15th، مارس 2014
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: 15th, مارس 2014 ساعت 1:24 ب.ظ | کد خبر: 39417

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجد دز“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی”  گفت : لازم است از افرادی که سرمایه های معنوی جامعه هستند تجلیل به عمل آید ، چرا که اداکردن این امر مهم قرارگرفتن جامعه ، در مسیر رشد، کمال و پیشرفت خواهد بود.

“امام جمعه دزفول” با بیان اینکه هنر به ذات اقدس الهی برمی گردد کار هنرمند را جلوه دادن جمال و جلال الهی دانست و افزود : یک اثر هنری برای انسانی که حقیقت بین است و به جای چشم سر از چشم دل حقایق را می نگرد ، جلوه ای از حقیقت هستی را بیان می کند .

“رئیس شورای فرهنگ عمومی “با معرفی انگیزه و عشق به عنوان محرک یک هنرمند تصریح کرد : معماری هنری است که از خلاقیت و نبوغ انسان سرچشمه می گیرد و این امر اکتسابی نیست ، بلکه ذوق و استعداد است که آن را برجسته می کند و فقط با عشق بدست می آید.

ایشان با تجلیل از استاد معمار حاج عبدالمجید عروه ، استاد حبیب نقاش وحاج ملک جراح در این همایش یاد آور شد : عزیزانی که امروز از آنها تجلیل می شود ، اگرچه تحصیلات آکادمیک ندارند ، ولی آنچه عامل ترقی و پیشرفت این افراد شده ، انگیزه و عشق در کار بوده است .

“حجت الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی “در انتها ازطبابت سخن به میان آورد و گفت : حاج ملک جراح فردی بود که با ناچیزترین امکانات موجود در حوزه جراحی ، ارتوپدی و… در دوران فقدان تجهیزات ، می توانست عمل جراحی انجام دهد. ایشان یاد وخاطره ی این عزیز را گرامی داشت و ازپزشکان خواست تا منش این مرد را در طبابت ، الگوی خود قرار دهند.

فرماندار ویژه دزفول نیز هدف از برگزاری این آیین را تجلیل از خدمتگزاران و مقام شامخ آنها عنوان کرد و گفت:باید از افرادی که مردم از آنها به نیکی یاد می کنند تجلیل شود.

عبدالرضا احسانی نیا افزود:جوانان باید در هر پست ومقامی بدانند مردم کارهای آنها را فراموش نمی کنند .

آیین تجلیل از چهره های ماندگار شهرستان دزفول به ابتکار فرمانداری ویژه این شهرستان از سال گذشته آغاز شده است.

chehremandegar.dezfol.hamayesh00002 chehremandegar.dezfol.hamayesh00001

 

نظر بینندگان
 1. ناصر شریفیان says:

  باعرض سلام،ادب واحترام

  خدای راشاکرم که دزفول نیز-گرچه بسیاردیر-به قافله قدرشناسی ازبزرگان،ملحق گردید.
  وصدالبته دزفول شهری است که چنین مردانی وچه بسیاربزرگ زنانی داشته داردکه مسولین بهجددرکشف وشناسایی ومعرفی آن بزرگان وبزرگواران بسیارکوتاهی نموده اند.

  برای مثال یکی ازچهره های ماندگارتاریخ دفاع مقدس که می بایست

  به آن رسیدوحجاب ازچهره گمنام آن بزرگ مردبزرگوار،آن عابدمجاهد،آن
  سامی دوران ها زدودودرمقابل اوقلم وزبان ودیده وجان رابه تعظیم وادار نموداستادعالیقدر،نمونه جوانمردی وغیرت وشرافت اولین علمداروپیام رسان جنگ ومردان دفاع

  سیدبزرگوار،سرورم،نوردرخشنده وجودم تاآخرنفس هام

  شهیدسیدهبت ا…قاضی دزفولی است.

  هموکه مظلوم فراموش شده ماست

  هموکه شناسایی وشناساندن نامش،تفکرش ،راهش وسیره عملیش،
  می توانست چراغ راه پرفروغی برای امثال من وماباشد.
  افسوس که من بی مقداروبسیاربزرگترازمن از بی همتی ونادانی ،انبوه انبوه برکات خاطرات ودانسته هایی ازاوراتحویل فراموش خانه خویش خواهیم سپردودرآخرالقریب به گورخواهیم برد.
  شهیدسیدهبت ا…قاضی اگرقبل ازشهادتش درتهران می زیست شاید امروزبزرگترین اتوبان های ان شهررابه نام اونام گذاری می نمودندوبه اوافتخارمی نمودند.
  …ای چشمان گریه کن ازغفلت من وماوچون ما،که بس زبانی به نام های وهوی داریم .
  ملتی اگربزرگان وتاریخ سازانی چون سید هبت ا…قاضی رافرامش کند
  بداندخطراتی بزرگ تاریخ وفرهنگ ونام اورا