و خاطرنشان کرد: دزفول به تنهایی یک لشکر داشت، مردم از طرفی با موشکباران و بمباران ارتش بعثی عراق شهید می‌دادند، از طرفی فرزندان خود را به جبهه می‌فرستادند و از سوی دیگر جبهه را پشتیبانی می‌کردند بعنوان مثال روزانه چندین تن کلوچه خانگی به جبهه می‌فرستادند.

امام جمعه دزفول به آمار شهدای دزفول را کم نظیر دانست و گفت: در دوران دفاع مقدس ۲ درصد از جمعیت دزفول به شهادت رسیدند که آماری کم نظیر است.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی گفت: نمازجمعه دزفول زیر توپ و تانک دشمن نیز حتی یک هفته تعطیل نشد و هر هفته با ناهار صلواتی از رزمندگان پذیرایی می‌شد؛ و اینگونه بود که فرهنگ مقاومت در دزفول شکل گرفت.

امام جمعه دزفول اظهار داشت: دکترین مقاومت در دنیا جواب داده است و اگر امروز غزه با مقاومت خود اسراییل را به زانو درآورده است نتیجه فرهنگ ایثار و جهاد و مقاومت می‎باشد که خاستگاه آن شهر دزفول است.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی خطاب به دکتر نمکی دایره دانشگاه علوم پزشکی دزفول را بسیار گسترده دانست و اظهار داشت: دزفول باری از استان را به دوش می‌کشد و از نظر امکانات و نیروی انسانی ظرفیت فراوانی داشته و در زمینه بهداشت و درمان علاوه بر شمال خوزستان، جنوب استان ایلام و لرستان را نیز خدمات می‌دهد.

وی با اشاره به خدمات بسیار ارزنده خیرین دزفول افزود: بعنوان نمونه، بیمارستان امام حسن مجتبی خیّرساز بوده و تمام خدمات را رایگان ارائه می‌دهد، با وجود این امکانات و ارائه خدمات، ضرورت ایجاد داروخانه هلال احمر در دزفول بسیار مشهود است و گره کار به دست وزارت بهداشت و درمان بازخواهد شد، درخواست داریم مجوز این داروخانه بعنوان عیدی چهارم خرداد به مردم دزفول هدیه شود.