18th، ژانویه 2014
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

دو کتاب از آنچه رهبر انقلاب درباره پیامبر اکرم و وحدت مسلمانان گفتند

انتشارات انقلاب اسلامی، دو کتاب «درس‌های پیامبر اعظم (ص) از بیانات مقام معظم رهبری» و «وحدت و همگرایی از منظر حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای» را به مناسبت پیش رو معرفی کرده است.

زمان انتشار: 18th, ژانویه 2014 ساعت 7:56 ب.ظ | کد خبر: 37689

به گزارش خبرگزاری مهر، انتشارات انقلاب اسلامی به مناسبت ایام میلاد رسول اکرم(ص) و هفته وحدت میان مسلمانان، عناوین جدیدی را منتشر و راهی بازار نشر کرده است که مفهوم وحدت بین شیعه و سنی را در کلام رهبر معظم انقلاب جستجو می‌کنند.

کتاب اول «درسهای پیامبر اعظم(ص) از بیانات مقام معظّم رهبری» است که به ۴ زبان زنده دنیا منتشر شده است. در بخشی از این کتاب اشاره شده است که : «درست است که بشریّت، تا امروز توفیق پیدا نکرده است که این پیام را به‌طور کامل در همه ابعادش در زندگى خود پیاده کند؛ ولیکن بی‌گمان حرکت تعالى و ترقّى انسان، یک روز به این‌جا خواهد رسید. این یک نقطه اوج و یک تعالى براى انسان است. با فرض این‌که فکر و فهم بشریّت و ادراکات عالى و دانش او رو به پیشرفت است و پیام اسلام، هم زنده است، شکّى نیست که یک روز این پیام، جاى خود را در زندگى جامعه بشرى پیدا خواهد کرد. حقانیت پیام نبوى، حقانیت توحید اسلام، درس اسلام براى زندگى و راه اسلام براى سعادت و پیشرفت انسان، بشر را به آن نقطه‌اى خواهد رساند که این جاده روشن و هموار را پیدا کند و در آن قدم بگذارد و پیش برود و تعالى و تکامل خود را بیابد.»

در این کتاب همچنین اشاره می‌شود که کلمه توحید و توحید کلمه، دو پایه اساسی دین اسلام هستند. این کتاب که سخنان رهبر انقلاب را شامل می‌شود، در بخش دیگری از خود، این سطور را در برمی‌گیرد: «بزرگى در چند ۱۰ سال قبل فرموده بود: بنى الاسلام على کلمه التّوحید و توحید الکلمه. این دو پایه اساسى اسلام است: اوّل کلمه توحید، بعد وحدت کلمه؛ که این دوّمى هم به اوّلى بر می‌گردد؛ یعنى وحدت کلمه بر محور توحید. امروز ما به این شعار از همیشه بیشتر احتیاج داریم؛ برگشت به کلمه توحید و به توحید کلمه.»

کتاب «وحدت و همگرایی از منظر حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای» هم کتاب دیگری است که به مناسبت این ایام منتشر شده است. کلام اصلی این کتاب را در یکی از فرازهای آن می‌خوانیم: «حرف ما در هفته‌ وحدت و به عنوان پیام وحدت این است که مسلمانان بیایند با هم متحد بشوند و با یکدیگر دشمنی نکنند. محور هم کتاب خدا و سنّت نبیّ اکرم(ص) و شریعت اسلامی باشد. این حرف، حرف بدی نیست. این حرف، حرفی است که هر عاقل بی غرض و منصفی، آن را قبول خواهد کرد.»

دو کتاب مذکور به تازگی منتشر و راهی بازار نشر شده‌اند.

نظر بینندگان
 1. مرکز فرهنگی وارثین says:

  باسلام و تشکر از زحماتتان.
  مرکز فرهنگی وارثین دزفول مفتخر است کتاب درس های پیامبر اعظم(ص) را در مجموعه خود جهت استفاده علاقه مندان فراهم نموده و کتاب دوم را نیز به سرعت پس از شناسایی در چرخه تهیه قرار داده است.
  علاقه مندان می توانند برای تهیه این کتاب ها به آدرس این مرکز به نشانی:
  دزفول- خیابان امام خمینی شمالی- بالاتر از حرم حضرت سبزقبا علیه السلام- کوچه شهدا- روبروی مسجد لب خندق
  مرکز فرهنگی وارثین مراجعه نمایند.
  ضمنا این مرکز تمام سعی خود را در جهت جمع آوری کتب مرتبط با رهبر معظّم انقلاب اسلامی در مجموعه خود انجام می دهد.
  تلفن:۰۶۴۱-۲۲۵۴۵۵۶و۰۹۱۶۸۲۳۰۹۷۴
  تارنما:Vareseen.ir