10th، دسامبر 2018
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 10th, دسامبر 2018 ساعت 12:13 ب.ظ | کد خبر: 73742

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجهالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول که با  حضور اعضای این شورا در نهاد امامت جمعه دزفول برگزار شد، شورای فرهنگ عمومی را عالی‌ترین مرکز تصمیم گیری دانست و گفت: شورای فرهنگ عمومی قرارگاه جنگ نرم است که باید در مقابل هجمه فرهنگی دشمن سیاستگذاری و برنامه‌ریزی نماید.

چهلمین سال انقلاب اسلامی نقطه عطفی برای انقلاب محسوب می‌شود

امام جمعه دزفول اظهار کرد: چهلمین سال انقلاب اسلامی نقطه عطفی برای انقلاب محسوب شده و باید برنامه‌ریزی فرهنگی برای گرامیداشت آن با جدیت صورت گیرد.

حجهالاسلام والمسلیمن قاضی به اهمیت مجدد بازخوانی انقلاب اشاره و تصریح کرد: شورای فرهنگ عمومی باید یک بازنگری آسیب شناسی فرهنگی به چهل ساله انقلاب داشته باشد.

جشن ۴۰ سالگی انقلاب باید محتوایی برگزار شود

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تأکید کرد: جشن ۴۰ سالگی انقلاب باید محتوایی برگزار شده، چگونگی انقلاب، اتفاقات این چهل ساله و اسناد مبارزات انقلابی را جمع‌آوری کرده، برای نسل چهارم انقلاب بازگو کرده و نشر داد.

حرکت انقلاب با توجه به رویش‌ها و ریزش‌ها همواره رو به جلو بوده است

حجهالاسلام والمسلمین قاضی ضمن اشاره به اینکه مشارکت مردم در انقلاب می‌تواند استمرار داشته باشد گفت: مردم علیرغم همه مشکلات، سختی‌ها و ناراحتی‌ها در این ۴۰ سال در صحنه حضور داشته‌اند و حرکت انقلاب با توجه به رویش‌ها و ریزش‌ها همواره رو به جلو بوده است.

امام جمعه دزفول با اشاره به چهارشنبه سیاه دزفول و شجاعت‌های جوانان انقلابی در دوران انقلاب و دوران دفاع مقدس اظهار کرد: هزینه‌های فراوانی برای انقلاب داده شده است و امسال جشن پیروزی انقلاب باید با سال‌های گذشته تفاوت داشته باشد.

تلاش نیروی انتظامی در برقراری امنیت قابل تقدیر است

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول همچنین به شهادت شهید نادری اشاره کرد و افزود: امنیت اهمیت فراوانی دارد و تلاش نیروی انتظامی در برقراری امنیت قابل تقدیر است ولی باید توجه بیشتری در این زمینه شود.

فرماندار دزفول: اولویت اصلی شورای فرهنگ عمومی تحلیل محتوای تقویم فرهنگی کشور است

همچنین دکتر حیدری فرماندار دزفول اولویت اصلی شورای فرهنگ عمومی را تحلیل محتوای تقویم فرهنگی کشور دانست و گفت: باید دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی در شهرستان مستندسازی شده و معرفی شوند تا در ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی یک برنامه جدید ارائه شود.

روحانیت می‌تواند محتوای فرهنگی جامعه را متناسب با مبانی ارزشی شکل دهد

وی انقلاب اسلامی را اساسا انقلاب فرهنگی، و صبغه مردم و جامعه را دینی خواند و افزود: بسیاری از معضلات عمومی جامعه که منجر به ناامنی و ناهنجاری می‌شود ناشی از موضوعات فرهنگی است و جامعه روحانیت است که می‌تواند محتوای فرهنگی جامعه را متناسب با فرهنگ غالب و مبانی ارزشی شکل دهد.

فرماندار دزفول اظهار کرد: بافت فرهنگی دزفول بافت متنوعی است و باید در برنامه‌های فرهنگی این تنوع در نظر گرفته شود و همچنین باید در برنامه‌ها به نقش زنان در انقلاب توجه ویژه صورت گیرد.

دکتر عصاری: یکی از دستاوردهای بزرگ برگزاری کنگره جندی شاپور، ثبت جندی شاپور در یونسکو بود

در ادامه این جلسه دکتر عصاری رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول گفت: یکی از دستاوردهای بزرگ برگزاری کنگره جندی شاپور در دزفول ثبت جندی شاپور در یونسکو بود که در سال ۲۰۱۷، یکهزار و هفتصد و پنجاهمین سال فعالیت جندی شاپور به رسمیت شناخته شد.

دکتر عصاری افزود: این دانشگاه در رأس دانشگاه‌های  قدیمی جهان قرار گرفت و سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ با عنوان جندی شاپور نامیده شد و این مهم را که دنیا تأیید کرده است اهمیت فراوانی دارد.

اعلام برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دزفول

دبیر شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دزفول نیز در این نشست در خصوص ویژه برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: ستاد ۲۲ بهمن ماه با ۱۸ کمیته در حوزه‌های مختلف تشکیل شده و برنامه‌های ویژه‌ای در مدارس و مساجد تدارک دیده است.

حسن پور کیانی شب شعر انقلاب، نمایشگاه عکس انقلاب، برنامه خاطرات انقلاب در رادیو و نمایشگاه کتاب را از برنامه‌های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در دزفول اعلام کرد و افزود: برگزاری مسابقات ورزشی، جشنواره قرانی مدهامّتان روستایی بصورت ملی، جشنواره تئاتر کودک و نوجوان و جُنگ شادی از دیگر برنامه‌های این سالگرد می‌باشند.

وی اظهار داشت: برپایی نمایشگاهی از پیشرفت‌های دزفول در طول ۴۰ سال اخیر، نمایشگاه آثار نویسندگان و علمای دزفول و نمایشگاه عکس برای گرامیداشت این ایام در نظر گرفته شده است.