24th، می 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 24th, می 2021 ساعت 1:20 ب.ظ | کد خبر: 87766

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” مراسم صبحگاه نیروی هوای در پایگاه چهارم شکاری دزفول با حضور امیر بهفرد و دیگر فرماندهان، افسران  و پرسنل این پایگاه  در آستانه ۴ خرداد روز مقاومت و پایداری، روز دزفول برگزار شد.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در این مراسم آیه ۳۰ سوره فصلت را قرائت کرد و گفت: این آیه شریفه از مقاومت و استقامت رمزگشایی کرده با تعابیر بسیار زیبا و عمیق نقشه راه کاملی را بصورت کلیدواژه ارائه داده است.

امام جمعه دزفول با اشاره به دستاوردهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: خداوند برای برداشتن ترس و خوف از دل مؤمنان بواسطه فراهم کردن اسبابی حکمتها و سنتها را جاری می‎سازد، اگر افرادی بر عهد خود در مسیر الهی ثابت قدم و راسخ باشند خداوند این اسباب را فراهم خواهد کرد.

امام جمعه دزفول با اشاره به پیروزی و شادی مردم غزه اظهار داشت: شکست رژیم پوشالی صهیونیستی در مقابل مقاومت فلسطینی‌ها را می‌توان تفسیر همین آیه دانست که ترس را از دل کسانی که در مسیر الهی راسخ هستند برداشته و در دل دشمن می‌اندازد.

وی آیت الله قاضی(ره) را نماد مقاومت دزفول دانست و تصریح کرد: دشمن در طول جنگ تحمیلی ۱۷۶ موشک از انواع موشک‌ها به دزفول زد ولی مردم مقاومت کردند تا آنجا که امام راحل و مقام معظم رهبری تعابیری در پی مقاومت مردم دزفول دارند از جمله “دزفول سرزمین افتخارات” و “دزفول دین خود را به اسلام ادا کرد”.

امام جمعه دزفول ثمره مقاومت را پیروزی دانست که در دنیا جواب داده است و خاطرنشان کرد: هرگاه برمبنای اصول، مؤلفه‌ها و آموزه‌های دینی استقامت و پایداری کرده‌ایم، پیروز بوده‌ایم، همانگونه که استقامت، برای مردم دزفول، مردم غزه و مردم فلسطین و جبهه مقاومت افتخار شد و خداوند به شهدای جبهه مقاومت از جمله حاج قاسم عزت فراوان بخشید.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به سخن تاریخی مقام معظم رهبری که اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید گفت: کارشناسانی از غرب نیز بر این مسئله صحه گذاشته‌اند که اسرائیل و استکبار جهانی آمریکا رو به افول است، و این نتیجه مقاومت می‌باشد.

امام جمعه دزفول در آستانه انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: از طرفی صف بندی دشمنان در مقابل انقلاب اسلامی و از سوی دیگر انتخابات، امروز کشور را در شرایط بسیار حساسی قرار داده است؛ در انتخابات پیش رو رقابت بین دو جریان انقلابی و غربگرا می‌باشد که برای انتخاب درست باید ملاکها را به درستی بشناسیم.

وی کلیدواژه‌هایی برای شناخت جریان انقلابی و شاخص‌های جبهه انقلاب، برای تشریح جریان انقلابی بیان کرد و گفت: از مؤلفه‌های اصلی جبهه انقلاب اصل مردمداری، تعلق نداشتن به گروه و جناح خاص، ساده و بی‌آلایش و صداقت با مردم، تمرکز بر خدمت رسانی و انگیزه خدمت به اقشار آسیب پذیر و محرومان، جهت دادن جامعه به سمت شفافیت و آگاهی و روشنی بخشی، و امید آفرینی و نشاط بخشی به جامعه می‌باشد.

امام جمعه دزفول با اشاره به احادیثی از امام علی(ع) تأکید کرد: انتخابات یک فرصت است که اگر آن را غنیمت نشمرده و اقدام به عمل نشود به تعبیر امیرالمؤمنین شدیدترین غصه‌ها را در پی دارد.