7th، آگوست 2020
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

عید غدیر، عید اکمال دین و اتمام رسالت است و غدیر براساس نص قرآن تکامل بعثت است. + متن کامل خطبه‌ها

رسول گرامی اسلام از سوی پروردگار راه و مسیر را به همه نشان داد و ای کاش این نقطه عطف تاریخی دستخوش عناد و جاه طلبی و شیطنت عده‌ای نمی‌شد.

زمان انتشار: 7th, آگوست 2020 ساعت 8:59 ب.ظ | کد خبر: 83638

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در آستانه عید غدیرخم و پس از نزدیک به ۶ ماه وقفه به علت بیماری کوید ۱۹ آئین پرصلابت نمازجمعه با حضور اقشار مختلف مردم و با رعایت پروتکلهای بهداشتی به امامت حجهالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی شهرستان برگزار شد.

رعایت تقوا در همه عرصه‌های زندگی، سعادت دنیا و رستگاری آخرت را برای بشر به همراه دارد

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت از مردم به رعایت تقوای الهی گفت: رعایت تقوا در همه عرصه‌های زندگی سعادت دنیا و رستگاری آخرت را برای بشر به همراه دارد.

تبیین جایگاه مقدس نمازجمعه از منظر قرآن کریم

امام جمعه دزفول با شکر گزاری به ساحت مقدس پروردگار بخاطر بازگشت وضعیت سفید در استان به علت ویروس کرونا به جایگاه مقدس نماز جمعه از منظر قرآن کریم پرداخت و افزود: نمازجمعه هدیه و موهبتی الهی است که باید شاکر و قدردان آن بود.

نماز جمعه مایه امید و نشاط دوستان حق و فضیلت و تجدید بیعت با ولایت است

وی بابیان اینکه نماز جمعه میقات مؤمنان در همدلی و وحدت و اخوت است اظهار داشت: این فرضیه الهی خوار چشم دشمنان اسلام و مایه امید و نشاط دوستان حق و فضیلت و تجدید بیعت با ولایت است.

امام جمعه دفول گفت: در این ایام خجسته عید غدیر خم خدای متعال به ما عیدی اقامه نماز جمعه را هدیه داد که باید شکر گزار این نعمت الهی بود.

تبین واقعه تاریخی غدیرخم از منظر تاریخ اسلام

خطیب نماز جمعه دزفول همچنین با تبریک عید غدیرخم به تبین این واقعه تاریخی از منظر تاریخ اسلام پرداخت و اظهار داشت: عید غدیر عید اکمال دین و اتمام رسالت است و غدیر براساس نص قرآن تکامل بعثت است.

امام جمعه دزفول افزود: غدیر پایان نگرانیها، تشویشها و تردیدهای امت مسلمان پس از رحلت نبی مکرم اسلام است.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: روزی که پیامبر رحمت دست مبارک مولا امیرمؤمنان حضرت علی(ع) را بالا برد، پرچم بلند و استوار امامت و ولایت برافراشته شد و حجت را بر همگان تمام کرد.

وی افزود: رسول گرامی اسلام از سوی پروردگار راه و مسیر را به همه نشان داد و ای کاش این نقطه عطف تاریخی دستخوش عناد و جاه طلبی و شیطان پرستی عده‌ای نمی‌شد.

تقدیر از مدافعان سلامت و گروههای جهادی و تأکید بر رعایت دستورالعملهای بهداشتی

حجهالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه ضمن تبریک عیدسعید غدیرخم از پزشکان، پرستاران، گروه‌های جهادی و خدمات که در رزمایش مواسات و همدلی کمک زیادی داشتند و افرادی که تلاش کردند دزفول از پیک کرونا عبور کند قدردانی کرد و گفت: اعلام وضعیت سفید نباید باعث بی‌توجهی شهروندان شود؛ همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود چرا که در این مدت آسیب فراوانی بر خانواده‌ها وارد شده و تلفات زیادی داشته است.

نقش خبرنگاران در جامعه نقشی کلیدی و بی بدیل است

امام جمعه دزفول با گرامیداشت ۱۷ مرداد روز خبرنگار یاد و خاطره خبرنگاران شهید محمود صارمی از ایرنا، غلامرضا رهبر از مرکز خوزستان و شهیدغلامرضا عارفیان از رادیو دزفول را گرامی داشت و اظهار داشت: نقش خبرنگاران در جامعه نقشی کلیدی و بی بدیل است.

وی افزود: براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری اگر بتوانیم تحریف را شکست دهیم تحریم‌ها را نیز شکست خواهیم داد.

دشمن تلاش می‌کند حقانیت اسلام و نظام را تحریف کند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه جنگ ما اکنون جنگ اراده‌هاست، ادامه داد: دشمن تلاش می‌کند حقانیت اسلام و نظام را تحریف کند.

وی جنگ امروز را جنگ رسانه‌ها دانست و افزود: ذات نظام یک ذات عدالت‌طلبی و عدالت‌خواهی است که دشمن قصد دارد آن را تحریف کند.

خبرنگاران فضای برادری و اخوت را در جامعه برقرار کنند

حجهالاسلام والمسلمین قاضی به خبرنگاران توصیه کرد: فضای برادری و اخوت را در جامعه برقرار کنند؛ مسایلی که در فضای افسار گسیخته مجازی ایجاد شده و هر تهمتی به اشخاص زده می‌شود متناسب با آموزه‌های دینی نیست.

خبرنگاران کتاب “جنگ روایت‌ها” را مطالعه کنند

امام جمعه دزفول خواندن کتاب “جنگ روایت‌ها” را به خبرنگاران توصیه کرد و از آنها خواست از مکر و نقشه‌های دشمن غافل نشوند.

از فاجعه اسف بار انفجار بیروت بوی فتنه می‌آید

امام جمعه دزفول در بخش دیگری از خطبه‌های نماز فاجعه اسف بار انفجار بیروت را به مردم و مسئولان لبنان و سید مقاومت تسلیت گفت و افزود: از این حادثه بوی فتنه می‌آید؛ دشمن می‌خواهد بهانه‌ای برای دخالت آشکار در مسایل لبنان ایجاد کند که به فصل خدا در این توطئه نیز شکست خواهند خورد.

وی افزود: حزب اله لبنان همواره سپر بلای ایران بوده اکنون نیز باید از آنها دفاع کرد.

مسئولان به مردم لبنان کمک کنند

امام جمعه دزفول از مسئولان خواست به مردم لبنان کمک کنند که البته قرار است ایران یک بیمارستان صحرایی در لبنان بسازد.

اجرای عدالت باعث استحکام نظام می‌شود

امام جمعه دزفول در ادامه این خطبه از قوه قضاییه در برخورد با مفسدان دانه درشت قدردانی کرد و گفت: اجرای عدالت باعث استحکام نظام می‌شود و این برخوردها زنگ خطری برای افرادی است که برای بیت‌المال جیب دوخته‌اند.

تبریک به مسئولان جدید شهرستان و تقدیر از زحمات پیشینیان

حجهالاسلام والمسلمین قاضی در بخش پایانی خطبه‌های نماز از امید بن عباس و حجهالاسلام والمسلمین مرتضی بیگدلی سرپرست پیشین فرمانداری ویژه دزفول و رئیس پیشین تبلیغات اسلامی قدردانی و انتصاب علی فرهمندپور سرپرست جدید فرمانداری ویژه دزفول و حجهالاسلام احسان خاکی رییس تبلیغات اسلامی دزفول را به آنها تبریک گفت.

متن کامل خطبه‌ها:

خطبه اول:

سَلامُ عَلَیْکُم جَمیعاً وَ رَحْمَهُ اللهِ وَ بَرَکاتُه

اَعُوذُ بِاللّهِ مِنِ الشَّیطانِ الرَّجیم

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِباداللّه، بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی، اُوصِیکُم وَ نَفسی وَ نَفسی وَ نَفسی بتَقوَى اللّه همه شما و خودم، نمازگزاران عزیز را به رعایت تقوای الهی، به رعایت دستورات و احکام نورانی شریعت مقدس دعوت می‌کنم.

خدای متعال در سوره بقره می‌فرماید: تَزَوَّدُوا فَإِنَّ خَیْرَ الزَّادِ التَّقْوی‏ می‌فرماید: به دنبال زیادتی در مسائل معنوی و کمالات معنوی باشید، چراکه بهترین زاد و توشه‌ها هم برای دنیا هم برای آخرت، تقوای الهی است، پرهیزگاری است. تقوا در هر دو سرا به درد انسان می‌خورد.

امیدواریم خدای متعال تقوا را سرلوحه زندگی ما قرار بدهد و بتوانیم با رعایت تقوا در همه عرصه‌های زندگی هم سعادت دنیا هم رستگاری آخرت را به دست بیاوریم.

امروز بعد از قریب به پنج ماه نمازجمعه که به خاطر شرائط بیماری کرونا تعطیل شده بود بحمدالله تعالی امروز دوباره خداوند تبارک تعالی در این ایام خجسته و میمون به مردم دارالمؤمنین دزفول و همه استان خوزستان عنایتی فرمود و نمازجمعه بعد از مدتها اقامه می‌شود.

ما به نماز جمعه سلام می‌کنیم. هم درود می‌فرستیم، هم به نماز جمعه سلام می‌دهیم. این عمل عبادی که جایگاه ویژه‌ای دارد، سلام و درود خدا بر نمازجمعه‌ای که ندا دهنده مؤمنین به سوی عبادت و بندگی خدای متعال و تقوا و پرهیزگاری است، سلام و درود خدا بر شما خواهران و برادران ایمانی و نمازجمعه خوان، شما که سرمایه اصلی شکوه و جلال نمازجمعه‌اید، سرمایه بی بدیل و بی نظیر و بی همتا، سرمایه‌ای که شور و شعور و سرزندگی و قلب فرهنگی شهر است.

بیش از پنج ماه است که طنین خطبه‌های نمازجمعه در شهر نپیچیده است. پنج ماه است که ندای ملکوتی و قرآنی یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِذَا نُودِیَ لِلصَّلَاهِ مِنْ یَوْمِ الْجُمُعَهِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِکْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَیْعَ این ندا هنوز نپیچیده است و امروز که نمازجمعه اقامه می‌شود، مؤمنین را به سوی مأمن و پناهگاه انقلاب و انقلابی گری فرا خوانده است.

نمازجمعه هدیه و موهبت الهی است. باید قدر این موهبت را دانست، شاکر بود. یکی از راههای شکرگذاری نعمتهای الهی ذکر آن نعمت است.

نمازجمعه میقات مؤمنان در همدلی و وحدت و اخوت است، نمازجمعه خارچشم دشمنان اسلام است و مایه امید و نشاط دوستان حق و فضیلت است، نمازجمعه میقات همیشگی و هفتگی تجدید بیعت و میثاق با ولایت است.

چقدر ای نماز جمعه جایت خالی بود؛ چقدراولیا الهی، مؤمنین، مؤمنات دلتنگت شده بودند.

خدایا تو را شاکریم که دراین ایام خجسته و عیدالله الاکبر غدیر خم به ما عیدی دادی و ما را از نعمت بزرگ نمازجمعه بهره مند ساختی.

فردا روزعیدغدیر خم است. این عید بزرگ الهی را به همه مسلمانان، مخصوصاً به شیعیان امیرالمؤمنین(ع) تبریک و تهنیت می گویم.

عید غدیر در واقع عید اکمال دین و اتمام رسالت است. غدیر براساس نص قرآن آخرین صفحه کامل شدن و تکامل بعثت است، غدیر در حقیقت پایان سردرگمی‌ها، نگرانیها و تشویشها و تردیدهای امت مسلمان پس از رحلت نبی مکرم اسلام(ص) است. روزی که پیامبر رحمت ختم انبیا محمد مصطفی(ص) دست علی علیه السلام را بالا بُرد، پرچم بلند و استوار امامت و ولایت برافراشته شد، و حجت برهمگان تمام شد، و رسول گرامی اسلام از طرف پروردگارعالمیان راه و مسیر را تا قیامِ قیامت به همه نشان داد و نمایاند.

ولی ای کاش این مهمترین حادثه تاریخی که برای بشریت نقطه عطف تاریخی بود و در زمان حیات طیبه رسول گرامی اسلام(ص) اتفاق افتاد دست خوش عناد و جاه طلبی و شیطان پرستی عده‌ای نمی‌شد و حقیقت روشن و یگانه اسلام ودین با ولایت و امامت امیرالمؤمنین یعسوب دین علی بن ابیطالب (علیه آلاف تحیه و الثنا) جلوه می‌نمود و خودش را نشان می‌داد و بشریت الْإِسْلَامُ یَعْلُو وَ لَا یُعْلَى عَلَیْهِ  را آن زمان می‌‌فهمیدند.

فلذا دین گرفتار سستی و عناد و بدعت شد و ای کاش این مسئله پیش نمی‌آمد. به آتش زدن در خانه پاره تن رسول گرامی اسلام(ص) و گودال قتلگاه این فرجامی بود که در آن جلسه اتفاق افتاد و جلوی ولایت و امامت امیرالمؤمنین(ع) را گرفتند.

الان هم دستور این است، تکلیف این است، [دقت بفرمایید خواهران و برادران] ما باید وظیفه خود را در قبال غدیر درست انجام بدهیم. همانطوری که پیغمبر فرمود. فرمود: حاضرین به غائبین خبر بدهند، پدران به فرزندان خبر بدهند و پیام غدیر را برسانند، این است که باید همه این وظیفه الهی را به درستی انجام بدهیم. غدیر همه چیز ماست. غدیر هم دنیا و هم آخرتمان است. اگر غدیر را از ما بگیرند چیزی نداریم.

فلذا وجود مقدس و نازنین رسول اسلام ختم انبیا محمد مصطفی(ص) در یک حدیثی می‌فرماید: مَنْ یُریدُ اَنْ یَحْیى حَیاتِى، وَ یَمُوتَ مَماتِى، وَ یَسْکُنَ جَنَّهَ الْخُلْدِ الَّتى وَعَدَنى رَبّى فَلْیَتَوَلِّ عَلِىَّ ابْنَ اَبِى طالِبٍ، (ع) فَاِنَّهُ لَنْ یُخْرِجَکُمْ مِنْ هُدىً، وَلَنْ یُدْخِلَکُمْ فى ضَلالَهٍ

پیغمبر می‌فرماید: اگر کسی می‌خواهد زندگی و مرگش همچون من باشد و بعد می‌فرماید: و در بهشت جاودانه‌ای که خداوند به من وعده داده است در آن بهشت ساکن بشود، باید ولایت علی بن ابیطالب (علیه آلاف تحیه و الثنا) را گردن بنهد(صلواتی ختم کنید)

بعد می‌فرماید: زیرا که او هرگز شما را از راه هدایت بیرون نمی‌برد و به گمراهی نمی‌کشاند.

من یک حدیث دیگری در تکمیل و تتمه این فرمایشات حضرت پیغمبرعرض بکنم که می‌فرماید: لَوِ اجْتَمَعَ النّاسُ عَلی حُبِّ عَلِیِّ بْنِ أبی طالِبٍ لَما خَلَقَ اللهُ عَزَّوَجَلَّ النّارَ؛ می‎‌فرماید: اگر مردم پیرامون محبت و مودت علی علیه السلام اجتماع می‌کردند، یعنی همه دوستدارعلی می‌شدند، همه محب علی می‌شدند، همه ولایت امیرالمؤمنین(ع) را گردن می‌نهادند، خداوند جهنم را خلق نمی‌کرد.

این به نظرم حدیث قدسی هم باشد. این نتیجه ولایت امیرالمؤمنین(ع) است. سرنوشت انسانها، عاقبت به خیری مسلمانها، همه بسته به این است که گردن به ولایت امیرالمؤمنین قرار بدهیم و آن را بپذیریم.

خداوند همه ما را جز محبان و متمسکین به ولایت امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب(ع) قرار بدهد ان‌شاءلله

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ  إِنَّا أَعْطَیْنَاکَ الْکَوْثَرَ  فصَلِّ لِرَبِّکَ وَانْحَرْ  إِنَّ شَانِئَکَ هُوَ الْأَبْتَرُ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَهُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ

خطبه دوم:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِبادَاللّه، بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی، نمازگزاران عزیز همه شما و خودم را دعوت به رعایت تقوای الهی می‌نمایم.

امیرالمؤمنین(ع) در خطبه ۱۹۳ نهج البلاغه می‌فرماید که: متقین کسانی هستند که اهل فضائل هستند. انسانهای پرهیزگار اهل فضیلت هستند، فضیلت دارند، فضائل اخلاقی دارند، نسبت به دیگران سجایای اخلاقی دارند. در آدابشان، در رفتارشان، در گفتارشان مراقب هستند.

بعد در بخشی از این خطبه می‌فرماید: غَضُّوا أَبْصَارَهُمْ عَمَّا حَرَّمَ اَللَّهُ عَلَیْهِمْ اینها کسانی هستند که چشمشان را بر روی هر آنچه که خداوند آن چیز را حرام کرده است، چشم می‌بندند و چشم می‌پوشند این نکته بسیار مهمی است و در حقیقت این تقوای عملی است.

[یکی از عزیزان درباره یکی از علما و مراجع دزفول نقل می‌کرد، نکته جالبی الان یادم آمد که این را عرض کردم، راننده یکی از مراجع دزفول نقل می‌کرد می‌گفت: [قبل از انقلاب] با ماشین داشتیم می‌رفتیم به طرف اهواز، شب بود. این به اصطلاح شماره پلاک ماشینها را می‌خواند. من تعجب کردم با آن سن و سال، عینک هم نمی‌زد، بدون عینک می‌خواند. گفتم من نمی‌توانم بخوان. به من گفت: علت آن این است من در عمرم اصلا نگاه نامحرم نکردم.]

ببینید تقوا اثرات وضعی روی خود انسان دارد. نکته‌ اش همین است. خلاصه مراقب و مواظب باشیم. روز قیامت دست ما، پای ما، گوش ما، چشم ما، اعضا و جوارح ما، هر عملی انجام داده باشند روز قیامت شهادت می‌دهند. امروز روز عمل است و از حساب و کتاب خبری نیست، فردا روز حساب و کتاب است، هرچه بگویی فَرَجَعُوا مرا برگردانید به دردت نمی‌خورد.

خلاصه باید از این احادیث و از این کلمات نورانی ائمه هدی(ع) عبرت بگیریم.

تبریک عید سعید غدیرخم را داریم به همه ارادتمندان و محبان اهل بیت(ع)، ان‌شاءالله که خداوند به شایستگی از همه عزیزان قبول بفرماید. همه کسانی که زحمت کشیدند، تلاش کردند، کوشش کردند ان‌شاءالله خداوند به شایستگی قبول بفرماید و تمام آیینهایی که به مناسبت بزرگداشت دهه امامت و ولایت انجام می‌شود خداوند مرضی امام زمان(عج) قرار بدهد از همه عزیزان.

من تقدیر و تشکری از کادر درمانی داشته باشم؛ از پزشکان، پرستاران، نیروهای خدماتی که انصافاً تلاش زیادی داشتند، کوشش داشتند. این را باید تقدیر و تشکر بکنیم. از گروههای جهادی، در رزمایش مواسات و همدلی و کمکهای مؤمنانه که چقدر خیرین، مؤمنین، گروههای جهادی، کمک کردند. واقعاً جای تقدیر و تشکر است و همه کسانی کهکمک کردند تا آن مرحله سخت دوران قرمز را پشت سر گذاشتیم و پیک کرونا را در دزفول پشت سر گذاشتیم و بحمدالله تعالی در اثر پایین آمدن آمار مبتلا به کرونا در شهرستان دزفول وضعیت سفید اعلام شد. منتها این به این معنا نیست که دیگر تمام شده است.

نه اتفاقاً تأکیدش بیشتراست. ما باید این وضعیت سفید را با رعایت پروتکلهای بهداشتی و توصیه‌ها و موارد بهداشتی، حفظ بکنیم که ان‌شاءالله دوباره برنگردد. این ویروس را اگر یک قدری دقت نکنیم، اگر بی‌خیال بشویم، اگر مراعات نکنیم، دوباره برمی‌گردد. ما تجربه کسب کرده‌ایم در این چند ماهه دیدیم و چقدر سخت بود؛ چه خانواده‌هایی دچار شدند. دوتا برادر فوت کردند، مادر و دختر فوت کردند، بعضی از خانواده‌ها، پدرزن، مادرخودش، پدر خودش در عرض یک هفته فوت کردند. خلاصه آسیبهای فراوانی مردم دیدند.

مراقب و مواظب باشیم هم برای سلامتی خودمان هم برای سلامتی اطرافیانمان رعایت بکنیم. ان‌شاءالله خداوند همه عزیزانی را که زحمت کشیدند و تلاش کردند، مأجور بدارد و اجر و پاداششان را بدهد.

من یادی هم بکنم از روز ۱۷ مرداد که روز خبرنگار هست و سالروز شهادت شهید والامقام شهید خبرگزاری ایرنا، شهید محمود صارمی و همچنین شهید غلامرضا رهبر که مرکز خوزستان بود و شهید غلامرضا عارفیان که رادیو دزفول بود؛ اینها را یاد بکنیم، چون روز خبرنگار هم است، خلاصه ما اینها را باید توجه داشته باشیم.

نقش رسانه‌ها و اصحاب رسانه و خبرنگاران در جامعه یک نقش بسیار مهم و کلیدی و بی بدیل است. مقام معظم رهبری حضرت آقا در سخنرانی خود فرمودند: اگر بتوانیم تحریف را شکست بدهیم، تحریمها را هم شکست خواهیم داد. فرمودند: جنگ ما با دشمن جنگ اراده‌هاست. در فرمایشات تلویزیونی که برای مردم داشتند این دو سه تا جمله من به صورت اختصار عرض می‌کنم.

غرض از تحریف چه بود؟ غرض از تحریف این است که دشمنان سعی می‌کنند حقایق انقلاب اسلامی را تحریف بکنند. حقایق نظام اسلامی را تحریف بکنند. ماهیت و ذات انقلاب اسلامی، یک ذات عدالت طلبی و عدالت خواهانه است، که الان ببینید همین عدالت طلبی و عدالت خواهی در دنیا چه کار کرده است! در آمریکا و اروپا چه اوضاعی به پا کرده است، که نمی‌توانند آن را کنترل بکنند.

یک کتابی چاپ شده در غرب به نظرم یک آمریکایی نوشته است به نام جنگ روایتها. خیلی کتاب جالبی است. حالا این هفته آن برادری که بنا بود یک کتابی معرفی بکند، معرفی نکرد. من یک کتابی معرفی می‌کنم به نام کتاب روایتها.

اگر بتوانید به دست بیاورید خیلی خوب است حتما توصیه می‌کنم که این کتاب را بخوانید، مطالعه کنید و مخصوصا اصحاب رسانه و خبرنگاران این را مطالعه کنند که اهمیت و نقش خودشان را متوجه بشوند.

کار مهم و اساسی خبرنگار بعنوان پیاده نظام این جنگی را که بیان کردیم از زبان رهبری همین است، که نقش بی بدیلی دارد یک خبرنگار، یک کسی که اخبار را نگارش می‌کند، اخبار را به اطلاع مردم می‌رساند، همین است که باید در واقع وظیفه خودش را انجام بدهد. اصحاب رسانه نقش بسیار مهمی دارند. امروز جنگ رسانه یکی از مهمترین جنگها در دنیاست.

این را باید توجه داشت.

یکی دو توصیه من هم عرض بکنم خدمت خبرنگاران عزیز. یکی از سفارشات مهم حضرت آقا نسبت به اصحاب رسانه این است که سعی کنید در جامعه فضای برادری باشد. فضای اخوت باشد. خدای نکرده فضای بد بینی و سوء ظن نباشد. این مسائلی که ما در فضای مجازی می‌بینیم که متأسفانه لجام گسیخته هر نسبتی، هر تهمتی به اشخاص می‌دهند این متناسب با آموزه‌های دینی ما نیست.

و نکته دیگر که حضرت آقا می‌فرماید: دشمن را فراموش نکنید از دشمن غافل نشوید. می‌فرماید: اگر از دشمن غافل بشوید و به چیز دیگری سرگرم بشوید دشمن بیدار است. دشمن ضربه‌اش را می‌زند این را باید مراقب و مواظب باشید.

من لازم می‌دانم فاجعه اسف بار انفجار بیروت را هم به مردم دوست و برادر لبنان به مسئولین لبنان و علی الخصوص سید مقاومت، جناب سید حسن نصرالله تسلیت بگویم و امیدوارم که مردم لبنان مثل همیشه از این حادثه سربلند بیرون بیایند.

اشاره‌ مختصری من داشته باشم چون بنا بر اختصاراست و بخاطر وضعیت کرونایی نمی‌خواهم خطبه طولانی بشود؛ اما لازم می‌دانم اشاره‌ای داشته باشم. بنده همانطوری که در قضیه هواپیمای شرکت ماهان که در آسمان بیروت آن توطئه را چیدند و می‌خواستند فتنه بکنند از این حادثه هم بوی فتنه استشمام می‌‍شود. دلیلش را هم دارم بعنوان یکی از دلائل عرض می‌کنم.

ببینید مکرون رئیس جمهور فرانسه داخل لبنان بوده است یا بعد از انفجار رفته یا قبل از انفجار بوده است حالا در این یکی دو روز در لبنان بوده است. با وقاحت، با گستاخی تمام با بیانات مداخله جویانه می‌آید در مورد مردم لبنان و کشور لبنان نظر می‌دهد. با وقاحت می‌گوید یک راه حل سیاسی در لبنان پیشنهاد می‌دهم و روز اول سپتامبر دوباره به لبنان می‌آیم. اگر آنها را(منظورش دولت است) اگر آنها دولت و جریان سیاسی لبنان در این رابطه کاری انجام نداده باشند خودم مسئولیت سیاسی تغییرات را بعهده می‌گیرم. ببینید چقدر گستاخ!

غربی‌ها همه همین روحیه را دارند. این غلطهای زیادی که رئیس جمهور فرانسه داشته است نشان می‌دهد که مسئله مقاومت و جبهه مقاومت که لبنان عزیز در پیشانی جبهه مقاومت است برای غربی‌ها خیلی گران تمام شده است و اینها دنبال این هستند از این اوضاع ملتهب بعد از انفجار بیروت بهانه‌ای درست کنند برای دخالت آشکار در مسائل لبنان. به شما چه مربوط است؟

مردم لبنان، مردم بصیری هستند. مردم لبنان سید حسن نصرالله را دارند. مردم لبنان مجاهدین حزب الله را دارند که آنچنان شکست مفتضحانه‌ای به اسرائیل دادند و در امور کشورشان اجازه مداخلات بیگانه را نمی‌دهند وهمین که می‌بینیم این سعد حریری خائن، این عامل سعودی و اسرائیل می‌رود روی خرابه‌های بندر بیروت بعد از انفجار، مردم او را سنگ می‌زنند. نشان دهنده این است که مردم لبنان آگاه هستند، بصیر هستند.

ان‌شاءالله دشمن در این توطئه هم شکست می‌خورد و ما چون می‌دانیم، وقتی سبک سنگین می‌کنیم می‌بینیم اسرائیل است که از این حادثه اسفناک انفجار بندر بیروت بشترین استفاده را می‌برد. ان‌شاءالله تحقیق می‌شود و فتنه آنها دستشان رو می‌شود. به قول حضرت آقا اینجوری نیست که، بزن در رو تمام شد. اگر اینها توطئه کرده باشند که قطعاً هم همین جور است یعنی این برنامه حساب شده‌ای است و الا اینکه این مقدار مواد منفجره یک جا جمع بشود و اینها مراقبت نکنند، مواظبت نکنند که این ممکن است فاجعه‌ای به بار بیاورد، اینها معلوم می‌شود که خلاصه پشت پرده مسائلی بوده است.

ما به آقای ترامپ و به آقای مکرون می‌گوییم که شما بروید در کشورهای خودتان، جواب این اعتراضات بی‌عدالتی را بدهید. کار به لبنان نداشته باشید. بروید آنجا مشکل خودتان حل کنید. مردم لبنان و مسئولین می‌توانند خودشان مشکل کشورشان را حل کنند. ما هم باید کمک کنیم. کشور لبنان کشوری است که برای امنیت ما همین جوانان حزب الله لبنان شهید دادند. اگر اسرائیل در مرزهای خودش زمین‌گیر نمی‌شد قطعا به این فکر می‌افتاد که به ما ضربه بزند.

یکی از مواردی که  اسرائیل جرأت نمی‌کند به ایران اسلامی ضربه بزند چون می‌داند آنجا در لبنان، حزب الله بیخ گوشش است. و سید حسن نصرالله تهدید کرده بود اگر شما کوچکترین آسیبی به ایران بزنید ما چکار می‌کنیم. می‌ترسند. یک معاونی دارد سید حسن نصرالله از دوستان ماست. من در آن سفر یک روزه‌ای که در لبنان بودم ایشان را دیدم، ایشان به من گفت که: اگر جنگ جهانی هم اتفاق بیافتد، اسرائیل یک گلوله به طرف حزب الله شلیک نمی‌کند. گفتم چرا؟ گفت چون می‌ترسد ما بیخ گوشش هستیم. می‎داند جواب می‌دهیم.

فلذا ما امروز این را می‌گوییم لبنان و حزب الله لبنان سپر بلا برای کشور ایران بودند. الان ما باید کمکشان کنیم در سختیها ما باید کنارشان باشیم. من از مسئولین عزیز، تقاضا می‌کنم هرچه می‌توانند به کشور لبنان کمک کنند و هیچ مضایقه نکنند. و البته بحمدالله تعالی مثل اینکه تقبل کردند که ایران یک بیمارستان صحرایی بسازد و می‌دانید که حجم آسیب بسیار گسترده بوده است. بیمارستانها ازبین رفتند. منازل ازبین رفتند. این موج انفجار در حد یک موج انفجار بمب اتم بوده است. خلاصه حالا قصه‌اش چه بوده نمی‌دانیم باید بعداً روشن بشود ان‌شاءلله. به هرحال ما تقاضا می‌کنیم کمک کنند و ان‌شاءالله تعالی به یاری خدا بتوانیم وظیفه خودمان را درقبال مردم لبنان انجام بدهیم.

من لازم می‌دانم سالروز شهادت شهدای عزیز شهید محسن حجی، شهید سرلشکرخلبان شهید لشکری و همه شهدای مدافع سلامت که واقعا مجاهدت کردند در خط مقدم حفظ سلامت مردم کشورمان بودند و همچنین درگذشتگان کرونایی که خیلی مظلومانه بدون مراسم، بدون هیچ چیز دفع شدند و والدین معزز شهدایی که در این مدت از دنیا رفتند مظلومانه و ذوی الحقوقمان که حقی به گردنمان داشتند پدر و مادرانمان که از دنیا رفتند و نشد برایشان مراسم بگیرند تجلیل بکنند. غریبانه و مظلومانه دفن شدند برای همه اینها از خدای متعال تقاضای غفران الهی، رحمت الهی، می‌کنیم. شهدای عزیز، شهید حاج قاسم عزیز که به ما عزت داد که هیچ وقت نباید فراموش کنیم. آقای ابو مهدی المهندس و شهید حاج قاسم و شهدای همراه ایشان، همه اینها را یاد بکنیم در این روز جمعه و از خدا بطلبیم که خداوند بر درجات آنها بیافزایند و آنها را با اولیاءالله محشور بگرداند. ان‌شاءالله

من دو سه تا نکته عرض بکنم؛ در پایان خطبه از قوه قضائیه هم در برخورد با مفسدان و مخلان اقتصاد کشور و دانه درشتها بنده تشکر می‌کنم. این باعث امیدواری مردم می‌شود، عدالت و عدالت را اجرا کردن باعث استحکام نظام می‌شود. خلاصه زنگ خطری است برای کسانی که برای بیت المال جیب دوختند. حواسشان را جمع کنند. قوه قضائیه تیغ عدالت را برداشته و به هیچ کس هم رحم نمی‌کند. ان‌شاءالله بتواند از آن دانه درشتها شروع بکند تا بیاید پایین تر و به همه رسیدگی بکند. هیچ بی عدالتی، هیچ اختلاسی، هیچ اختلال مسائل اقتصادی، هیچ مفسده‌ای از چشم قوه قضائیه ان‌شاءلله دور نماند.

لازم می‌دانم به برادر عزیزمان جناب آقای فرهمند پور که بعنوان فرماندار جدید حکم گرفتند و مدتی است در دزفول مشغول شدند و بحمدالله تعالی تلاش خوبی هم داشتند تبریک بگویم و آرزوی توفیق برایشان داشته باشم و از آقای بن عباس که فرماندار قبلی بودند از زحماتشان تشکر بکنیم. همچنین به جناب حجهالاسلام والمسلمین شیخ احسان خاکی سرپرست جدید تبلیغات اسلامی هم تبریک می‌گویم و از زحمات جناب حجهالاسلام والمسلمین حاج آقا بیگدلی به خاطر تلاشهای مجدانه شان در طول مسئولیتشان تشکر ‌کنیم.

خدایا پروردگارا به مقربان درگاهت قسمت می‌دهیم، اسلام و مسلمین نصرت کرامت بفرما…

دشمنان اسلام و مسلمانان خوار و ذلیل و نیست و نابود بگردان…

نقشه‌های آنان به خودشان برگردان…

شهدای ما و امام شهیدان مشمول رحمتت قرار بده…

رهبر عظیم الشأن و علما و مراجع تقلید در پناه امام زمان(عج) حفظ بفرما…

در فرج آقا و مولایمان امام زمان(عج) تعجیل بفرما…

لباس عافیت و تندرستی بر تن بیماران مخصوصاً بیماران مد نظر بپوشان…

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ   ‌قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ  اللَّهُ الصَّمَدُ   لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ   وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَهُ اللهِ وَبَرَکاتُهُ