15th، مارس 2017
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 15th, مارس 2017 ساعت 10:24 ق.ظ | کد خبر: 63528

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نهمین نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول در سال ۱۳۹۵ با حضور اعضای این شورا در نهاد امامت جمعه این شهرستان برگزار شد.

دفاع مقدس گنجی است و دزفول از این گنج بهره مند است

رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول در این نشست ضمن تبریک پیشاپیش سال نو و ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: دفاع مقدس گنجی است و دزفول از این گنج بهره مند است و باید برنامه های چهار راه آوج متناسب با شأن بخش مرکزی باشد.

 ارزش های دفاع مقدس باید برجسته شود

امام جمعه دزفول با اشاره به پرونده درخشان مردم بخش مرکزی در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: مردم بخش مرکزی در ایام جنگ تحمیلی به جبهه ها خدمت رسانی کردند و میزبان بسیاری از مردم جنگ زده بودند و باید با برگزاری نمایشگاه درصدد برجسته کردن ارزش های دفاع مقدس بود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول با ارائه گزارشی از سفر اخیر خود به کشور هندوستان خاطر نشان کرد: این سفر با حضورآیت الله موسوی جزایری نماینده مقام مظعم رهبری در استان خوزستان و همچنین حجه الاسلام والمسلمین محمد زاده مسئول شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان خوزستان و با پیگیری های معاونت بین الملل دفتر مقام معظم رهبری انجام شد.

نماز جمعه مانور ارزش های انقلاب اسلامی است

رئیس شورای فرهنگ عمومی دزفول با بیان سخنان مقام عظمای ولایت پیرامون اهمیت نماز جمعه تأکید کرد: نماز جمعه مانور ارزش های انقلاب اسلامی است و تمام آحاد جامعه باید در این فریضه عبادی سیاسی حضوری پررنگ داشته باشند.

باید از فرصت تعطیلات نوروز برای ترویج فرهنگ ایثار و پایداری استفاده کرد

در ادامه این جلسه سرگرد پاسدار علی گل آرا جانشین ناحیه مقاومت بسیج دزفول نیز با بیان اینکه دزفول مهد مقاومت است گفت: شهرستان دزفول در ایام نوروز میزبان راهیان نور از سراسر کشور است و باید از این فرصت برای ترویج فرهنگ ایثار و پایداری استفاده کرد.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج دزفول پادگان قدس را محل اسکان راهیان نور عنوان کرد و افزود: در ایام نوروز با اقامه نماز جماعت در فضاهای تفریحی شهرستان دزفول می توان فضاسازی فرهنگی انجام داد.

شهرستان دزفول در ایام سال نو میزبان ۱۰ هزار نفر از عزیزان راهیان نور کشور است

سرگرد گل آرا یادآور شد: شهرستان دزفول در تعطیلات سال جدید میزبان ۱۰ هزار نفر از عزیزان راهیان نور از سراسر کشور است و نیز حدود ۵ هزار نفر از مردم این شهرستان به مناطق مختلف عملیاتی در دوران دفاع مقدس اعزام خواهند شد.

تجلیل فرماندار دزفول از مردم در استقبال از لاله های آسمانی

مهندس آصفی فرماندار ویژه شهرستان دزفول هم دراین جلسه ضمن تجلیل از مردم بویژ ه جوانان در استقبال از کاروان ۱۶۵ لاله آسمانی دزفول، ویژگیهای فرهنگ مردم این شهرستان را ممتاز خواند.

اجرای برنامه های فرهنگی بمناسبت ایام عید باید منوط به مصوبات ستاد برگزاری در هر منطقه باشد

همچنین حجه الاسلام والمسلمین بیگدلی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دزفول نیز در این نشست پیشنهاد داد: اجرای هر نوع برنامه فرهنگی بمناسبت ایام عید باید منوط به مصوبات ستاد برگزاری در هر منطقه باشد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دزفول تأکید کرد: در این برنامه ها باید درصدد رعایت شئونات دینی، خودداری از گرایشات قومی و برجسته کردن ارزش های دفاع مقدس بود.

برگزاری گردهمایی در دوم فروردین ماه با موضوع سرنوشت پژوهی شهید حسین ناجی

در ادامه این نشست بهزاد جولایی مسئول مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول نیز گفت: در روز دوم فروردین ماه سال آینده گردهمایی با موضوع سرنوشت پژوهی شهید حسین ناجی بعد از نماز مغرب و عشاء در حسینیه ثار الله این شهرستان برگزار خواهد شد.

وی ضمن دعوت عموم مردم متدین دزفول به شرکت در این گردهمایی ها اظهار کرد: گردهمایی رزمندگان نیز بمناسبت سالروز عملیات فتح المبین در چهارم فروردین ماه سال آینده با سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین احمد عابدی و با حضور سرلشکر محسن رضایی از ساعت ۱۲:۳۰-۹:۳۰ صبح جمعه برگزار خواهد شد.