6th، اکتبر 2019
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 6th, اکتبر 2019 ساعت 12:31 ب.ظ | کد خبر: 79103

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجهالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان در آستانه اربعین حسینی گفت: اربعین موضوعی راهبردی است که در پویایی مکتب تشیع جایگاه ویژه‌ای داشته و دارد، که در دهه‌های اخیر ابعاد جهانی یافته و مغناطیس حسینی جایگاه عظمت و جاذبه خود را یافته است.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: دشمنان از اربعین هراس دارند و به همین دلیل فتنه و آشوبهایی به زعم خود برای کمرنگ کردن راهپیمایی عظیم اربعین در کشور عراق به راه انداخته‌اند ولی مردم دلباخته مکتب حسینی با عزم و اراده قوی در این مراسم شرکت کرده و طوفان راهپیمایی اربعین تمام توطئه‌ها و فتنه‌ها را درهم خواهد شکست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: شهرستان دزفول علاوه بر برپایی بزرگترین موکب استان در پایانه مرزی چذابه، یک راهپیمایی حرم تا حرم در روز اربعین با تلاش نیروهای مردمی برگزار می‌کند که هرکدام ستادی دارند و تا کنون بسیار موفق عمل کرده‌اند.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: موکب بزرگ شهرستان دزفول در چذابه در ایام اربعین با انسجام بین مواکب شهرستان و با حضور اقشار مختلف شهرستان برپا می‌شود که موجب سربلندی شهرستان شده است.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: عزت و صلابت جبهه مقاومت افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود که امسال استقبال از راهپیمایی اربعین چند برابر افزایش داشته باشد؛ باید در مراسمات، روضه‌ها و نوحه‌ها مسائل جهان اسلام و جبهه مقاومت بیان شود و برای اینکه بُعد جهانی اربعین به نمایش گذاشته شود باید پیامها نیز جهانی  باشد.

امام جمعه دزفول حذف نام شهدا را زنگ خطر دانست و افزود: دشمن عیان و آشکار عمل نمی‌کند بلکه خزیده و آرام پیش می‌رود و گاه غفلت مسئولین مشکل ایجاد می‌کند.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: تمام افرادی که در دزفول زندگی می‌کنند شهروند دزفولی هستند؛ هر قومیتی که باشند هویت و فرهنگ، دزفول است؛ فرهنگ، پیشینه و تاریخ دزفول است، مقاومت و استقامت دزفول است و باید در سیاستها این ریشه‌ها حفظ شود که کار شورای فرهنگ عمومی است.

امام جمعه دزفول در خصوص راهپیمایی باشکوه حرم تا حرم شهرستان دزفول در روز اربعین گفت: تمام ادارات و نهادها باید تسهیلا تی برای مردم فراهم کرده و با هماهنگی و همکاری مراسم باشکوهی برگزار شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تصریح کرد: توانمندی شهرستان دزفول بسیار زیاد است تا جایی که علاوه بر فعالیت ستاد در ایام اربعین ، در مواقع لزوم چون سیل و زلزله فعال شده و خدمات چشمگیری ارائه می‌دهد.

همچنین حجهالاسلام فیض الاسلام امام جمعه شهر امام در خصوص وحدت مواکب شهرستان دزفول گفت: باید با وحدت و انسجام خدمت کرد چراکه همه زیر پرچم امام حسین علیه السلام هستیم و هدف واحدی که خدمت به سیدالشهدا می‌باشدداریم و شهر امام نیز خود را جدای شهرستان نمی‌داند.

امام جمعه شهر امام افزود: گاه ناخواسته افرادی آب را گل‌آلود می‌کنند و دشمن سوء استفاده کرده و به هدف خود می‌رسد.

در ادامه جلسه سرپرست فرمانداری دزفول گفت: سیاست دشمن کمرنگ کردن راهپیمایی جهانی و کنگره عظیم جهان اسلام و جهان تشیع با محوریت جمهوری اسلامی ایران است و به همین دلیل این سیاست دشمن چون همیشه محکوم به شکست می‌باشد.

محمد حیدری افزود: افرادی که برای تسهیل امور و خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی مسئولیت دارند باید هم حمایت کرده و هم در ایجاد امنیت این کنگره در حد وسع خود با جدیت تلاش کنند.

وی خاطرنشان کرد: حضور بیشتر زائرین در این راهپیمایی عظیم نشان دهنده عزت و اقتدار ایران در عرصه بین المللی و خنثی کردن توطئه‌های دشمن است و نظام ارزشی عاشورا با حضور مردم این پیروزی را رقم خواهد زد.

شایان ذکر است که شهردار، مدیریت ابفا، اداره برق، مسئول ستاد راهپیمایی اربعین، مسئول مواکب ستاد اربعین در پایانه مرزی چذابه گزارشی از فعالیت‌های انجام شده ارائه دادند و آمادگی خود را برای همکاری بیشتر اعلام داشتند.