13th، آگوست 2017
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 13th, آگوست 2017 ساعت 2:27 ب.ظ | کد خبر: 66072

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” مدرسه علمیه ام ابیها(س) دزفول دوره ای با عنوان “تربیت مربی مهدویت با گرایش کودک و نوجوان” از تاریخ ۱۶ مردادماه ۹۶ و به مدت ۴ روز در سالن اجتماعات مرکز علوم اسلامی کوثر برگزار کرد که خواهران طلبه مدارس علمیه ام ابیها(س)، الزهرا(س) و نجمه خاتون(س)، دانشجویان مرکز علوم اسلامی کوثر و دانشکده علوم پزشکی دزفول، مربیان پرورشی مدارس، مربیان کانون هدی، مربیان مهدکودک حضور داشتند.

حجه الاسلام  ابراهیم عبداللهی یکی از مهم ‌ترین وظایف منتظران در عصر غیبت را گسترش فرهنگ مهدویت و زمینه سازی برای ظهور امام زمان(عج) دانست و گفت: این آرمان ارزشمند با پرورش نسلی مهدی ‌باور تحقق می‌ یابد و شایسته است دوره کودکی که بهترین سن برای تربیت ‌پذیری و تأثیرپذیری می باشد برای نهادینه سازی آموزه های مهدوی انتخاب و حیطه های شخصیتی این دوره اعم از شناختی، عاطفی و رفتاری بازشناسی گردد.

کارشناس مرکز تخصصی بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) قم با اشاره به اینکه آموزه‌های مهدوی باید متناسب با سن افراد به ‌گونه ‌ای روش مند دسته‌ بندی و گزینش شوند افزود: پس از دسته بندی مطالب، باید روش ‌هایی متناسب با سیر رشد و تحول کودک اتخاذ نمود.

استاد این دوره مهدویت کتابی را معرفی نمود که در آن روش تلقین، الگونمایی، پیوند دادن پیام مهدوی با زندگی کودک، در معرض داوری قراردادن، خودافشایی محبتی و همچنین قالب قصه، شعر، نقاشی و رنگ آمیزی، نمایش، پرسش و پاسخ مورد بحث قرار گرفته است.

وی ادامه داد: با بهره گیری از این راهکارها، می ‌توان استعداد‌های نهفته در کودکان را با جهت‌ دهی به باورهای مهدوی رشد و شکوفایی بخشید و از این طریق، نه ‌تنها کودکان با این آموزه‌ ها آشنا می ‌شوند بلکه زمینه نهادینه‌ سازی و درونی ‌شدن آنها فراهم و به‌ صورت باور و ایمان در می ‌آید.

حجه الاسلام ابراهیم عبداللهی تأکید کرد: این امر، افزون بر خود‌مراقبتی حاصل از درک حضور حضرت مهدی (عج)، باعث استحکام اعتقادات، انجام رفتارهای پسندیده با میل و رغبت درونی و همچنین موجب آمادگی برای عصر ظهور می‌ گردد.

در ادامه این دوره حجه الاسلام محمدرضا زارع مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) گزارشی از خدمات این بنیاد تخصصی در موضوع مهدویت ارائه داد و گفت: این مرکز آمادگی برگزاری کلاس های آموزشی در خصوص تربیت و فرهنگ مهدوی دارد.

وی افزود: این مرکز فرهنگی دارای یک کتابخانه تخصصی مهدویت با بیش از هزار عنوان می باشد که در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.