1st، فوریه 2017
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 1st, فوریه 2017 ساعت 10:05 ق.ظ | کد خبر: 62425

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجه الاسلام والمسلمین حسن ملایی با حضور در مدرسه علمیه ام ابیها(س) شهرستان دزفول گفت: سبک زندگی مهدوی شامل زمان های پیش و پس از ظهور امام زمان(عج) است و در سبک زندگی پیش از ظهور امام زمان(ع) کلید واژه “انتظار” مهم و سبک زندگی منتظرانه بعنوان الگوی زندگی مطرح می شود.

استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: سبک زندگی منتظرانه محبوبترین شیوه زندگی نزد خدای متعال است و محور تمام رفتارها در این سبک زندگی، انتظار فرج است.

حجه الاسلام والمسلمین ملایی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری اظهار کرد: هدف در سبک زندگی منتظرانه رسیدن به یک زندگی طیّب، پر از لذت و آرامش، و پویا است.

کارشناس مرکز تخصصی حضرت مهدی موعود(عج) قم با بیان آیاتی از کلام الهی ادامه داد: در سبک زندگی انسانی، تا زمانی که دعوت خدا، رسول و امامان(ع) را نپذیریم از مرحله حیوانی به انسانی نخواهیم رسید.

استاد حوزه و دانشگاه تعیین هدف در زندگی را مهم دانست و یادآور شد: دین برنامه زندگی است که انسان را در رسیدن به اهداف خود کمک می کند.

حجه الاسلام والمسلمین ملایی با توجه به حدیثی از پیامبر اکرم(ص)، خاطر نشان کرد: اساس کار در سبک زندگی منتظرانه مبارزه با نفس است.

وی عنوان کرد: سبک زندگی منتظرانه یعنی التزام به مجموعه رفتارهای جهادی برخاسته از اعتقاد به امام حقیقی حضرت حجت بن الحسن(عج) و انتظار دولت او در عصر غیبت می باشد که با هدف زمینه سازی حکومت مهدوی بر اساس تعالیم اسلام و شیعه صورت می گیرد.

استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: شخص منتظر دارای روحیه و رفتار جهادی است و هدف و نیت اصلی انجام کارها در سبک زندگی منتظرانه، اخلاص است.

حجه الاسلام والمسلمین ملایی دشمن شناسی و شناخت ترفندهای دشمن را از ویژگی های سبک زندگی منتظرانه دانست و افزود: اولویت اول در سبک زندگی منتظرانه، زمینه سازی برای ظهور حضرت مهدی(عج) است.

گفتنی است برنامه های مهدوی درشهرستان دزفول با همکاری امام جمعه دزفول  وبنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول برگزار می شود.