28th، آگوست 2017
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 28th, آگوست 2017 ساعت 12:40 ب.ظ | کد خبر: 66312

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه الاسلام والمسلمین قاضی رئیس شورای فرهنگ عمومی و امام جمعه دزفول در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول که در نهاد امامت جمعه این شهرستان و با حضور اعضای این شورا تشکیل شد ضمن تبریک اعیاد ماه ذیحجه و گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و باهنر گفت: تمام هویت و شخصیت ما از غدیر است که برای ما و اعتقادات ما نقش حیاتی و حیثیتی دارد.

امام جمعه دزفول: غدیر نباید به فراموشی سپرده شود

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول افزود: باید غدیر را آنچنان که شایسته است احیا نموده و نگذاریم که این روز تاریخی بزرگ که مسیر اسلام را تعیین می کند به فراموشی سپرده شود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول با اشاره به اینکه نباید از فرهنگسازی در جامعه غفلت ورزید اظهار کرد: ظرفیت های فراوانی در مساجد وجود دارد که اگر از آنها به درستی استفاده شود می توان افراد زیادی چون شهید حججی تربیت کرد و به جامعه اسلام تحویل داد.

حجه الاسلام والمسلمین قاضی خاطرنشان کرد: باید به مساجد و برنامه ریزی در مساجد اهمیت داد و شورای فرهنگ عمومی موقعیت مناسبی برای طرح و تصویب اینگونه برنامه ها می باشد.

امام جمعه دزفول فضای مجازی را در تبیین حقایق غدیر مؤثر دانست و ادامه داد: تبلیغ و کار در زمینه روز غدیر کار فرهنگی مورد نظر مقام معظم رهبری در تفسیر آتش به اختیار می باشد و باید غدیر را برجسته و محتوا بخشید و با بیان حقایق غدیر آن را برای جوانان جذاب کرد.

مسئول ستاد غدیر شهرستان دزفول: تبلیغ غدیر واجب دینی است

مسئول ستاد غدیر شهرستان دزفول در ادامه این جلسه به اهمیت و جایگاه غدیر از منظر اسلام پرداخت و گفت: تبلیغ غدیر واجب دینی است.

حجه الاسلام سیداسماعیل علوی با ارائه گزارشی از فعایت های ستاد غدیر در سال گذشته تصریح کرد: باید با اجرای باشکوه برنامه های عید غدیر با همکاری ادارات و نهادهای دولتی و نیز جشن های مردمی وظیفه خود را برای رساندن پیام غدیر به مردم انجام دهیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دزفول: مناطق روستایی بیشترین کمبود را در زمینه مساجد دارند

همچنین حجه الاسلام والمسلمین بیگدلی در خصوص ساماندهی مساجد گفت: مهمترین رکن مساجد هیأت امنای مساجد می باشند که بعضی از آنها با تدابیر غلط و اعمال سلایق نامناسب به نهاد دینی و پایگاه عظیم و ملی مسجد خسارت وارد می کنند که مایه نگرانی می باشد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان دزفول اظهار کرد: به فرموده امام راحل مسجد سنگر است و باید سنگر را حفظ کرد ولی گاه دیده می شود که جامعه بی سنگر است و گاه چون سنگربانان شایسته ای در سنگر برخی مساجد حضور ندارند این سنگر در اختیار دشمن قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه مناطق روستایی بیشترین کمبود را در زمینه مساجد دارند خاطرنشان کرد: نابسامانی و عدم نظارت بر کار هیأت امنای مساجد، خسارات فراوانی به برنامه های فرهنگی مساجد وارد می شود که گاه موجب پراکندگی و تشطط می شود.

مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول ازعدم  تخصیص اعتبارات برای برنامه های هفته دفاع مقدس و یادمان شهدای گمنام گلایه کرد

در ادامه این جلسه سرهنگ بهزاد جولایی مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول گفت: به فرموده امام(ره) و مقام عظمای ولایت هفته دفاع مقدس اوج افتخارات کشور می باشد.

سرهنگ جولایی عوامل پیروزی دفاع مقدس ۵ عامل بیان کرد و افزود: تبعیت از فرامین امام(ره)، وحدت مردم، پشتیبانی مردم از نیروهای مسلح، ابتکارات و خلاقیت رز مندگان اسلام و سیره و سبک زندگی فرماندهان در جنگ، عوامل پیروزی در دفاع مقدس بودند که با تبیین آنها و پژوهش در این زمینه قابلیت تعمیم در کلیت جامعه و در تمام نهادها را دارا می باشند.

مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول برنامه های شهرستان دزفول در هفته دفاع مقدس را بیان و از عدم  تخصیص اعتبارات برای برنامه های هفته دفاع مقدس و یادمان شهدای گمنام گلایه کرد.