6th، آگوست 2015
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 6th, آگوست 2015 ساعت 6:25 ب.ظ | کد خبر: 50554

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در جلسه شورای ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر که در نهاد امامت جمعه دزفول و با حضور حجت الاسلام و المسلمین قاضی رئیس شورای ستاد و اعضای آن تشکیل شد، امام جمعه دزفول گفت: در ماه مبارک رمضان بدلیل وجود فضای معنوی شاهد رویش و جوشش بسیاراز معروفهای الهی از جمله بزرگترین معروف “قرآن” بودیم که باعث درخشیدن خیرات و برکات آن در جامعه بودیم.

امام جمعه دزفول با تأکید بر این مطلب که باید این جلسات جنبه عملیاتی و کاربردی داشته باشد افزود: متأسفانه منکراتی در جامعه وجود دارد که باید با این منکرات با جدیت برخورد شود و با بررسی های دقیق و ارائه راهکارهای عملی، تمام مسئولین مقید به انجام وظایف مصوبه ستاد در جلسات و ارائه گزارش عملکرد باشند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر با تأکید بر پایبندی بر اصول و مبانی الهی  تصریح کرد: توافق نامه و مباحث سیاسی بوجود آمده در جامعه، تفکراتی ایجاد نموده که زنگ خطر محسوب می شود و باید بیاد داشت که انقلاب اسلامی آسان و ارزان به دست نیامده و نباید اجازه داد که به ارزشهای حاکم در جامعه دهن کجی شود.

حجت الاسلام و المسلمین قاضی بیان کرد: علیرغم هشداری که چندی پیش نسبت به فراهم شدن زمینه برای ایجاد منکرات و فساد در باغات اطراف شهر داده شد، پیگیری و پیشگیری نشد و اتفاق تلخی که نباید رخ می داد، رخ داد که باید با قاطعیت و با تمام ظرفیت قانونی برخورد شود تا کسی جرأت انجام چنین کاری در دزفول را نداشته باشد.

امام جمعه دزفول یکی از مصوبات این جلسه را تشکیل شورای تأمین بیان کرد و افزود: باید جلسه شورای تأمین تشکیل شده و بدون هیچ گونه اغماض و تعارف و بدون توجه به اینکه باغ، ملک کدام شخص یا مسئول می باشد، برخورد شده و قضیه پیگیری شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با اشاره به اینکه باید در تفریحگاهها فضای امن حاکم باشد و با برهم زننده فضای اخلاقی باید قاطعانه برخورد شود بیان کرد: یکی از معروفها حاکم شدن قانون در جامعه است و باید همه تابع نظم و قانون باشند و باید با بی قانونی و با افراد لاابال و مفسد برخورد جدی شده و به سادگی از کنار مسائل گذر نکرد.

امام جمعه دزفول با اشاره به وجود حجب و حیا در جامعه افزود: حجب و حیا در جامعه حکمفرماست ولی بی بندوباری نمود یافته و موجب می شود که مردم بی حیایی را در جامعه احساس کنند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر امنیت را بسار مهم و معروف بزرگ خواند و گفت: ایجاد امنیت از نان شب واجبتر است و نباید کسی جسارت نا امن کردن جامعه را بیابد و با ریشه یابی و شناسایی مشکلات و برخورد با افرادی که باعمل و صحبتهای خود به این امر دامن می زنند امنیت را ایجاد نمود.

رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر ضمن  تقدیر و تشکر از زحمات نیروی انتظامی با تأکید مجدد بر ایجاد پیوست و کار فرهنگی تصریح کرد: نباید تمام بار بر دوش نیروی انتظامی باشد بلکه همه مسئولین و مردم باید با همکاری و همدلی و با تمام امکانات بتوانند امنیت اخلاقی را در ساحل رودخانه و در سطح شهر ایجاد نمایند و با تشکیل کارگروهی در این زمینه کارها دسته بندی و تقسیم کار شود.

حجت الاسلام و المسلمین قاضی نماز را یکی از شعائر الهی دانست و گفت: نباید معروف را به دلیل ریا نشدن تخطئه نماییم و گاهی باید برای تعظیم شعائر، نماز را به صورت زنده در رسانه پخش نمود، و با اولویت بندی کردن مسائل به دنبال پیاده کردن ارزشها باشیم و اگر برای خدا باشد پذیرفته شده ، اثرگذار و با برکت می باشد.

در پایان اعضای ستاد گزارشی از عملکرد خود ارائه دادند.

setadeehya00001 setadeehya00002

setadeehya00003