16th، سپتامبر 2018
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 16th, سپتامبر 2018 ساعت 8:53 ق.ظ | کد خبر: 72479

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجهالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در ایام ماه محرم در مدرسه ام ابیها(س) دزفول ضمن تسلیت ماه حزن و اندوه آل الله گفت: باید تلاش شود که از پیام‌ها و درس‌های نهضت حسینی به خوبی استفاده کرد.

امام جمعه دزفول به بیان عواملی که موجب شد قیام عاشورا رخ دهد پرداخت و اظهار کرد: یکی از این دلایل فقدان بصیرت است، بی بصیرتی دلیل مسلمان نبودن نیست بلکه موجب انحراف از مسیر اسلام ناب می‌شود و در قیام عاشورا سبب شد به جای قرار گرفتن در مسیر پیروی از ولایت و امامت در مقابل امام و ولیّ خود صف آرایی کنند.

امام جمعه دزفول بصیرت را موجب بینش و تمیز حق از باطل دانست و افزود: خطر انحراف از مسیر اصلی به دلیل بی بصیرتی همه جوامع را تهدید می‌کند تا جایی که ممکن است فرد علیرغم مسلمان بودن، در صف دشمنان اسلام قرار گیرد.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی مضرات بی بصیرتی را نیز بیان و تصریح کرد: یکی از گرفتاری‌های بی بصیرتی در زندگی انسان ایجاد شک در بزنگاه‌ها و در جایی است که انسان به ایمان قوی نیاز دارد.

امام جمعه دزفول ریاکاری، تظاهر و چاپلوسی را از دیگر مضرات فقدان بصیرت در انسان عنوان و خاطر نشان کرد: انسان در اثر فقدان بصیرت دچار گمراهی شده و راه را گم می‌کند و از همه مهمتر گرفتار بغض و دشمنی با اهل بیت(ع) می‌شود.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی به کلامی از امام علی(ع) اشاره کرد و ادامه داد: کسی که دچار کوری دل می‌شود شک را در دل می‌کارد، این افراد بینش ندارند و از آیات قرآن نیز دریافت می‌شود کسی که بصیرت ندارد دچار غفلت و فراموشی شده و مسائل سرنوشت ساز زندگی که برای هدایت ضرورت دارند را از یاد می‌برد.

حجهالاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: انسان با داشتن بصیرت از ضلالت و گمراهی ایمن می‌شود چراکه انسان بصیر راه را گم نمی‌کند و در هیاهوها باطل را تشخیص داده و صدای حق را حتی اگر کم باشد می‌شناسد.