21st، می 2021
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید حمید کابلی زاده

قرآن و دعا و رساله و احادیث زیاد بخوانید.

زمان انتشار: 21st, می 2021 ساعت 12:00 ق.ظ | کد خبر: 82692

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه شهید حمید کابلی زاده

خدایا وصیتم توئی، پیامم توئی، کلامم توئی، فریادم توئی، رکوعم توئی، سجودم توئی، روح توئی، روانم توئی، قلبم توئی، جانم توئی، رجوئم توئی، فکرم توئی و ذکرم توئی، عشقم توئی، شوقم توئی، خوفم توئی، رجاءم توئی، به گاه نبرد سلاحم توئی، هنگام شلیک فریادم توئی، به گاه دعا درخواستم توئی. هنگان نماز مقصودم توئی، به گاه عبادت رضایم توئی، هنگام حرکت ثباتم توئی، شروع هر فعل توکلم توئی.

خدایا پروردگارا، معبودا، مولانا ای همه چیزم و ای همه کسم، ای مقصودم ای منظورم، ای معبودم، رضایم رضای تو، تسلیمم به امر تو، تو آنچه دانی با من بکن، هر آنچه می‌خواهی با من بکن اما شایسته مقام تو باشد نه آنچه من هستم. می‌خواهی بلا بر من نازل کنی پذیرایم، می‌خواهی مصیبت بر من وارد کنی آماده‌ام می‌خواهی جانم را بگیری تسلیمم، می‌خواهی پدر و مادرم، برادران و خواهرانم را بگیری سپاسگذارم.

می‌خواهی معلولم کنی مفلوجم کنی راضیم، اما خدایا، معبودا، پروردگارا: ملتمسانه از تو میخواهم، عاجزانه از تو درخواست می‌کنم این بنده فقیر و مسکین را از درگاه خودت مران، که اگر آقائی، بنده فقیر ناچیز خود را بهتر از خود بداند آن بنده به که رو آورد و یا از چه کسی درخواست کمک نمایند و از او پناه خواهد.

خدایا هر چه می‌خواهی به سرم بیاور اما از خودت دورم مکن و در جوار رحمت و نعمت منزلم ده و چشمم را به نور جمال بی مثالت روشنائی بخش و با نگاه عفو و گذشت بر من بنگر که اگر چنین نکنی من از دوزخیانم.

خدایا، معبودا: اگر می‌خواهی در دوزخم جای دهی راضیم چون که تو راضی هستی و در آنجا فریاد بر می‌آورم و دوری تو را با ضجه و آهم به همه دوزخیان می‌فهمانم و به آنها خواهم گفت که آتش دوزخ را تحمل می‌کنم اما دوری معبودم را هرگز.

وَاللَّهُ یَدْعُو إِلَىٰ دَارِ السَّلَامِ وَیَهْدِی مَن یَشَاءُ إِلَىٰ صِرَاطٍ مُّسْتَقِیمٍ (و خدا همه خلق را به منزل سعادت و سلامت می‌خواند و هر که را می‌خواند به لطف خاص براه مستقیم هدایت می‌کند)

پدر و مادر برادران و خواهرانم: دنیا دار فانی است و مقام قرار هیچ کس نمی‌باشد و آخرت راز بقاست و جای حساب دادن آنچه که در دنیا انجام داده‌ایم می‌خواهم بگویم که این دنیا عفن بی ارزشتر از آن است که ما غم آن داشته باشیم که یک روز باید آن را وداع گوییم چون که دنیا مانند یک مار خوش خط و خالی می‌ماند که در حین حال که زیبا و فریبنده است. زهرآگین و کشنده نیز است. پس از دنیا فرار کنید و آن را آنچنان سه طلاقه کنید که مولایمان علی(ع) آن سه طلاقه کرد.

پدر و مادر، برادران و خواهرانم: همیشه به فکر مرگ باشید؛ زیرا که آن ظفرمندی است که هیچ وقت شکست نمی‌خورد و سایه‌ای است که همیشه بر سر هر کس وجود دارد و تونلی است که هر لحظه در حال داخل شدن به آن هستیم؛ پس بر حذر باشید فردای آن روز باید جواب آنچه که انجام داده‌ایم، باید پاسخ داد

در آخر از شما می‌خواهم که امام را دعا کنید و او را هیچ وقت تنها نگذارید و برای فرج آقا و مولایمان امام زمان(عج) دعا کنید و با التماس و زاری از خدا بخواهید که فرجش را نزدیک کند.

و حال چند نکته است که باید در چند روز عمرمان به آنها توجه کرد.

  1. قرآن و دعا و رساله و احادیث زیاد بخوانید.
  2. همیشه در فکر مرگ باشید.
  3. از عقاب آخرت بترسید.
  4. از برادران می‌خواهم که به نحوی به اسلام خدمت کنند و راهم را ادامه دهند.
  5. هر روز صبح دور هم جمع شوید و یک جلسه قرائت قرآن برای خودتان در خانه تشکیل دهید.
  6. از خواهرانم می‌خواهم که در حجاب کمال دقت را انجام دهند و امام را همیشه دعا کنند.

و در آخر از همه شما طلب عفو و بخشش می‌کنم و از شما می‌خواهم که مرا از نماز و قرآن و هدیه به فقرا و نذر و دعای خیر فراموش نکنید.

این وصیت را در موقعی می‌نویسم که آماده حرکت به سوی خدا و جانب رضای خدا هستم و از او طلب شفاعت می‌کنم که او شافع ما گردد هیچ ترس و غمی ندارم و از او می‌خواهم که مرا به عنوان سربازی از خود قبول کند و در زمان رجعت نیز مرا از سربازان خود قرار دهد و شافع روز جزا باشد.

خدایا از من قبول کن هر چند اندک و ناچیز است زیرا که تو رحمترین رحم کنندگانی و بخشنده ترین بخشندگانی، خدایا عفوم کن، عفوم کن. والسلام

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول