21st، نوامبر 2019
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 21st, نوامبر 2019 ساعت 8:53 ق.ظ | کد خبر: 79745

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی امام جمعه دزفول در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول که در شهر امام تشکیل شد گفت: تمام مناطق و روستاهای شهرستان دزفول در دفاع مقدس و مسائل فرهنگی نقش به سزایی داشته‌اند و باید چتر فرهنگی را بر سر تمام شهرستان گستراند و نگاهی یکپارچه به آن داشت.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر مظلومیت بخش فرهنگی افزود: انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است و لازم است همه در خصوص مسائل فرهنگی تلاش کرده و انقلاب را یاری کنند.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی نگاه به مسائل فرهنگی را نگاهی عمیق و اساسی‌ عنوان و خاطر نشان کرد: چشم اندازی که برای مسائل فرهنگی پیش بینی شده با توجه به هجمه فرهنگی دشمن باید کارآمد باشد که خوشبختانه یک طرح فرهنگی جامع در دستور کار است.

امام جمعه دزفول با اشاره به منویات مقام معظم رهبری برطرف شدن ابهامات را لازم دانست و افزود: سخنان مقام عظمای ولایت یک رسالت الهی و یک امر مدبرانه و حکیمانه است که نظام مقدس جمهوری اسلامی را یک حاکمیت مطلق و یکپارچه می‌دانند.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی تسلیم شدن در برابر قانون را امری مهم دانست و خاطر نشان کرد: باید همه تابع قانون باشند و اگر قانون ضابطه‌مند باشد دشمن نمی‌تواند کاری بکند.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی دشمن را مسبب اغتشاشات اخیر دانست و یادآور شد: مردم خیلی زود خط خود را از این اغتشاشات جدا کردند، ولی دشمن چون همیشه به دنبال لطمه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول نهاد امامت جمعه را مطالبه گر و صدای مردم دانست و افزود: اجازه نمی‌دهیم دشمنان اشک تمساح بریزند و برای مردم دلسوزی کنند.

همچنین رئیس اداره تبلیغات شهرستان دزفول نقش شورای فرهنگ عمومی در برنامه ریزی فرهنگی را نقش بسیار مؤثر، قانونمند و خطیر دانست و گفت: همه مسئولین امر در کار فرهنگی باید نقش خودش را به خوبی ایفا کرده در چهار چوب یک برنامه جامع فعالیت نماید.

حجهالاسلام والمسلمین بیگدلی به اهمیت نقش مساجد و روحانیت در پیشرفت فرهنگی اشاره کرد و افزود: مؤلفه‌هایی که بعنوان شاخص معرفی می‌شود باید تقویت شده و برای جلوگیری از آسیبهای احتمالی، محورهای اساسی آن مد نظر قرار گیرد.

در ادامه این جلسه حجهالاسلام والمسلمین فیض الاسلام امام جمعه شهر امام، ضمن اشاره به مشکلات فرهنگی شهر امام و میانرود از مسئولین درخواست کرد که به مسائل فرهنگی این مناطق توجه بیشتری داشته باشند.